02.07.2019

Můj poslanecký mandát v EP končí

Nastal konec dalšího parlamentního období a mé pětileté práce v roli poslance Evropského parlamentu, a proto bych rád poděkoval všem,...

Více

30.05.2019

Petr Ježek v rozhovoru pro Info.cz o výsledcích evropských voleb a budoucnosti hnutí Hlas

Povolební situaci zhodnotil Petr Ježek (hnutí Hlas) v rozhovoru s Lucií Bednárovou pro Info.cz, ve kterém kromě výsledku shrnuje průběh...

Více

Parlamentní činnost

S předsedou vlády Japonska Šinzó Abem v japonském parlamentu (Diet)
Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S japonským ministrem obrany Icunorim Onoderou S předsedou horní komory japonského parlamentu Chuichim Datem S předsedou dolní komory parlamentu Tamadorim Oshimou S japonským ministrem zahraničí Taró Konem
S americkým kongresmanem Stevem Pearcem během mise výboru TAX3 ve Washingtonu Na setkání s unijním vyjednavačem o brexitu Michelem Barnierem Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem S komisařem pro hospodářské a měnové záležitosti Pierrem Moscovicim
S předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim, francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem a členem Evropského parlamentu Elmarem Brokem Petr Ježek

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

Praha

+420 234 767 222

Poslanecká kancelář
Týn 2/640
Praha 1
110 00

 

Místní asistentka:

  • Tereza NOVÁKOVÁ

 

 

 

 

 

Štrasburk

+33(0)3 88 1 75415

Parlement européen
Bât. Winston Churchill
M02069
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex

Brusel

+32(0)2 28 45415, +32(0)2 28 49415

Parlement européen
Bât. Altiero Spinelli
09G242
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel

Akreditovaní asistenti:

BOITEUX Sarah
MACKIN Christopher Patrick

liberals democrats

zavřít okno

Evropský rozpočet pro rok 2015

Evropský parlament včera hlasoval o svém postoji k rozpočtu EU na rok 2015. Byl jsem potěšen, že rozpočet zůstal na mnohem nižší úrovni než v roce 2013. Věřím, že rozpočet EU adekvátně odráží složitou ekonomickou situaci, ve které se nacházíme. Právě proto jsem hlasoval pro rozpočet, který je o více než 5 miliard € nižší, než v roce 2013.

Jsem přesvědčen, že by EU měla nadále pokračovat ve financování konkrétních projektů, které by mohly podpořit zaměstnanost a hospodářský růst. Evropský parlament při projednávání zruší škrty, které provedla Rada v klíčových programech jako např. Horizont 2020 a Nástroj pro propojení Evropy (CEF).

Jedna z mých klíčových priorit v rozpočtu na rok 2015 je přidělení dostatečných prostředků na humanitární pomoc. Právě proto jsem s řadou kolegů z frakce ALDE předložil pozměňovací návrh, který zvyšuje finance pro pomoc rozvojovým zemím zasaženým krizemi.

EU by podle mého názoru měla nadále pomáhat zejména v Jižním Súdánu, kde může hrozivá podvýživa vést až k hladomoru a kde by do konce mohlo zemřít až 50. 000 dětí. Podle odhadů UNICEF trpí v tomto roce podvýživou více než 1 milion dětí mladších 5 let. Situaci v regionu zhoršuje pokračující konflikt, který navíc znemožňuje aktivity humanitárních pracovníků.

EU musí jednat a já doufám, že až Evropský parlament a Rada rozpočet schválí, bude v něm zahrnut i náš pozměňovací návrh ve prospěch pomoci při mimořádných událostech.

Byl jsem potěšen, že pilotní projekt proaktivního zveřejňování dokumentů EU, který prosazuje moje kolegyně Sophie in 't Veldová a který jsem s dalšími kolegy předložil, byl také v tomto hlasování schválen. Podle mého názoru je nutné, aby se Evropská unie snažila být více transparentní a zachovala si tak důvěru našich občanů.

Rozpočet EU může být nástroj, který pomáhá stimulovat růst a zaměstnanost. Musíme ale zajistit, aby prostředky byly využívány efektivně.

Archiv novinek