22.02.2018

Členové výboru ECON schválili návrh směrnice o společném základu daně z příjmu právnických osob

Členové hospodářského a měnového výboru EP schválili na svém zasedání dne 21. února 2018 balíček legislativních návrhů směrnic Rady...

Více

21.02.2018

Petr Ježek vystoupil v ECONu jako zpravodaj frakce k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 21 února 2018, projednávali členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) návrhy legislativních zpráv ke...

Více

21.02.2018

Další politický trialog k návrhu směrnice o boji proti praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 21. února 2018, účastní v Bruselu již druhého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a...

Více

Parlamentní činnost

Japan new 1
Japan new 4 S Kenji Kosakou, předsedou japonské parlamentní delegace pro vztahy s EU Petr Ježek na Art Prague Foto 8 Foto 9
Foto 10 Predvolebni kampan_1 PJ_kampan_ve_fabrice PJ_predvolebni kampan_2_s_mikrofonem_na_podiu vsichni_klasika_1_popisek
Petr Ježek hovoří v EP

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

Praha

+420 234 767 222

Poslanecká kancelář
Týn 2/640
Praha 1
110 00

 

Místní asistentky:

  • • Denisa JEČMENOVÁ
  • • Lýdia SKOLILOVÁ

 

 

 

Štrasburk

+33(0)3 88 1 75415

Parlement européen
Bât. Winston Churchill
M02069
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex

Brusel

+32(0)2 28 45415, +32(0)2 28 49415

Parlement européen
Bât. Altiero Spinelli
09G242
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel

Akreditovaní asistenti:

• BOITEUX Sarah
• MACKIN Christopher Patrick

zavřít okno

Novinky

Členové výboru ECON schválili návrh směrnice o společném základu daně z příjmu právnických osob

Členové hospodářského a měnového výboru EP schválili na svém zasedání dne 21. února 2018 balíček legislativních návrhů směrnic Rady EU: směrnice o společném základu daně z příjmu právnických osob (CCTB), pro níž je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE, a směrnici o společném konsolidovaném základu daně z příjmu právnických osob (CCCTB).

Více

Další politický trialog k návrhu směrnice o boji proti praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 21. února 2018, účastní v Bruselu již druhého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva, pro níž je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Petr Ježek vystoupil v ECONu jako zpravodaj frakce k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 21 února 2018, projednávali členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) návrhy legislativních zpráv ke dvěma návrhům nařízení Evropského parlamentu a Rady:

Více

Petr Ježek vystoupí na téma finanční služby mezi EU a Asií po brexitu

Petr Ježek (ALDE) dnes, 20. února 2018, v Bruselu vystoupí jako hlavní řečník v rámci kulatého stolu „Finanční služby mezi EU a Asií".

Více

Jednání k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 20. února 2018, zúčastní v Bruselu jednání zpravodajů politických skupin Evropského parlamentu k revizi nařízení EP a Rady o infrastruktuře evropských trhů. 

Více

Členové Delegace EP pro vztahy s Japonskem hovoří s hlavním vyjednavačem dohody o volném obchodě

Ve čtvrtek 8. února 2018 se ve Štrasburku uskuteční schůze Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem za předsednictví europoslance Petra Ježka (ALDE).

Více

Petr Ježek na jednání výboru EP pro terorismus

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 23. ledna 2018 v Bruselu, zúčastnil dalšího uzavřeného  zasedání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus.

Více

ECON: Petr Ježek na jednání zpravodajů k návrhu směrnice o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech EU

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 23. ledna 2018, účastní v Bruselu jednání zpravodajů politických skupin k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech tak, aby mohly účinněji prosazovat pravidla a o zajištění řádného fungování vnitřního trhu. 

Více

ECON: jednání zpravodajů k návrhu směrnice o společném základu daně z příjmu právnických osob

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 23. ledna 2018, účastní v Bruselu jednání zpravodajů politických skupin k návrhu směrnice Rady o společném základu daně (CCTB) a společném konsolidovaném základu daně (CCCTB) z příjmu právnických osob.

Více

První politický trialog k návrhu směrnice o praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 17. ledna 2018, zúčastní ve Štrasburku prvního politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva, pro níž je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Rozhovor s Petrem Ježkem pro Euractiv.sk

Rozhovor s poslancem Evropského parlamentu Petrem Ježkem pro Euractiv.sk o aktuálních evropských otázkách si můžete přečíst zde:

https://euractiv.sk/rozhovory/danova-politika/petr-jezek-hovorit-o-tvrdom-integracnom-jadre-v-eu-nema-zmysel/

Více

Členové výboru pro terorismus diskutovali se šéfem Evropského protiteroristického centra

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 14. prosince 2017, zúčastnil uzavřeného jednání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus. Na dnešním jednání členové výboru diskutovali se šéfem Evropského protiteroristického centra, které je součástí agentury EUROPOL, panem Manuelem Navarretem Paniaguaem.

Více

Petr Ježek se zúčastnil tiskové konference ke zprávě a doporučením výboru PANA

Petr Ježek se dnes, 13. prosince 2017, jako zpravodaj výboru PANA zúčastnil ve Štrasburku tiskové konference ke zprávě z vyšetřování a doporučením výboru Evropského parlamentu pro prošetření kauzy tzv. panamských dokumentů PANA. Tiskové konference se kromě Petra Ježka zúčastnil předseda výboru PANA Werner Langen (EPP) a druhý zpravodaj výboru Jeppe Kofod (S&D).

Více

Bude dnešní trialog k revizi směrnice o praní peněz poslední?

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 13. prosince 2017, účastní ve Štrasburku jako zpravodaj své frakce již devátého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Další vítězové studentské soutěže

Dnes přinášíme videa, která se umístila na druhém a třetím místě v soutěži, kterou pro studenty základních a středních škol ve věku mezi 14 a 20 lety vyhlásil v září 2017 poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek.

Více

Petr Ježek vystoupil na plénu EP k zprávě z vyšetřování výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) vystoupil dnes, 12. prosince 2017, jako zpravodaj výboru PANA na plenárním zasedání Evropského parlamentu na úvod rozpravy k zprávě z vyšetřování a doporučeních výboru EP k prošetření kauzy tzv. panamských dokumentů PANA.

Více

Stáž v Bruselské kanceláři Petra Ježka

Petr Ježek, český poslanec Evropského parlamentu za ANO, člen politické frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE) hledá stážistu do svého týmu do kanceláře v Bruselu. 

Více

Bezpečnostní unie a boj proti praní peněz prostředky trestního práva na programu LIBE

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 11. prosince 2017, zúčastní ve Štrasburku mimořádného zasedání výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).

Více

Společné jednání ECON a LIBE i o kontrolách peněžní hotovosti při vstupu a výstupu z EU

Dnes, 4. prosince 2017, proběhne v Bruselu společné jednání výboru EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a Hospodářského a měnového výboru (ECON). Na programu bude mimo jiné hlasování o přijetí zprávy k návrhu nařízení o kontrolách peněžní hotovosti vstupující a opouštějící Evropskou unii, pro nějž je Petr Ježek zpravodajem své politické skupiny ALDE.

Více

Odmítne EP potřetí seznam vysoce rizikových třetích zemí připravený Evropskou komisí?

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 4. prosince 2017, zúčastní společného jednání výborů EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a hospodářského a měnového výboru EP (ECON). 

Více

Výbor EP PANA dnes o kauze Paradise Papers a praní peněz v Ázerbájdžánu a Slovinsku

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 28. listopadu 2017, jako zpravodaj výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní dvou veřejných slyšení výboru PANA.

Více

Studenti základních a středních škol soutěžili o poznávací cestu do Bruselu

„Vytvořte krátké, minutové video propagující Evropskou unii na základě reálných informací,“ znělo zadání soutěže, kterou pro studenty základních a středních škol v celé České republice ve věku mezi 14 a 20 lety vyhlásil v září 2017 poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek.

Více

Další jednání výboru EP pro terorismus

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 22. listopadu 2017 v Bruselu, účastní dalšího uzavřeného  zasedání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus.

Více

Zpřísnění kontrol peněžní hotovosti při vstupu a výstupu z Evropské unie

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 16. listopadu 2017, zúčastní jednání stínových zpravodajů k návrhu nařízení, jehož cílem je posílit kontroly peněžní hotovosti při vstupu a výstupu z Evropské unie.

Více

Japonský velvyslanec při EU na jednání Delegace EP pro vztahy s Japonskem

Ve čtvrtek 16. listopadu ve Štrasburku zasedala Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem za předsednictví europoslance Petra Ježka (ANO, ALDE).

Více

Kauza „Paradise papers“ na plénu Evropského parlamentu

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 14. listopadu, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku hovořili o aktuální kauze týkající se daňových úniků a vyhýbání se daňovým povinnostem „Paradise Papers“ s představiteli estonského předsednictví v Radě EU a komisařem Moscovicim.

Více

Další trialog k revizi směrnice o praní peněz

Ve Štrasburku se dnes koná další, v pořadí už osmý politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Výbor EP PANA přijal zprávu z vyšetřování

Dne 18. října 2017 přijal výbor Evropského parlamentu pro prošetření tzv. panamských dokumentů zprávu z vyšetřování a doporučení. 

