12.12.2018

Evropský parlament schválil uzavření dohod o volném obchodu a strategickém partnerství s Japonskem

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 12. prosince 2018, na plenárním zasedání ve Štrasburku schválili velkou většinou uzavření Dohody mezi...

Více

12.12.2018

Plénum Evropského parlamentu bude hlasovat o návrzích ke zdanění digitální ekonomiky

Poslanci Evropského parlamentu projednají dnes, 12. prosince 2018, na plenárním zasedání ve Štrasburku zprávy EP k návrhům dvou směrnic...

Více

12.12.2018

Dohoda na návrhu směrnice k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Čtvrtý politický trialog zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise vyústil dne 11. prosince v dosažení politické dohody o...

Více

Parlamentní činnost

Japan new 1
Japan new 4 S Kenji Kosakou, předsedou japonské parlamentní delegace pro vztahy s EU Petr Ježek na Art Prague Foto 8 Foto 9
Foto 10 Predvolebni kampan_1 PJ_kampan_ve_fabrice PJ_predvolebni kampan_2_s_mikrofonem_na_podiu vsichni_klasika_1_popisek
Petr Ježek hovoří v EP

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

Praha

+420 234 767 222

Poslanecká kancelář
Týn 2/640
Praha 1
110 00

 

Místní asistentky:

  • Tereza NOVÁKOVÁ
  • Denisa JEČMENOVÁ

 

 

 

 

Štrasburk

+33(0)3 88 1 75415

Parlement européen
Bât. Winston Churchill
M02069
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex

Brusel

+32(0)2 28 45415, +32(0)2 28 49415

Parlement européen
Bât. Altiero Spinelli
09G242
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel

Akreditovaní asistenti:

BOITEUX Sarah
MACKIN Christopher Patrick

liberals democrats

zavřít okno

EP přijal zprávu Petra Ježka snižující byrokracii při vydávání burzovních prospektů

Evropský parlament na svém čtvrtečním plenárním zasedání ve Štrasburku schválil zprávu Petra Ježka snižující administrativní zátěž při vydávání tzv. burzovních prospektů.

Tyto dokumenty vydávají firmy, které chtějí získat kapitál prodejem svých cenných papírů nebo vstupem na burzu. Podle zákona burzovní prospekty obsahují informace o vydávající společnosti, jejím podnikání a finanční situaci, a údaje o vydaném cenném papíru.

„Evropský parlament se systematicky snaží usnadňovat přístup ke kapitálu zejména pro menší firmy. Schválený legislativní návrh míří právě tímto směrem, protože zásadně omezí byrokratické překážky pro malé a střední podniky vydávající cenné papíry,“ uvedl zpravodaj návrhu Petr Ježek.

Návrh mimo jiné přichází se zjednodušeným prospektem a pro malé a střední podniky, tzv. růstovým prospektem EU. Ten budou moci využít společnosti s emisemi, jejichž hodnota nepřekročí 20 milionů eur.

„Zároveň jde zároveň o první legislativní návrh schválený Evropským parlamentem, který je součástí projektu Unie kapitálových trhů, jejíž význam připomněl i předseda Evropské komise Juncker ve včerejším projevu o stavu EU. S kolegy jsme původní návrh Evropské komise rozšířili a přicházíme s harmonizovaným a skutečně evropským řešením. Doufám, že je to jen začátek,“ řekl Petr Ježek.

O návrhu nyní bude Petr Ježek jako zástupce Evropského parlamentu jednat s Evropskou komisí a členskými zeměmi. Výsledný návrh se pak vrátí k závěrečnému hlasování na plénu Evropského parlamentu.

„Jsem velmi rád, že jsem dnes od Evropského parlamentu dostal silný mandát pro další vyjednávání s vládami členských zemí EU. Výsledkem bude vznik takové regulace, která definitivně sníží náklady na pořizování prospektů při uvádění cenných papírů na trh,“ dodal Petr Ježek.

Archiv novinek