02.07.2019

Můj poslanecký mandát v EP končí

Nastal konec dalšího parlamentního období a mé pětileté práce v roli poslance Evropského parlamentu, a proto bych rád poděkoval všem,...

Více

30.05.2019

Petr Ježek v rozhovoru pro Info.cz o výsledcích evropských voleb a budoucnosti hnutí Hlas

Povolební situaci zhodnotil Petr Ježek (hnutí Hlas) v rozhovoru s Lucií Bednárovou pro Info.cz, ve kterém kromě výsledku shrnuje průběh...

Více

Parlamentní činnost

S předsedou vlády Japonska Šinzó Abem v japonském parlamentu (Diet)
Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S japonským ministrem obrany Icunorim Onoderou S předsedou horní komory japonského parlamentu Chuichim Datem S předsedou dolní komory parlamentu Tamadorim Oshimou S japonským ministrem zahraničí Taró Konem
S americkým kongresmanem Stevem Pearcem během mise výboru TAX3 ve Washingtonu Na setkání s unijním vyjednavačem o brexitu Michelem Barnierem Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem S komisařem pro hospodářské a měnové záležitosti Pierrem Moscovicim
S předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim, francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem a členem Evropského parlamentu Elmarem Brokem Petr Ježek

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

 

 

 

 

 

 

liberals democrats

zavřít okno

EP přijal zprávu Petra Ježka snižující byrokracii při vydávání burzovních prospektů

Evropský parlament na svém čtvrtečním plenárním zasedání ve Štrasburku schválil zprávu Petra Ježka snižující administrativní zátěž při vydávání tzv. burzovních prospektů.

Tyto dokumenty vydávají firmy, které chtějí získat kapitál prodejem svých cenných papírů nebo vstupem na burzu. Podle zákona burzovní prospekty obsahují informace o vydávající společnosti, jejím podnikání a finanční situaci, a údaje o vydaném cenném papíru.

„Evropský parlament se systematicky snaží usnadňovat přístup ke kapitálu zejména pro menší firmy. Schválený legislativní návrh míří právě tímto směrem, protože zásadně omezí byrokratické překážky pro malé a střední podniky vydávající cenné papíry,“ uvedl zpravodaj návrhu Petr Ježek.

Návrh mimo jiné přichází se zjednodušeným prospektem a pro malé a střední podniky, tzv. růstovým prospektem EU. Ten budou moci využít společnosti s emisemi, jejichž hodnota nepřekročí 20 milionů eur.

„Zároveň jde zároveň o první legislativní návrh schválený Evropským parlamentem, který je součástí projektu Unie kapitálových trhů, jejíž význam připomněl i předseda Evropské komise Juncker ve včerejším projevu o stavu EU. S kolegy jsme původní návrh Evropské komise rozšířili a přicházíme s harmonizovaným a skutečně evropským řešením. Doufám, že je to jen začátek,“ řekl Petr Ježek.

O návrhu nyní bude Petr Ježek jako zástupce Evropského parlamentu jednat s Evropskou komisí a členskými zeměmi. Výsledný návrh se pak vrátí k závěrečnému hlasování na plénu Evropského parlamentu.

„Jsem velmi rád, že jsem dnes od Evropského parlamentu dostal silný mandát pro další vyjednávání s vládami členských zemí EU. Výsledkem bude vznik takové regulace, která definitivně sníží náklady na pořizování prospektů při uvádění cenných papírů na trh,“ dodal Petr Ježek.

Archiv novinek