Více

Přešlapy Miloše Zemana

Všechny přešlapy prezidenta Miloše Zemana zpracované občanem Davidem K. z Prahy si můžete přečíst zde:

Více

Přehled aktuální agendy Petra Ježka

Aktuální přehled všech návrhů, na kterých v současné době pracuje v Evropském parlamentě poslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) jako zpravodaj, či stínový zpravodaj, naleznete zde:

Více

Setkání Petra Ježka s komisařem EK Pierrem Moscovicim

V úterý, 24. října 2017, se Petr Ježek (ANO, ALDE) setkal se členem Evropské komise pro hospodářské a měnové záležitosti Pierrem Moscovicim.

Více

Jednání zvláštního výboru EP pro terorismus

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 26. října 2017, zúčastnil uzavřeného jednání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus. Na dnešním jednání si členové výboru vyslechli informaci a odpovědi na své dotazy koordinátora Evropské unie pro boj s terorismem Gilla de Kerchove.

Více

Nařízení o sekuritizaci na plénu EP

Poslanci Evropského parlamentu projednávali dnes, 25. října 2017, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku návrh Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci. Hlasování o návrhu nařízení proběhne zítra, 26. 10. 2017.

Více

Poslanci projednávali návrh rozpočtu EU na rok 2018

Na dnešním (24. 10.2017) plenárním zasedání Evropského parlamentu projednávali poslanci návrh rozpočtu Evropské unie na rok 2018. Hlasování o návrhu rozpočtu EU na rok 2018 proběhne zítra, 25. 10. 2017. 

Více

Výbor EP k tzv. panamským dokumentům schvaluje zprávu z vyšetřování a doporučení připravené zpravodaji Petrem Ježkem a Jeppe Kofodem

Po více než roce své činnosti vyšetřovací výbor Evropského parlamentu ke kauze tzv. panamských dokumentů (PANA) hlasuje zítra, 18. října 2017, o zprávě z vyšetřování a doporučeních, které připravili zpravodajové výboru Petr Ježek (ANO, ALDE) a Jeppe Kofod (S&D).

Více

Komisař EK Julian King ve speciálním výboru EP pro terorismus

Speciální výbor Evropského parlamentu pro terorismus, o jehož zřízení rozhodli poslanci Evropského parlamentu na plenárním zasedání dne 6. července 2017, zahájil dnes svoji činnost debatou s komisařem pro bezpečnostní unii Julianem Kingem.

Více

Jednání zpravodajů k textu zprávy vyšetřovacího výboru PANA pokračuje

Petr Ježek (ANO, ALDE) povede dnes, 11. října 2017, jako jeden ze dvou zpravodajů vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů další jednání se stínovými zpravodaji výboru k finálnímu textu zprávy vyšetřovacího výboru PANA. 

Více

Petr Ježek vystoupil v ECON-u k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 10. října 2017, se v hospodářském a měnovém výboru EP (ECON) konala první výměna názorů ke dvěma nárhům nařízení Evropského parlamentu a Rady

Více

ECON: Výměna názorů se zástupci národních parlamentů k legislativním návrhům na zvýšení daňové transparentnosti 

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 10. října 2017, zúčastní v Hospodářském a měnovém výboru Evropského parlamentu jako zpravodaj své frakce výměny názorů se zástupci národních parlamentů k balíčku legislativních návrhů směrnic Rady EU o společném základu daně (CCTB) a společném konsolidovaném základu daně (CCCTB) z příjmu právnických osob.

Více

Řecký tisk si všimnul vystoupení Petra Ježka o daňových únicích ve fotbalu

Vystoupení Petra Ježka na slyšení výboru Evropského parlamentu PANA si všimnul i řecký časopis Reporter:

Více

Členové výboru ECON diskutovali o návrhu směrnice o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech EU

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 9 října 2017, zúčastnil jako zpravodaj své frakce jednání Hospodářského a měnového výboru EP (ECON) o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech tak, aby mohly účinněji prosazovat pravidla, a o zajištění řádného fungování vnitřního trhu.

Více

Zpráva o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích schválena plénem EP

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 5. října 2017, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku projednali a schválili Zprávu o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích v členských státech Evropské unie.

Více

Diskuze o fiskálním kompaktu na plénu EP

Poslanci Evropského parlamentu dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku hovořili o začlenění fiskálního kompaktu do legislativy Evropské unie.

Více

Sedmý trialog k revizi směrnice o praní peněz

Petr Ježek (ANO, ALDE) se jako zpravodaj své frakce zúčastní dnes, 3. října, již sedmého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu. 

Více

Jednání zpravodajů k textu zprávy vyšetřovacího výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) jako jeden ze dvou zpravodajů vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů se setká dnes, 2. října, ve Štrasburku se stínovými zpravodaji výboru. Jednání budou pokračovat ve čtvrtek 5. října 2017.

Více

Petr Ježek vystoupí v Madridu na semináři Evropa a její výzvy 

Petr Ježek (Ano, ALDE) se dne 28. září 2017 zúčastní semináře organizovaného Nadací Carlose Amberese v Madridu pod názvem Evropa a její výzvy.

Více

Výbor PANA: dnes o temné stránce profesionálního fotbalu

Petr Ježek, (ANO, ALDE) se dnes, 26. září 2017,jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastnil veřejného slyšení na téma „Football leaks“.

Více

Prezident Evropské centrální banky ve výboru ECON

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 25. září 2017, jako člen hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu zúčastní třetího měnového dialogu s Mariem Draghim, prezidentem Evropské centrální banky v tomto roce.

Více

Soutěž pro studenty

Zapojte se do soutěže a vyhrajte předvánoční poznávací cestu do Evropského parlamentu v Bruselu s europoslancem Petrem Ježkem ve dnech 28. 11. 2017 – 3. 12. 2017

Více

Petr Ježek bude působit v novém výboru EP pro terorismus

Evropský parlament schválil dnes, 12. září 2017, na svém plenárním zasedání složení zvláštního vyšetřovacího výboru pro terorismus, v němž bude působit i český europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE).

Více

Výbor LIBE schválil stanovisko k návrhu rozpočtu EU na rok 2018

Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) dnes, 31. srpna 2017, schválil konečné stanovisko k návrhu rozpočtu Evropské unie na rok 2018 pro oblast občanských svobod, spravedlnosti a vnitřních věcí, které jako zpravodaj připravil, projednal a předložil Petr Ježek (ANO, ALDE).

Více

Petr Ježek ve výboru ECON k legislativním návrhům na zvýšení daňové transparentnosti

Petr Ježek (ANO, ALDE) dnes, 30. srpna 2017, vystoupil jako zpravodaj své frakce na jednání Hospodářského a měnového výboru EP (ECON), který posuzoval návrh zpráv k balíčku legislativních návrhů směrnic Rady EU o společném základu daně (CCTB) a společném konsolidovaném základu daně (CCCTB) z příjmu právnických osob.

Více

Setkání Petra Ježka s poslanci japonského parlamentu

Europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) se jako předseda Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem setkal dnes, 29. srpna 2017, v Bruselu s delegací  poslanců japonského parlamentu.

Více

Trialog k revizi směrnice o praní peněz poprvé za estonského předsednictví

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 12. července 2017, jako zpravodaj své frakce účastní již šestého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu. Zároveň jde o první setkání vyjednavačů za estonského předsednictví v Radě.

Více

Ministři financí Německa, Itálie, Irska a Nizozemska ve výboru PANA

Europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 11. července 2017, jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastnil jednání výboru s ministry financí Německa, Itálie, Irska a Nizozemska. 

Více

Výbor Evropského parlamentu PANA projedná návrh zprávy z vyšetřování

Petr Ježek (ANO, ALDE) dnes, 10. července 2017, jako jeden ze dvou zpravodajů vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů představí na zasedání výboru návrh zprávy z vyšetřování a doporučení.

Více

Meziparlamentní jednání mezi EU a Japonskem uvítala rámcovou dohodu o volném obchodu

Ve dnech 5. a 6. července 2017 se ve Štrasburku uskutečnilo již 37. meziparlamentní setkání mezi Evropskou unií a Japonskem. Z titulu funkce předsedy delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem mu předsedal český europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) společně se svým japonským protějškem M. Gotodou. Členem japonské delegace byl i státní ministr pro hospodářskou a fiskální politiku N. Ishihara.

Více

Předseda Delegace EP pro vztahy s Japonskem komentuje vzájemnou obchodní dohodu pro Politico

Komentář českého europoslance a předsedy Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem Petra Ježka (ANO, ALDE ) ke vzájemné obchodní dohodě mezi EU a Japonskem pro Politico ke zhlédnutí zde.

Více

Meziparlamentní setkání mezi EU a Japonskem

Ve dnech 5. a 6. července 2017 se ve Štrasburku uskuteční již 37. meziparlamentní setkání mezi Evropskou unií a Japonskem.

Více

Komisařka Věra Jourová na slyšení výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 3. července 2017, jako zpravodaj výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní veřejného slyšení s komisařkou Evropské komise pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věrou Jourovou.

Více

Boj proti praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 29. června 2017, účastní jako zpravodaj své frakce projednávání návrhu Směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva ve výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.

