02.07.2019

Můj poslanecký mandát v EP končí

Nastal konec dalšího parlamentního období a mé pětileté práce v roli poslance Evropského parlamentu, a proto bych rád poděkoval všem,...

Více

30.05.2019

Petr Ježek v rozhovoru pro Info.cz o výsledcích evropských voleb a budoucnosti hnutí Hlas

Povolební situaci zhodnotil Petr Ježek (hnutí Hlas) v rozhovoru s Lucií Bednárovou pro Info.cz, ve kterém kromě výsledku shrnuje průběh...

Více

Parlamentní činnost

S předsedou vlády Japonska Šinzó Abem v japonském parlamentu (Diet)
Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S japonským ministrem obrany Icunorim Onoderou S předsedou horní komory japonského parlamentu Chuichim Datem S předsedou dolní komory parlamentu Tamadorim Oshimou S japonským ministrem zahraničí Taró Konem
S americkým kongresmanem Stevem Pearcem během mise výboru TAX3 ve Washingtonu Na setkání s unijním vyjednavačem o brexitu Michelem Barnierem Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem S komisařem pro hospodářské a měnové záležitosti Pierrem Moscovicim
S předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim, francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem a členem Evropského parlamentu Elmarem Brokem Petr Ježek

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

Praha

+420 234 767 222

Poslanecká kancelář
Týn 2/640
Praha 1
110 00

 

Místní asistentka:

  • Tereza NOVÁKOVÁ

 

 

 

 

 

Štrasburk

+33(0)3 88 1 75415

Parlement européen
Bât. Winston Churchill
M02069
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex

Brusel

+32(0)2 28 45415, +32(0)2 28 49415

Parlement européen
Bât. Altiero Spinelli
09G242
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel

Akreditovaní asistenti:

BOITEUX Sarah
MACKIN Christopher Patrick

liberals democrats

zavřít okno

Petr Ježek vede jednání s japonskými poslanci

Petr Ježek jako vedoucí delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem vede jednání s devítičlennou delegací japonských poslanců. Rozhovory se týkají různých oblastí společného zájmu, především připravované evropsko-japonské dohody o ekonomickém partnerství (EPA) a dohody o strategickém partnerství (SPA).

Japonskou delegaci ve Štrasburku osobně přivítal předseda Evropského parlamentu Martin Schulz a prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker.

V souvislosti s jednáním o dohodě EPA přivítal Petr Ježek na setkání evropskou komisařku pro obchod Cecilii Malströmovou, která spolu s vedoucím japonské delegace Kendžim Kosakou zmínila zájem obou stran na rychlém uzavření smluv navzdory několika překážkám stojícím v cestě konečné dohodě.

Komisařka Malströmová také zdůraznila důležitost pokroku v oblastech, jako jsou geografická označení původu a snížení netarifních bariér.

V rámci pracovního zasedání budou členové delegací podrobně diskutovat o současné politické a hospodářské situaci EU a Japonska a vymění si názory na tzv. Junckerův plán a japonský hospodářský model premiéra Šinza Abeho, tzv. abenomiku.

Hovořit budou i o otázkách kybernetické bezpečnosti, záznamech o cestujících v letecké dopravě (PNR) a problémech, které představuje stárnoucí populace.

„Jsem rád, že mohu přivítat naše japonské protějšky na dalším meziparlamentním setkání. Japonsko a Evropa jsou strategičtí partneři, kteří mají společné hodnoty a zájmy a kteří ve stále složitějším světě čelí mnoha společným problémům,“ uvádí vedoucí delegace EP pro vztahy s Japonskem Petr Ježek.

„je důležité, abychom jako nejstarší podobná delegace Evropského parlamentu nadále pracovali na rozvoji vztahů mezi Evropou a Japonskem,“ dodává poslanec Ježek.

 

Archiv novinek