20.02.2019

Petr Ježek vystoupí na konferenci Future Finance Summit na panelu věnovanému boji proti praní peněz v EU

Petr Ježek (ALDE) přijal pozvání vystoupit na panelu věnovanému boji proti finančním podvodům a praní peněz, jenž se uskuteční dne 21....

Více

20.02.2019

Třetí trialog k návrhu zavádějící bezvízový styk pro občany Spojeného království po jeho vystoupení z EU

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 20. února 2019, zúčastní již třetího meziinstitucionálního setkání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a...

Více

19.02.2019

Diskuze členů výboru TAX3 s komisařkou Vestager a španělskou státní tajemnicí pro finance Rafael

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) proběhne dnes, 19. února 2019, diskuze členů Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční...

Více

Parlamentní činnost

S předsedou vlády Japonska Šinzó Abem v japonském parlamentu (Diet)
Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S japonským ministrem obrany Icunorim Onoderou S předsedou horní komory japonského parlamentu Chuichim Datem S předsedou dolní komory parlamentu Tamadorim Oshimou S japonským ministrem zahraničí Taró Konem
S americkým kongresmanem Stevem Pearcem během mise výboru TAX3 ve Washingtonu Na setkání s unijním vyjednavačem o brexitu Michelem Barnierem Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem S komisařem pro hospodářské a měnové záležitosti Pierrem Moscovicim
S předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim, francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem a členem Evropského parlamentu Elmarem Brokem Petr Ježek

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

Praha

+420 234 767 222

Poslanecká kancelář
Týn 2/640
Praha 1
110 00

 

Místní asistentka:

  • Tereza NOVÁKOVÁ

 

 

 

 

 

Štrasburk

+33(0)3 88 1 75415

Parlement européen
Bât. Winston Churchill
M02069
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex

Brusel

+32(0)2 28 45415, +32(0)2 28 49415

Parlement européen
Bât. Altiero Spinelli
09G242
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel

Akreditovaní asistenti:

BOITEUX Sarah
MACKIN Christopher Patrick

liberals democrats

zavřít okno

Petr Ježek vede jednání s japonskými poslanci

Petr Ježek jako vedoucí delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem vede jednání s devítičlennou delegací japonských poslanců. Rozhovory se týkají různých oblastí společného zájmu, především připravované evropsko-japonské dohody o ekonomickém partnerství (EPA) a dohody o strategickém partnerství (SPA).

Japonskou delegaci ve Štrasburku osobně přivítal předseda Evropského parlamentu Martin Schulz a prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker.

V souvislosti s jednáním o dohodě EPA přivítal Petr Ježek na setkání evropskou komisařku pro obchod Cecilii Malströmovou, která spolu s vedoucím japonské delegace Kendžim Kosakou zmínila zájem obou stran na rychlém uzavření smluv navzdory několika překážkám stojícím v cestě konečné dohodě.

Komisařka Malströmová také zdůraznila důležitost pokroku v oblastech, jako jsou geografická označení původu a snížení netarifních bariér.

V rámci pracovního zasedání budou členové delegací podrobně diskutovat o současné politické a hospodářské situaci EU a Japonska a vymění si názory na tzv. Junckerův plán a japonský hospodářský model premiéra Šinza Abeho, tzv. abenomiku.

Hovořit budou i o otázkách kybernetické bezpečnosti, záznamech o cestujících v letecké dopravě (PNR) a problémech, které představuje stárnoucí populace.

„Jsem rád, že mohu přivítat naše japonské protějšky na dalším meziparlamentním setkání. Japonsko a Evropa jsou strategičtí partneři, kteří mají společné hodnoty a zájmy a kteří ve stále složitějším světě čelí mnoha společným problémům,“ uvádí vedoucí delegace EP pro vztahy s Japonskem Petr Ježek.

„je důležité, abychom jako nejstarší podobná delegace Evropského parlamentu nadále pracovali na rozvoji vztahů mezi Evropou a Japonskem,“ dodává poslanec Ježek.

 

Archiv novinek