Více

Pátý trialog k revizi směrnice o praní peněz

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes jako zpravodaj své frakce účastní v pořadí už pátého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Petr Ježek se účastní mise vyšetřovacího výboru PANA v Portugalsku

Delegace vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetření kauzy tzv. panamských dokumentů provádí ve dnech 22. a 23. června 2017 průzkumnou misi v Portugalsku. Petr Ježek (ANO, ALDE), který je zpravodajem výboru PANA, je členem delegace.

Více

Slyšení vyšetřovacího výboru PANA a výboru pro právní záležitosti JURI k problematice ochrany oznamovatelů v rámci Evropské unie

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 21. června 2017, jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní veřejného slyšení na téma jednotné ochrany oznamovatelů, kteří jednají ve veřejném zájmu při zveřejňování důvěrných informací firem a veřejných orgánů v Evropské unii.

Více

Spolupráce finančních zpravodajských jednotek a případ ruské globální pračky peněz na programu výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 21. června 2017, jako zpravodaj výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní veřejného slyšení na téma spolupráce finančních zpravodajských jednotek a případu ruské globální pračky peněz.

Více

Přehled aktuální agendy Petra Ježka

Aktuální přehled všech návrhů, na kterých v současné době pracuje v Evropském parlamentu europoslanec Petr Ježek (nestr. za ANO, frakce ALDE) jako zpravodaj či stínový zpravodaj naleznete  zde.

Více

Výbor EP LIBE schválil návrh Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích

Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) schválil dnes, 21. června 2017, návrh Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích v členských státech Evropské unie. Petr Ježek (ANO, ALDE) je stínovým zpravodajem k této zprávě.

Více

Vedení vyšetřovacího výboru EP PANA vyzývá Radu EU k větší transparentnosti a spolupráci

Vedení vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA, ve kterém působí Petr Ježek (ANO, ALDE) jako zpravodaj, vydalo tiskové prohlášení, ve které vyzývá Radu EU k větší transparentnosti v daňových otázkách a intenzivnější spolupráci s Evropským parlamentem v boji proti praní peněz a vyhýbání se daňovým povinnostem.

Více

Nařízení EP a Rady o prospektu a fondech peněžního trhu byla dnes slavnostně podepsána

Petr Ježek se dnes, 14. června 2017, zúčastnil slavnostního podpisu Nařízení EP a Rady o prospektu (COD 2015/268) předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim a ministryní pro evropské záležitosti Malty Helenou Dalli.

Více

Panamské dokumenty a respektování zásad právního státu na Maltě projednávány na plénu Evropského parlamentu

Jen týden po svém vítězství v předčasných parlamentních volbách musel dnes, 14. června 2017, maltský premiér Joseph Muscat odpovídat na otázky poslanců Evropského parlamentu ve vztahu ke korupčnímu skandálu v jeho labouristické straně, propojení na kauzu tzv. panamských dokumentů a respektování zásad právního státu na Maltě.

Více

Stáž v bruselské kanceláři Petra Ježka

Studujete v současné době evropské záležitosti/ evropské právo? Nebo jste čerstvým absolventem a chcete pracovat v oblasti evropských záležitostí? Chcete získat praktické zkušenosti a dozvědět se o práci Evropského parlamentu zevnitř? Jestli ano, pak možná hledáme do týmu právě Vás:

Více

Hlasování výborů EP o návrhu směrnice k zavedení pravidel veřejné daňové transparentnosti pro nadnárodní společnosti

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 12. června 2017, zúčastní ve Štrasburku společného hlasování hospodářského a měnového výboru a výboru pro právní záležitosti EP o rozhodnutí vstoupit do jednání s Radou a Evropskou komisí k návrhu směrnice, kterou se mění Směrnice 2013/34/EU o účetnictví Evropské unie, pokud jde o zveřejňování informací o dani z příjmu ze strany některých podniků a poboček.

Více

Setkání monitorovací skupiny pro Japonsko k vyjednávání dohody o volném obchodě

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dne 7. června 2017 jako předseda Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem zúčastnil zasedání monitorovací skupiny k vyjednávání dohody o volném obchodě a hospodářském partnerství mezi Evropskou unií a Japonskem, které vede Evropská komise.

Více

Další trialog k revizi Směrnice proti praní peněz

Dnes, 7. června 2017, se konal v pořadí už čtvrtý politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Tisková konference k ročnímu působení vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dne 8. června 2017 v 10:00 hod. zúčastní jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA tiskové konference k ročnímu působení výboru. Spolu Petrem Ježkem se tiskové konference zúčastní předseda výboru PANA Werner Langen a druhý zpravodaj Jeppe Kofod.

Více

Co se zeptal Petr Ježek předsedy EK Junckera?

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dne 30. května 2017 zúčastnil jako zpravodaj výboru Evropského parlamentu PANA veřejného slyšení s předsedou Evropské komise Jeanem –Claudem Junckerem.

Více

Sedmý trialog k nařízení o sekuritizaci přinesl úspěch

Evropský parlament, Evropská rada a Evropská komise dosáhly na svém včerejším jednání dohody o konečné podobě Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci a Nařízení o změně nařízení o kapitálových požadavcích. Petr Ježek se jednání zúčastnil jako zpravodaj své frakce (ALDE).

Více

Návrh zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích opět na jednání výboru EP LIBE

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 30. května 2017, zúčastnil jako zpravodaj své frakce dalšího projednávání návrhu Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích v členských státech Evropské unie ve výboru EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). 

Více

Jean-Claude Juncker na slyšení výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů

Petr Ježek se dnes, 30. května 2017 v 15:00 hodin, jako zpravodaj výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní veřejného slyšení s prezidentem Evropské komise Jeanem –Claudem Junckerem.

Více

Bude sedmý trialog k nařízení o sekuritizaci poslední ?

V pořadí už sedmým trialogem pokračuje jednání mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu nařízení o sekuritizaci, které je součástí balíčku dvou legislativních návrhů připravených Evropskou komisí v září 2015 (Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci a Nařízení o změně nařízení o kapitálových požadavcích).

Více

Měnový dialog a veřejné slyšení s Mariem Draghim, prezidentem ECB v hospodářském a měnovém výboru EP

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 29. května 2017, v hospodářském a měnovém výboru Evropského parlamentu zúčastní druhého letošního měnového dialogu s Mariem Draghim, prezidentem Evropské centrální banky.

Více

Jednání o rozpočtu EU na rok 2018 pokračuje

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 29. května 2017, zúčastní jako zpravodaj stanoviska Evropského parlamentu pro rozpočet v oblasti občanských svobod, spravedlnosti a vnitřních věcí (LIBE) jednaní zpravodajů výborů se zpravodajem rozpočtového výboru o rozpočtu EU na rok 2018.

Více

Mohou subjekty mimo instituce EU ovlivňovat její legislativu?

Přikládám korespondenci se starostkou menší obce. Domnívám, že  její obsah má širší informační hodnotu: ukazuje, že jakkoli rozhodovací proces na úrovni institucí EU může být složitý a jevit se jako vzdálený, existují mechanismy, které umožňují se do něj zapojit.   

Více

Šestý trialog k nařízení o sekuritizaci - bude dosažena dohoda?

Dnes, 16. května 2017,  se koná další, v poradí už šestý trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu nařízení o sekuritizaci, které je součástí balíčku dvou legislativních návrhů připravených Evropskou komisí v září 2015 (Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci a Nařízení o změně nařízení o kapitálových požadavcích).

Více

Komisařka Jourová na jednání výborů LIBE a ECON k revizi směrnice o praní peněz

Petr Ježek (ANO, ALDE) se 15.5.2017 zúčastní společného jednání koordinátorů výborů EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a hospodářského a měnového výboru EP (ECON) a vyjednávacího týmu k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu (AMLD).

Více

Jakým tématům se v EP věnuji jako zpravodaj

Přehled témat, na kterých aktuálně v Evropském parlamentu pracuji jako zpravodaj, či stínový zpravodaj

Více

Třetí politický trialog k revizi Směrnice proti praní peněz

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 10. května 2017, jako zpravodaj své frakce zúčastní jednání třetího politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Madeira, Gibraltar a Normanské ostrovy ve vyšetřovacím výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 9. května 2017, jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu k prošetření kauzy tzv. panamských dokumentů (PANA) zúčastnil veřejného slyšení výboru na téma „Spolupráce v daňových otázkách s evropskými jurisdikcemi“.

Více

Hospodářský a měnový výbor EP o návrhu Směrnice o CCCTB

Europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) se jako zpravodaj své politické skupiny zúčastnil dne 3. května 2017 veřejného slyšení Hospodářského a měnového výboru EP (ECON) k návrhu Směrnice o Společném konsolidovaném základu daně právnických osob.

Více

Delegace EP pro Japonsko jednala s japonským ministrem o únosech japonských občanů KLDR

Ve čtvrtek 4. května 2017 se Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem, za předsednictví europoslance Petra Ježka a Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s korejským poloostrovem setkala s ministrem japonské vlády pověřeným záležitostmi únosů japonských občanů Severní Koreou p.  Katsunobu Kato a zástupci rodin unesených japonských občanů.

Více

Slyšení výboru PANA s komisařem pro hospodářské a finanční záležitosti, daně a cla Pierrem Moscovicim

Europoslanec Petr Ježek se 4. května 2017 zúčastnil slyšení vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA se členem Evropské komise pro hospodářské a finanční záležitosti, daně a cla Pierrem Moscovicim

Více

Soutěž pro učitele středních škol

Čeští europoslanci Petr Ježek a Pavel Telička vyhlásili soutěž pro učitele gymnázií a středních škol v České republice.

