10.12.2018

Evropský parlament bude hlasovat o návrhu na zavedení dočasného mechanismu přenesení daňové povinnosti

Plénum Evropského parlamentu bude zítra, 11. prosince 2018, na svém zasedání ve Štrasburku hlasovat o návrhu zprávy k návrhu směrnice Rady...

Více

10.12.2018

Výměna názorů s komisařkou Věrou Jourovou tématem zasedání výboru TAX3

Dnes, 10. prosince 2018, se za předsednictví Petra Ježka uskuteční ve Štrasburku poslední letošní zasedání Zvláštního výboru pro...

Více

05.12.2018

Druhý politický trialog k návrhu na snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Dnes, 5. prosince 2018, se podruhé sejdou zástupci Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise, aby společně projednali návrh nařízení...

Více

Parlamentní činnost

Japan new 1
Japan new 4 S Kenji Kosakou, předsedou japonské parlamentní delegace pro vztahy s EU Petr Ježek na Art Prague Foto 8 Foto 9
Foto 10 Predvolebni kampan_1 PJ_kampan_ve_fabrice PJ_predvolebni kampan_2_s_mikrofonem_na_podiu vsichni_klasika_1_popisek
Petr Ježek hovoří v EP

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

Praha

+420 234 767 222

Poslanecká kancelář
Týn 2/640
Praha 1
110 00

 

Místní asistentky:

  • Tereza NOVÁKOVÁ
  • Denisa JEČMENOVÁ

 

 

 

 

Štrasburk

+33(0)3 88 1 75415

Parlement européen
Bât. Winston Churchill
M02069
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex

Brusel

+32(0)2 28 45415, +32(0)2 28 49415

Parlement européen
Bât. Altiero Spinelli
09G242
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel

Akreditovaní asistenti:

BOITEUX Sarah
MACKIN Christopher Patrick

liberals democrats

zavřít okno

Petr Ježek vede jednání s japonskými poslanci

Petr Ježek jako vedoucí delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem vede jednání s devítičlennou delegací japonských poslanců. Rozhovory se týkají různých oblastí společného zájmu, především připravované evropsko-japonské dohody o ekonomickém partnerství (EPA) a dohody o strategickém partnerství (SPA).

Japonskou delegaci ve Štrasburku osobně přivítal předseda Evropského parlamentu Martin Schulz a prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker.

V souvislosti s jednáním o dohodě EPA přivítal Petr Ježek na setkání evropskou komisařku pro obchod Cecilii Malströmovou, která spolu s vedoucím japonské delegace Kendžim Kosakou zmínila zájem obou stran na rychlém uzavření smluv navzdory několika překážkám stojícím v cestě konečné dohodě.

Komisařka Malströmová také zdůraznila důležitost pokroku v oblastech, jako jsou geografická označení původu a snížení netarifních bariér.

V rámci pracovního zasedání budou členové delegací podrobně diskutovat o současné politické a hospodářské situaci EU a Japonska a vymění si názory na tzv. Junckerův plán a japonský hospodářský model premiéra Šinza Abeho, tzv. abenomiku.

Hovořit budou i o otázkách kybernetické bezpečnosti, záznamech o cestujících v letecké dopravě (PNR) a problémech, které představuje stárnoucí populace.

„Jsem rád, že mohu přivítat naše japonské protějšky na dalším meziparlamentním setkání. Japonsko a Evropa jsou strategičtí partneři, kteří mají společné hodnoty a zájmy a kteří ve stále složitějším světě čelí mnoha společným problémům,“ uvádí vedoucí delegace EP pro vztahy s Japonskem Petr Ježek.

„je důležité, abychom jako nejstarší podobná delegace Evropského parlamentu nadále pracovali na rozvoji vztahů mezi Evropou a Japonskem,“ dodává poslanec Ježek.

 

Archiv novinek