Více

Petr Ježek zahájil jednání o rozpočtu EU v oblasti justice a vnitřních věcí na rok 2018

Petr Ježek (ANO, ALDE) jako zpravodaj Evropského parlamentu pro rozpočet v oblasti občanských svobod, spravedlnosti a vnitřních věcí (LIBE) zahájil  27. 4. 2017 jednání se zástupci ostatních politických skupin EP o prioritách rozpočtu EU na rok 2018.

Více

Slyšení výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. Panamských dokumentů

Ve čtvrtek, 27. dubna 2017, si členové výboru PANA vyslechli a projednali závěry dvou studií o dopadu praní peněz a vyhýbání se daňovým povinnostem na ekonomiky vybraných členských států Evropské unie a efektivitě boje národních administrativ s tímto problémem.  

Více

Výbor LIBE projedná návrh Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích

Výbor EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) projedná dne 27. dubna 2017  návrh Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích v členských státech EU.

Více

Setkání zástupců výboru EP PANA se zástupci speciálního výboru Belgického parlamentu

Petr Ježek se ve středu, 26. dubna 2017, jako zpravodaj výboru Evropského parlamentu vyšetřujícího praní peněz, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (PANA) zúčastní setkání se zástupci Speciálního výboru Belgického parlamentu zřízeného k vyšetřování mezinárodních fiskálních podvodů a Panamských dokumentů.

Více

Odlehčený tvít Petra Ježka k britským volbám populární v ostrovních médiích

@theresa_may sets the date of @jeremycorbyn departure

 

Více

Přehled aktuální agendy Petra Ježka

Přehled zpráv, na kterých v současné době pracuje poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek (ANO, frakce ALDE) jako zpravodaj či stínový zpravodaj.

 

Více

Koná se pátý trialog k nařízení o sekuritizaci

Petr Ježek se dnes, 12. dubna 2017, zúčastní pátého trialogu  k návrhu nařízení o sekuritizaci.

Více

Dopad zavedení systematických kontrol na vnějších hranicích Schengenu na slovinsko-chorvatské hranice

Od 7. dubna 2017 se systematické kontroly na vnějších hranicích schengenského prostoru bez vnitřních hraničních kontrol staly realitou.

Více

Informace k posílení kontrol na vnějších hranicích EU

Dnes vstupuje v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení č. 562/2006 (ES), pokud jde o posílení kontrol na vnějších hranicích na základě příslušných databází.

Více

Zpravodaj výboru PANA Petr Ježek se účastní dalšího slyšení k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů

Vyšetřovací výbor Evropského parlamentu PANA dnes na svém 12. slyšení pokračuje v prošetřování tzv. panamských dokumentů

Více

Evropský parlament rozhoduje o zrušení víz pro občany Ukrajiny

Evropský parlament bude dnes projednávat a zítra (7. 4. 2017) schvalovat zrušení vízové povinnosti pro ukrajinské občany.

Více

Petr Ježek se dnes zúčastní politického trialogu k revizi směrnice proti praní peněz

EP, EK a Rada EU dnes podruhé revidují směrnici o praní špinavých peněz. Petr Ježek je zpravodajem frakce ALDE.

Více

Evropský parlament bude projednávat nařízení o prospektu, jehož zpravodajem je Petr Ježek

Petr Ježek, (ANO, ALDE) vystoupí dnes (4.4.2017) na plénu jako zpravodaj Evropského parlamentu k nařízení o prospektu, které bude EP  schvalovat na svém zítřejším zasedáni.

 

 

 

 

Více

Evropský parlament schvaluje nařízení EU o fondech peněžního trhu - i díky návrhu Petra Ježka

Evropský parlament (EP) bude dnes projednávat a zítra hlasovat o dohodě vzešlé z jednání EP, Rady EU a Evropské komise o nařízení EU o fondech peněžního trhu, které má zvýšit jejich odolnost a bezpečnost a přispět k hladkému fungování trhu krátkodobého financování.

 

Více

EP projedná tři zprávy, jejichž (stínovým) zpravodajem je český poslanec Petr Ježek

Program plenárního zasedání EP v týdnu od 3. dubna 2017

Více

Setkání delegace pro Japonsko s japonskými poslanci

Dne 9. 3. 2017 se uskutečnilo setkání delegace Evropského parlamentu pro Japonsko, které Petr Ježek předsedá, se třemi japonskými partnery.

Více

Prošetřování tzv. Panamských dokumentů pokračuje

V pondělí 6. března proběhlo již třetí slyšení k úloze prostředníků a tentokrát jsme se zaměřili na francouzské a švýcarské případy.
 

Více

Občané by měli mít přístup k údajům o majitelích firem

Podle pozměňovacích návrhů přijatých v úterý 28. února 2017 k návrhu směrnice o praní špinavých peněz by občané EU mohli vstupovat do registru skutečných vlastníků společností, aniž by museli prokázat oprávněný zájem. Tento stávající požadavek v současné době významně omezuje přístup do rejstříku.

Více

Evropský parlament schválil důležitou směrnici o boji s terorismem

Teroristické útoky, kterým Evropa v posledních letech čelí, si žádaly adekvátní změnu přístupu ze strany Evropské unie, aby se Evropa dokázala lépe postavit teroristickým hrozbám. 

Více

„Evropa teď bude mít své zákony upravené tak, aby co nejlépe odpovídaly novým hrozbám“

V Evropském parlamentu (EP) se dnes debatovalo o zásadní Směrnici o boji proti terorismu. Český poslanec EP Petr Ježek je zpravodajem své frakce ALDE k této směrnici, o které se bude zítra v EP hlasovat. Byl tedy u všech jednání, jež vedla ke vzniku této směrnice a trvala více jak rok.

Více

Ve výboru LIBE schválena stanoviska k absolutoriu rozpočtu

Dnes bylo přijato všech 11 stanovisek, která navrhl Petr Ježek (ANO, frakce ALDE)

Více

Vyšetřovací výbor PANA - další setkání s bankéři, právníky a účetními

Dnes se diskuse zaměřila na příklady ze Skandinávie a Německa. Cíl: zjistit, zda je možné vzít si inspiraci

Více

Petr Ježek píše Donaldu Tuskovi kvůli posledním krokům americké administrativy

V dopise upozorňuje na „exekutivní příkaz“ prezidenta USA Trumpa z 27. ledna, který podle něj jasně porušuje mezinárodní právo

Více

Výbor PANA - práce v tomto týdnu

Europoslanec Petr Ježek (ANO, frakce ALDE) je spolu s dánským kolegou Jeppe Kofodem (S&D) jedním ze dvou zpravodajů EP ve zvláštním vyšetřovacím výboru PANA.

Více

Důležitá ekonomická legislativa je o krok blíže přijetí

Hospodářský a měnový výbor EP (ECON) schválil 25. ledna 2017 dohodu z trialogu, týkající se nařízení o prospektu.

Více

Kurzy EK pro neziskovou a akademickou sféru

Petr Ježek sdílí informace o kurzech, které mohou pomoci v boji proti vyhýbání se daňovým povinnostem a daňovým podvodům

Více

Zahajují se jednání v trialogu. Cíl: jednoduchá a transparentní sekuritizace

Ve čtvrtek, 19. ledna 2017 se poprvé setkají zástupci Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise v tzv. trialogu a začnou projednávat nařízení o sekuritizaci.

Více

Směrnice o praní špinavých peněz: dnes jednání zpravodajů

Dnes se ve Štrasburku mj. sejdou i stínoví zpravodajové, kteří pracují na revizi Směrnice o praní špinavých peněz. Je mezi nimi i Petr Ježek, zpravodaj frakce ALDE.

Více

Na čem Petr Ježek pracoval v Evropském parlamentu v r. 2016?

Především šlo o ekonomickou legislativu, směrnici o boji s terorismem, pružnější mechanismus pozastavení bezvízových dohod, kauzu Panama Papers a další

 

Více

Hledáme stážistu/ku do bruselské kanceláře Petra Ježka

Do dynamického prostředí bruselského týmu poslance Evropského parlamentu Petra Ježka (ANO, ALDE) hledáme stážistu/ku. Hlavní pracovní náplní bude příprava pracovních podkladů poslance a jeho administrativní podpora.

Více

EP schválil tzv. suspenzní mechanismus. Konec víz pro Ukrajinu se přibližuje

„Vyzývám členské státy, aby už rozhodnutí o vízové liberalizaci s Ukrajinou neodkládaly,“ řekl včera Petr Ježek v rozpravě na plénu EP

Více

Přehled aktuální agendy Petra Ježka

Europoslanec předkládá pravidelný přehled zpráv, na kterých v EP pracuje jako zpravodaj či stínový zpravodaj

Více

Další slyšení Výboru PANA se členem EK: seznam daňových rájů by mohl být hotov v roce 2017

Člen EK Pierre Moscovici se zúčastnil slyšení PANA v EP, jedním ze dvou zpravodajů výboru je Petr Ježek

Více

Dohoda o konečné podobě nařízení o prospektu je uzavřena!

Včera večer byla úspěšně dokončena jednání trialogu o legislativě, která je základem pro unii kapitálových trhů

Více

Dohoda mezi EP a Radou o tzv. suspenzním mechanismu schválena

Včera a dnes dostali Ukrajinci ohledně víz z Bruselu pozitivní zprávy

Více

Dnešní ECON: schváleny dva důležité závěry

Výbor schválil závěry trialogu k MMF a stanovisko k sekuritizaci. P. Ježek zpravodajem ALDE.

Více

Výbor LIBE schválil text protiteroristické směrnice

5. 12. schválil výbor LIBE v EP text Směrnice o boji s terorismem, Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE

Více

Další kroky v boji proti praní peněz a financování terorismu

Ve čtvrtek, 1. prosince 2016 proběhlo první společné jednání výborů ECON a LIBE Evropského parlamentu k návrhu zprávy k revizi Směrnice o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu

Více

Evropa nesmí rezignovat na situaci v Aleppu

Poslanec EP Petr Ježek (nestr. za ANO, frakce ALDE) dnes poslal dopis Donaldu Tuskovi a Federice Mogheriniové

Více

Na čem teď pracuji

Přehled aktuální agendy europoslance Petra Ježka - co má na starosti jako zpravodaj EP a své frakce

Více

Modernizace stávajícího systému DPH je nezbytná, říká Petr Ježek

Poslanec hovořil v rozpravě na plénu Evropského parlamentu o „reverse charge“  

Více

Státy EU budou mít lepší nástroj na boj s terorismem

Zástupci tzv. trialogu se shodli na znění důležité směrnice o boji s terorismem, zpravodajem frakce ALDE byl Petr Ježek

Více

Prof. Stiglitz: ti, kdo nedodržují pravidla, by měli pocítit sankce

Ve středu, 16. listopadu 2016 byl hostem vyšetřovacího výboru PANA v EP profesor Joseph Stiglitz, držitel Nobelovy ceny za ekonomii.

Více

Slyšení Výboru PANA v EP: tentokrát s dominantně českou účastí

Vyšetřovacího výboru EP ke kauze panamských dokumentů se zúčastnila komisařka Jourová.

Více

Vítězství Donalda Trumpa je pohroma

Uvidíme, zda bude systém v USA dost silný, aby mu zabránil v uskutečnění jeho nejhorších nápadů

Více

V britském parlamentu se teď bude hrát o „měkkou“ nebo „tvrdou“ formu brexitu

Poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek byl v pátek 4. listopadu hlavním hostem pořadu 90´ na ČT 24.

Více

Instituce EU zahájily „česko-slovenská“ jednání o konečné podobě nařízení o prospektu

Harmonizovaný prospekt EU je „vstupní branou“ pro společnosti...

Více

Evropský parlament při plenárním zasedání zpovídal Komisi ohledně Bahama leaks

Existuje silná politická vůle vymýtit praní špinavých peněz, daňové úniky a vyhýbání se daňovým povinnostem.

Více

Petr Ježek vystoupil na veřejném slyšení k Panama Papers

Na slyšení ve výboru PANA mluvili i novináři, kteří informace zveřejnili.

Více

Výbor LIBE schválil zrušení víz pro ukrajinské občany

Výsledek hlasování je povzbuzením pro další reformy na Ukrajině. 

Více

Bahama Leaks potvrzují potřebu prověřování daňových rájů

Novými informacemi se bude zabývat i výbor PANA.

Více

Co chcete vědět o Panama Papers?

Investigativní novináři budou odpovídat na dotazy poslanců výboru PANA.

Více

EP přijal zprávu Petra Ježka snižující byrokracii při vydávání burzovních prospektů

Nová pravidla usnadní přístup malých a středních podniků k financím.

Více

To hlavní v Junckerově projevu nezaznělo

Petr Ježek k projevu předsedy EK o stavu unie.

Více

Petr Ježek vystoupí na Finančním fóru EuroFi v Bratislavě

Europoslanec bude moderovat debatu o finančních trzích ve střední a východní Evropě.

Více

Blíží se konec víz pro ukrajinské občany cestující do EU?

Petr Ježek jednal s dalšími zpravodaji EP o návrhu na liberalizaci vízového styku s Ukrajinou.  

Více

Výbor ECON odmítl návrh Evropské komise na regulaci investičních produktů

Komise nevzala do úvahy námitky europoslanců, říká zpravodaj ALDE Petr Ježek.

Více

Ví Evropská komise, jak funguje italská návratová politika?

Evropská komise odpovídá na interpelaci Petra Ježka.

Více

Německo nadřazuje mezinárodní právo svým hospodářským zájmům

Petr Ježek v Událostech komentářích o roli Německa v rusko-ukrajinské krizi.

Více

Jak pracují čeští europoslanci? Některé není v europarlamentu vidět

MF Dnes o aktivitě českých poslanců v Evropském parlamentu.

Více

Na řešení migrační krize se musíme dohodnout

Na ČT24 o sporu mezi prezidentem Zemanem a komisařem Oettingerem.

Více

Dánská média informují, že Petr Ježek je spolu s dánským kolegou zpravodajem výboru pro Panama Papers

Výbor PANA bude zkoumat mezery v evropské daňové legislativě.

Více

Chce Europarlament více moci?

Hospodářské noviny o pravomocích EP v souvislosti s vyšetřovacím výborem k Panama Papers.

Více

Petr Ježek jednal s ukrajinským prezidentem o bezvízové dohodě

Delegace ALDE se v Kyjevě setkala také s ministrem zahraničí a dalšími představiteli.

Více

Petr Ježek s delegací ALDE na Ukrajině

Europoslanci budou jednat mimo jiné o bezvízovém režimu s EU.

Více

Nová protiteroristická směrnice by měla být přijata do konce roku

Směrnice mimo jiné zavádí postih za přípravu teroristického činu včetně výcviku.

Více

Nová pravidla pro burzovní prospekty: méně byrokracie, více pracovních míst

Zprávu Petra Ježka schválil Výbor pro hospodářské a měnové záležitosti.

Více

Přesídlování uprchlíků: půjde to i bez kvót?

Nový plán Evropské komise je realističtější než dosavadní návrhy, říká Petr Ježek.

Více

Sbližování azylových pravidel může mít smysl, centrální systém ne

Petr Ježek k základním rysům návrhu Evropské komise na reformu azylového systému.

Více

Česká stopa v Panama Papers

Petr Ježek zpravodajem vyšetřovacího výboru EP pro daňové úniky.

Více

V Bruselu tento týden ještě prázdniny nezačaly

Petra Ježka čeká mj. vyjednávání s Evropskou komisí a Radou i první schůze výboru k Panama Papers.

Více

Europoslanci sjednocují zákony proti terorismu, nově chtějí trestat už samotné vycestování

Zpráva aktuálně.cz o protiteroristické směrnici, na které v EP pracuje Petr Ježek.

Více

Výbor LIBE schválil protiteroristickou směrnici

Směrnice zavádí postihy pro „zahraniční bojovníky“.

Více

Za odchod Velké Británie nemůže Evropská komise

Většina zastánců Brexitu hlasovala pro ochod kvůli suverenitě a migraci, řekl Petr Ježek v Událostech, komentářích.

Více

EU na světové scéně oslabí

Petr Ježek o Brexitu na ČT24.

Více

Na teroristické hrozby musíme reagovat společně

Petr Ježek na plénu EP ocenil snahu Evropské komise o předcházení radikalizace.

Více

Britům bych nic nedoporučoval, ale kdybych byl Brit, hlasoval bych pro setrvání v EU

Odpovědi Petra Ježka v anketě ČTK k britskému referendu o setrvání v Evropské unii.

Více

Co tento týden čeká Petra Ježka?

Europoslanci se budou zabývat protiteroristickou směrnicí, sekuritiazací a dalšími tématy.

Více

Petr Ježek nominován do zvláštního výboru k Panama papers

Nový výbor bude vyšetřovat nedostatky evropského práva týkající se daňových úniků.

Více

Petr Ježek v Ústí nad Labem a Teplicích

Europoslanec navštívil cizineckou policii a debatoval s gymnazisty.

Více

O kontrole zbraní ještě není rozhodnuto

Petr Ježek k návrhu Evropské komise na zpřísnění pravidel pro držení střelných zbraní.

Více

Evropská migrační krize: pomohou kvóty?

Přijďte v Brně diskutovat o alternativních řešeních migrační krize.

Více

Petr Ježek v čele delegace europoslanců v Japonsku

Jednání zástupců EP a japonského parlamentu se koná týden před summitem G7.

Více

Před zrušením víz musí Turecko splnit všechny podmínky EU

Petr Ježek o návrzích EK na ČT24.

Více

Jak chrání Itálie vnější hranice EU?

Petr Ježek interpeluje Evropskou komisi ohledně nelegálních přechodů italských hranic.

Více

ECON: inovace virtuálních měn je třeba podpořit, nikoli brzdit

Výbor přijal všechny pozměňovací návrhy Petra Ježka ke zprávě o virtuálních měnách

Více

EU by se měla připravit na možný neúspěch dohody s Tureckem

Rozhovor Petra Ježka pro ČRo Plus o dohodě EU-Turecko.

Více

Petr Ježek mezi signatáři dopisu Vladimíru Putinovi požadující propuštění Nadiji Savčenkové

Rozsudek nad ukrajinskou pilotkou a poslankyní je podle europoslanců protiprávní a vykonstruovaný.

Více

Nové teroristické hrozby vyžadují nové přístupy

Žádná země tyto hrozby nezvládne sama, řekl Petr Ježek europoslancům.

Více

Jak by se mělo postihovat cestování za účelem terorismu?

Zpravodajové EP diskutovali o návrhu protiteroristické směrnice.

Více

S reformou azylového systému EU ještě vyčkejme

Rozhovor v Událostech, komentářích na ČT24 o návrzích EK na reformu azylového systému

Více

K návrhům na reformu azylového systému

Vyjádření Petra Ježka k návrhům Evropské komise na reformu azylového systému. 

Více

Odhaleními Panama Papers se bude zabývat výbor TAXE

Nový skandál potvrzuje význam EP při potírání nekalých daňových praktik, říká Petr Ježek.

Více

Vzájemné pochopení? Nedostatkové zboží

Komentář Petra Ježka pro Lidové noviny o rozdělené české společnosti.

Více

Evropská unie podcenila počet lidí náchylných k teroru

Petr Ježek komentuje návrh evropské protiteroristické směrnice.

 

Více

Bruntálští gymnazisté zasedali v Evropském parlamentu

Výherci soutěže pro gymnazisty se v Bruselu setkali s europoslancem Petrem Ježkem.

Více

EU by měla znovu zvážit dočasnou ochranu pro uprchlíky

Petr Ježek komentuje návrh dohody EU s Tureckem na ČT24.

Více

Petr Ježek se podílí na tvorbě evropské strategie proti terorismu

Trestný by měl být i výcvik u teroristických skupin.

Více

Odchod Británie z EU by byl prohrou pro všechny

Rozhovor Petra Ježka o summitu EU a vyjednávání s Velkou Británií v pořadu Události, komentáře na ČT24.

Více

Komisařka Vestagerová debatovala s českými europoslanci

Na snídani pořádané Petrem Ježkem ve Štrasburku se mluvilo o hospodářské soutěži, migraci a dalších otázkách.

Více

„Vážné ohrožení” - Petr Ježek na plénu EP o evropské reakci na terorismus

Musíme se soustředit na příčiny a financování terorismu a zajistit vnitřní i vnější bezpečnost EU.

Více

Evropská komise musí vyhodnotit nově přijatou finanční regulaci

Petr Ježek debatoval na plenárním zasedání EP o legislativě přijaté po finanční krizi.

Více

Klíčem k řešení migrace je ochrana hranic

Petr Ježek k aktuálnímu vývoji migrační krize v Událostech, komentářích na ČT24.

Více

Od návštěvy F. Mogheriniové čekám otevřenou výměnu názorů

O pondělní cestě šéfky unijní diplomacie do Prahy Praze hovořil Petr Ježek na ČT24.

Více

V EU došlo ke změně myšlení a zabezpečí svou vnější hranici

Petr Ježek hostem pořadu Evropa plus v ČRo.

Více

Rejstřík majitelů firem omezí korupci

Komentář Petra Ježka k zavádějícím informacím o chystaném rejstříku vlastníků právnických osob.

Více

EP v boji proti daňovým únikům a podvodům

Petr Ježek je členem i nového výboru EP vyšetřujícím daňové úniky.

Více

Europoslanci žádají důkladnější vyhodnocení finanční regulace

Výbor ECON podpořil i návrhy Petra Ježka.

Více

Výbor LIBE schválil stanovisko Petra Ježka ke zprávě o boji proti korupci

Instituce EU by měly jít příkladem, říká Petr Ježek.

Více

Stanovisko českých europoslanců k návrhu změny směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní

O tématu jsme hovořili na setkání českých poslanů a poslankyň EP a s některými z nich jsme došli ke společnému stanovisku, říká Petr Ježek.

Více

Europoslanci požadují spravedlivější daňový systém pro nadnárodní firmy

Evropský parlament schválil zprávu výboru TAXE.

Více

Jak zajistit bezpečnou Evropu?

Rozhovor s Petrem Ježkem ve Studiu 6 o bezpečnosti EU po teroristických útocích v Paříži.

Více

O budoucnost světa se budeme muset poprat

Komentář Petra Ježka pro ČT24 o důsledcích teroristických útoků v Paříži.

Více

Dohoda o volném obchodu s Japonskem by měla jít dál než TTP

Petr Ježek jedná v Japonsku o obchodní dohodě s EU.

Více

Výbor TAXE žádá konec nespravedlivých daňových výhod

Klíčový je podle schválené zprávy přístup Evropské komise k daňovým informacím.

Více

Evropský parlament schválil konec poplatků za roaming

Legislativu, která roaming zruší k polovině roku 2017, podpořil i Petr Ježek.

Více

Evropská komise musí hrát klíčovou roli při výměně daňových informací mezi státy EU

Europoslanci chtějí ukončit praxi nespravedlivých daňových výhod pro velké korporace.

Více

Petr Ježek vyzval k zavedení cílených sankcí proti válčícím stranám v Jižním Súdánu

Europoslanec se také ptal Federicy Mogheriniové na strategii EU k ukončení jihosúdánského konfliktu.

Více

Debata „Uprchlíci mezi Západem a Východem“ ukázala rozdíly ve vnímání migrační krize.

O migrační krizi diskutovali v Praze europoslankyně ALDE, zástupci MVČR a Evropských hodnot.

Více

Evropská komise zakročila proti nespravedlivým daňovým výhodám

Doufám, že případ firem Fiat a Starbucks je jen začátek, říká Petr Ježek.

Více

Sledujte přímý přenos debaty o migraci

Petr Ježek pořádá konferenci o rozdílných pohledech na řešení migrační krize.

Více

Summit EU: po slovech musí přijít činy

Petr Ježek v Interview ČT24 o summitu EU k migraci.

Více

Uprchlíci mezi Západem a Východem

Petr Ježek pořádá konferenci o rozdílných pohledech na řešení migrační krize.

Více

Příští plenární zasedání EP se bude věnovat Jižnímu Súdánu

Návrh Petra Ježka získal podporu všech frakcí Evropského parlamentu.

Více

Jak jsme se poučili z finanční krize?

Výbor ECON hodnotil dopady regulace přijaté v důsledku světové finanční krize.

Více

EU by měla zintenzívnit boj proti korupci

Petr Ježek přestavil ve výboru LIBE zprávu o protikorupčních opatřeních EU.

Více

S premiérem chci mluvit o dočasné ochraně uprchlíků

Petr Ježek na ČT24 před setkáním premiéra Bohuslava Sobotky s českými europoslanci.

Více

Proč nezavedeme dočasnou ochranu uprchlíků?

Petr Ježek o setkání europoslanců s premiérem Sobotkou.

Více

OECD představilo plán boje proti daňovým únikům

Nadnárodní společnosti by měly platit daně tam, kde vzniká jejich zisk.

Více

Japonsko zajímá reakce EU na migrační krizi

Petr Ježek navštívil v čele delegace EP Tokio.

Více

S premiérem chceme koordinovat přístup k migrační krizi

Petr Ježek chce využít setkání s B. Sobotkou k debatě o migraci.

Více

Evropská komise navrhla kvóty bez odborných konzultací

Komise není schopna uvést, s kým plán na řešení migrační krize konzultovala, říká Petr Ježek.

Více

Kvóty vedou EU do slepé uličky

Komentář Petra Ježka k rozhodnutí redistribuovat azylanty mezi členské země.

Více

Migrační krize ohrožuje celý evropský projekt

Petr Ježek v dopise předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi upozorňuje na mechanismus dočasné ochrany.

Více

Proč EU nevyužívá dočasnou ochranu pro uprchlíky?

Petr Ježek o nástroji tzv. dočasné ochrany a jeho možném využití při řešení uprchlické krize. 

Více

Delegace EP pro Japonsko jednala s expertem na dohody o volném obchodu

Přínosy dohody EU-Japonskem by mohly být vyšší než u TTIPu.

Více

Ve výboru TAXE „grilovali” Junckera

Poslanci se předsedy EK ptali na aféru Luxleaks i na váznoucí spolupráci s komisí.

Více

Výbor ECON projednal zprávu o výměně daňových informací

Evropské komise musí mít k informacím přístup, říka stínový zpravodaj ALDE Petr Ježek.

Více

Jak funguje regulace finančních služeb v EU?

Výbor ECON projednal zprávu o dopadech legislativy přijaté po finanční krizi.

Více

„K migrační krizi musí EU a OSN přistoupit komplexně“

EU by měla vytvořit zvláštní skupinu pro migrační krizi, uvedl Petr Ježek pro televizi France 24.

Více

Juncker přichází pouze s pasivními návrhy

Petr Ježek k projevu předsedy Evropské komise o stavu unie.

Více

EU přislíbila přes 107 milionů eur na pomoc Jižnímu Súdánu

Předseda Evropské rady Donald Tusk odpovídá na dopis Petra Ježka.

Více

Demonstrace s šibenicemi byla nepřijatelná

Petr Ježek odpovídá v anketě týdeníku Respekt.

Více

"Tlak na kvóty zabil českou debatu o migraci v zárodku"

Rozhovor Petra Ježka pro portál euractiv.cz.

Více

První rok Petra Ježka v Evropském parlamentu

Ohlédnutí za prvním rokem v Evropském parlamentu.

Více

Petr Ježek kritizoval způsob rozhodování o pomoci Řecku

Země mimo eurozónu se jednání s Řeckem neúčastní, ale možná budou muset ručit za novou půjčku.

Více

Europoslanci podpořili povinné sdílení informací o cestujících v letadlech

Výbor LIBE schválil zprávu k navrhované směrnici o jmenné evidenci cestujících (PNR).

Více

Závěry eurosummitu k Řecku

Představitelé eurozóny se dohodli s Řeckem na pomoci ze záchranného fondu s podmínkou, že Řecko rychle zahájí zásadní reformy.

Více

Nadnárodní společnosti by měly vykazovat výsledky v zemích působnosti

Evropský parlament schválil zprávu o daňových únicích v rozvojových zemích.

Více

Europoslanci odmítli omezení svobody panoramatu

Návrh omezit focení na ulici vyvolal obavy v mnoha zemích EU.

Více

Europoslanci podpořili dohodu TTIP

Evropský parlament schválil doporučení pro vyjednávání se Spojenými státy.

Více

Řecký premiér vystoupil v Evropském parlamentu

Přesvědčivý reformní plán ale nepředstavil, říká Petr Ježek.

Více

EU usiluje o užší spolupráci s Asií ve finančních službách

Evropská komise chce více spolupracovat s Asií v oblasti investic, finančních služeb a regulace.

Více

Ohrožuje pád čínských akcií globální ekonomiku?

Petr Ježek o dramatickém poklesu čínských akciových trhů.

Více

Změny u fondů peněžního trhu

Petr Ježek o regulaci fondů peněžního trhu v časopise Fond Shop.

Více

EU by měla těžit z růstu asijských trhů

Petr Ježek debatoval o internacionalizaci čínské měny.

Více

Náměty pro řešení migrační krize

Teze Petra Ježka a Pavla Teličky k řešení migrační krize.

Více

Europoslanci se dohodli na zachování tzv. svobody panoramatu

Kontroverzní návrh na omezení focení na veřejných místech bude stažen.

Více

EU by měla více spolupracovat s Asií v oblasti finančních služeb

Petr Ježek vyzývá komisaře Hilla k užší spolupráci s asijskými zeměmi při regulaci finančních služeb.

Více

Závěry evropské rady

Evropská rada se zabývala mj. migrací, obranou a bezpečností a plánovaným britským referendem o setrvání v EU.

Více

ALDE znovu nejúspěšnější frakcí v EP

Podle votewatch.eu uspěli evropští liberálové a demokraté v největším počtu parlamentních hlasování.

Více

FIFA: Musí být zvolen prozatímní předseda říká Evropský parlament

"FIFA vážně poškodila integritu světového fotbalu. Blatter by měl rezignovat a měl by být zvolen nový předseda. Smysluplná reforma organizace FIFA je nereálná, pokud Blatter zůstane na svém postu."

Více

Obchodní dohoda mezi Japonskem a EU

Komisařka Malmströmová navštívila minulý týden Japonsko, aby se zúčastnila summitu EU-Japonsko. Jedním z hlavních témat summitu byla právě dohoda o volném obchodu.

Více

Europoslanci shlédli ve Štrasburku fotografie uprchlíků

Petr Ježek uspořádal výstavu Stanislava Krupaře „Útěk do Evropy“.

Více

Nové kroky EU ke snížení financování terorismu a praní špinavých peněz

Evropský parlament přijal nová evropská pravidla s cílem zamezit praní špinavých peněz a financování terorismu.

Více

Evropský parlament uvidí fotografie uprchlíků

Výstavu Stanislava Krupaře „Útěk do Evropy“ pořádá Petr Ježek ve spolupráci s frakcí ALDE.

Více

Komisařka Verstagerová na zasedání výboru TAXE

Evropská komise by měla zjednodušit výměnu informací o daňových rozhodnutích mezi členskými státy.

Více

Výbor ECON podpořil zavedení černé listiny daňových rájů

EP se musí postavit proti daňovým podvodům v rozvojových zemích, říká Petr Ježek.

Více

K rezoluci Evropského parlamentu o migraci

Poslanci za ANO postavili proti uprchlickým kvótám.

Více

EP schválil nová pravidla pro fondy peněžního trhu

Europoslanci podpořili návrh Petra Ježka omezující rizika fondů při zachování jejich role ve financování ekonomiky.

Více

Petr Ježek: Meziparlamentní setkání EU-Japonsko bylo úspěšné

Evropští a japonští zákonodárci debatovali o dohodách o volném obchodu a strategickém partnerství, bezpečnosti a dalších tématech.

Více

Petr Ježek vede jednání s japonskými poslanci

35. meziparlamentní setkání EU-Japonsko se koná 29. a 30. dubna ve Štrasburku.

Více

EP bude hlasovat o nových pravidlech pro fondy peněžního trhu

Získá biliónový návrh Petra Ježka podporu europoslanců?

Více

Petr Ježek vystoupil na konferenci o vztazích EU a Japonska

Europoslanec zdůraznil význam spolupráce demokratických států v současném světě.

Více

Delegace pro Japonsko jednala o přípravě meziparlamentního setkání

Zasedání vedl předseda delegace Petr Ježek.

Více

Europoslanci schválili revizi rámcového rozpočtu EU

Evropský parlament po bouřlivé debatě schválil revizi víceletého finančního rámce EU na období 2014-2020.

Více

Výbor LIBE debatoval o terorismu a bezpečnosti

Musíme najít rovnováhu mezi obranou před hrozbami a zachováním osobních svobod, říká Petr Ježek.

Více

Petr Ježek: Dokončení jednotného trhu zůstává prioritou

Profil Petra Ježka v newsletteru agentury Kreab.

Více

Komisařka Mogheriniová: EU vyzývá ke zveřejnění zprávy o Jižním Súdánu

V odpovědi na dopis Petra Ježka uvádí šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová, že EU bude nadále žádat zveřejnění zprávy Africké unie o násilí v Jižním Súdánu.

Více

Komisař Hill v ECONu: Rakousko postupovalo v případě banky Hypo Alpe Adria v souladu s právem EU

Petr Ježek se ptal komisaře Hilla na případ zkrachovalé rakouské banky Hypo Alpe Adria.

Více

Petr Ježek přednášel na CIEE

Petr Ježek přednášel o Evropském parlamentu americkým studentům účastnícím se v Praze programu CIEE.

Více

Studenti osmi gymnázií vyhráli cestu do Evropského parlamentu

Celkem 220 studentů gymnázií vyhrálo ve vědomostní soutěži „Co víte o Evropské unii a jejích institucích“ cestu do sídla EP.

Více

Petr Ježek: EU se musí zapojit do nového mediačního procesu v Jižním Súdánu

V otevřeném dopise komisařce Federice Mogheriniové vyzývá Petr Ježek EU, aby se zapojilo do nového mediačního procesu v Jižním Súdánu.

Více

EP vyzývá ke svolání nové dárcovské konference pro Jižní Súdán

Evropský parlament vyzývá z podnětu Petra Ježka ke svolání nové dárcovské konference pro Jižní Súdán.

Více

EP schválil strop na poplatky za platby kartou

Evropský parlament schválil strop pro poplatky, které banky účtují obchodníkům za zpracování plateb kartou.

Více

Výbor pro daňová rozhodnutí poprvé zasedl

Zvláštní výbor EP pro daňová rozhodnutí se ve Štrasburku sešel k úvodnímu pracovnímu zasedání.

Více

Europoslanci píšou evropským ministrům kvůli roamingu

Téměř 150 europoslanců z různých frakcí žádá ministry členských států EU o podporu návrhu na zrušení roamingu.

Více

Petr Ježek o katastrofické situaci v Jižním Súdánu

Petr Ježek v Parlamentním magazínu upozorňuje na katastrofickou situaci v Jižním Súdánu.

Více

Výbor ECON schválil návrh Petra Ježka na regulaci fondů peněžního trhu

Ekonomický a měnový výbor EP dnes absolutní většinou schválil návrh Petra Ježka na regulaci fondů peněžního trhu.

Více

Petr Ježek v LN: protiruské sankce vyjadřují morální postoj

Petr Ježek se v Lidových novinách zamýšlí nad smyslem sankcí EU vůči Rusku.

Více

EK zveřejnila seznam členských států se specifickými daňovými výměry

 

Evropská komise zveřejnila po opakovaném dotazu poslanců ALDE seznam členských států, které využívají specifické daňové výměry.

 

Více

LN o chystané směrnici proti praní špinavých peněz

Lidové noviny se minulý týden věnovaly chystané evropské směrnici proti praní špinavých peněz, kterou vyjednával i Petr Ježek.

Více

Petr Ježek v ČT o dohodě eurozóny s Řeckem

Petr Ježek hovořil v pátečním vydání pořadu ČT Události, komentáře o dohodě mezi Řeckem a eurozónou.

Více

Může Velká Británie omezit volný pohyb občanů EU?

Britská vláda chce zpřísnit podmínky pro zaměstnávání občanů EU. Podle europoslanců P. Ježka a P. Teličky by ale tento krok byl v rozporu s evropskou legislativou.

Více

Hodnocení europoslanců MEP Ranking vypovídá málo o práci a vlivu v EP

MEP Ranking hodnotí Petra Ježka jako momentálně zdaleka nejaktivnějšího českého europoslance. Tento žebříček však vypovídá jen málo o skutečné práci a vlivu v EP.

Více

Evropský parlament žádá efektivnější protiteroristická opatření

Europoslanci požadují nová opatření k ochraně evropských občanů před terorismem a vyjadřují ochotu podpořit program sdílení údajů o cestujících v letecké dopravě.

Více

Petr Ježek členem daňového výboru EP

Petr Ježek byl zvolen členem nového výboru EP, jehož úkolem je sledovat daňové režimy v členských státech v souvislosti s aférou LuxLeaks.

Více

Europoslanci žádají zveřejnění zprávy o násilí v Jižním Súdánu

Skupina poslanců EP z iniciativy Petra Ježka žádá šéfku unijní diplomacie Federicu Mogheriniovou, aby se zasadila o zveřejnění zprávy Africké unie o občanské válce v Jižním Sudánu.

Více

Výbory EP schválily směrnici proti praní špinavých peněz

Výbory LIBE a ECON Evropského parlamentu schválily kompromisní návrh směrnice proti praní špinavých peněz, která zvýší kontrolu anonymních firem v ČR a dalších zemích EU.  

Více

Europoslanci ANO interpelují Evropskou komisi kvůli německé minimální mzdě

Delegace ANO v Evropském parlamentu interpeluje Evropskou komisi ve věci německé minimální mzdy. Ta se podle nového zákona vztahuje i na české a další zahraniční řidiče projíždějící Německem.

Více

Hospodářský výbor hledá kompromis k MMF

Hospodářský výbor EP debatoval ve středu o pozměňovacích návrzích k připravované regulaci fondů peněžního trhu.

Více

Petr Ježek: jednotná pozice vůči Rusku základem úspěchu strategie EU

Nejnovější rezoluce Evropského parlamentu k situaci na Ukrajině zdůrazňuje jednotu a soudržnost členských států jako základní předpoklad strategie EU vůči Rusku. Petr Ježek, který toto prohlášení do rezoluce navrhl, je považuje za velmi důležité i kvůli nejednoznačným výrokům představitelů některých unijních zemí včetně prezidenta Miloše Zemana.

Více

Výbor EP projedná legislativu o fondech peněžního trhu

Hospodářský a měnový výbor EP (ECON) projedná ve středu legislativu regulující činnost tzv. fondů peněžního trhu. Nové nařízení by mělo omezit systémová rizika spojená s činností těchto fondů.

 

 

Více

ALDE vyzývá k urychlenému přijetí směrnice pro údaje o cestujících v letecké dopravě (PNR)

Frakce Aliance demokratů a liberálů v Evropském parlamentu (ALDE) vyzvala Evropskou komisi,  aby v rámci posílení opatření proti terorismu urychleně předložila návrh směrnice pro nakládání s údaji o cestujících v letecké dopravě. ALDE také vyzvala Radu EU, aby v této souvislosti schválila směrnici o ochraně osobních údajů.

Více

Petr Ježek na pracovní večeři s HR Federicou Mogheriniovou

Na pozvání předsedy Evropského parlamentu se Petr Ježek jako předseda parlamentní delegace pro vztahy s Japonskem zúčastnil v úterý spolu s předsedy ostatních delegací pracovní večeře s vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci a místopředsedkyní Evropské komise Federicou Mogheriniovou.

Více

Petr Ježek: Vítám rozhodnutí vlády přijmout syrské uprchlíky

Vítám dnešní rozhodnutí vlády poskytnout azyl asi patnácti rodinám syrských uprchlíků. Vedle samotné pomoci lidem v zoufalé situaci je to rovněž důležitý signál, že se České republika nezříká zodpovědnosti za řešení pokračující humanitární krize v Sýrii.

Více

Evropský parlament uctil minutou ticha oběti teroristických útoků v Paříži

Poslanci Evropského parlamentu zahájili první letošní plenární zasedání minutou ticha za oběti nedávných teroristických útoků v Paříži, při nichž zahynulo 17 lidí.

Více

Frakce ALDE zahájila nový rok konferencí o investicích

Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE) zahájila nový rok v Evropském parlamentu konferencí o investicích, tedy o tématu, které má zásadní dopad na hospodářskou kondici celé unie. Na konferenci vystoupili mimo jiné i viceprezident Evropské komise J. Katainen a polský ministr financí M. Szczurek.

Více

Výbory EP projednaly agendu Petra Ježka

Dopoledne 8. ledna projednaly dva výbory Evropského parlamentu záležitosti, které má Petr Ježek na starost jako stínový zpravodaj frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE). Oba výbory zasedaly současně, takže měl Petr Ježek skutečně napilno.

Více

Nous sommes Charlie

Dnešní teroristický útok v Paříži se mě hluboce dotkl. Vražda dvanácti lidí v redakci časopisu Charlie Hebdo je nejhorším útokem na novináře v posledních letech.

Více

Jednání EU s Japonskem o partnerství a volném obchodu úspěšně pokračují

Petr Ježek v prosinci předsedal v pořadí třetímu zasedání delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem v tomto funčkním období

Více

Velká soutěž pro gymnazisty o cestu do Evropského parlamentu

Studenti vyšších ročníků gymnázií mají jedinečnou příležitost podívat se do Evropského parlamentu. Stačí se přihlásit a uspět v soutěži „Co víte o EU a jejích institucích?“, pořádanou europoslanci Petrem Ježkem a Pavlem Teličkou ve spolupráci s jejich poslaneckou skupinou ALDE.

Více

Veřejný registr vlastníků firem součástí nových pravidel EU proti praní špinavých peněz

Anonymní firmy v České republice a dalších zemích EU se dostanou pod přísnějších veřejnou kontrolu. Počítají s tím nová opatření proti praní špinavých peněz, na nichž se v  prosinci po složitém vyjednávání shodli zástupci Evropského parlamentu, Evropské komise a členských států unie.

Více

Přistoupí EU k Úmluvě o právech dítěte?

Na tento měsíc připadá 25. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte. Evropský parlament si tento milník připoměl 26. listopadu. Na plénu EP jsem na toto téma hovořil také. 

Více

Vyjádření k daňovým rájům

V pondělí 24. 11. vyšel obsáhlý článek na serveru Euractiv ke kauze LuxLeaks a daňovým rájům obecně. Mezi dotázanými jsem byl i já. 

Více

Hnutí ANO je oficiálně v rodině ALDE

V pátek 21. listopadu v Lisabonu druhým dnem pokračoval 35. kongres Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE). Do této evropské skupiny dnes bylo za 58. člena oficiálně přijato i hnutí ANO. Delegátům je představil kolega Pavel Telička, který je zároveň druhým místopředsedou frakce ALDE v Evropském parlamentu.

Více

Studenti z Prahy a Benešova v Bruselu

Ve čtvrtek 13. listopadu jsem se v bruselském sídle Evropského parlamentu setkal se studenty SOŠ pro administrativu EU z Prahy 9 a z Gymnázia Benešov. 

Více

Navrhuji svolání dárcovské konference pro Jižní Súdán

Ve středu 12.listopadu jsem v Evropském parlamentu navrhl svolání dárcovské konference pro Jižní Súdán.

Více

První jednání nové delegace EP pro vztahy s Japonskem

V úterý 11. listopadu jsem předsedal prvnímu, inauguračnímu zasedání nové delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem. Na zasedání jsme přivítali japonského velvyslance při EU, Jeho Excelenci Keiichiho Katakamiho. 

Více

Evropský rozpočet pro rok 2015

Evropský parlament včera hlasoval o svém postoji k rozpočtu EU na rok 2015. Byl jsem potěšen, že rozpočet zůstal na mnohem nižší úrovni než v roce 2013. 

Více

Vítám úsilí o větší transparentnost EU

Evropský parlament dnes podpořil projekt na zvýšení transparentnosti EU, který jsem předložil spolu s nizozemskou kolegyní z frakce ALDE Sophie in 't Veldovou.

Více

Písemné dotazy pro Jyrkiho Katainena

Ve středu 17. září 2014 přednesl na plenárním zasedání komisař Katainen prohlášení o přípravách příštího summitu eurozóny. Bohužel nemohl odpovědět na mé otázky, neboť spěchal na letiště. 

Více

Šéfem delegace pro Japonsko

V pondělí večer jsem byl v Bruselu zvolen šéfem parlamentní delegace pro Japonsko. 

Více

Gratulujeme Věře Jourové!

Základem byl její solidní výkon při slyšení čtyř výborů zabývajících se jejím rozsáhlým portfoliem.

Více

Slyšení Jonathana Hilla (UK)

Minulý týden jsem se kromě jiných slyšení zúčastnil také grilování britského kandidáta na eurokomisaře pro finanční stabilitu, služby a trhy Jonathana Hilla.

Více

Slyšení Dimitris Avramopoulos

Dalším z "mých slyšení" byl řecký kandidát Dimitris Avramopoulos. 

Více

Slyšení Pierra Moscovici

Dnes před poslance Evropského parlamentu předstoupil bývalý francouzský ministr financí Pierre Moscovici. Ptal jsem se ho, proč nepřišel do parlamentu vysvětlovat své dřívější postoje.

Více

Zpravodajem ALDE pro směrnici proti praní špinavých peněz

Ve středu 24. září Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci Evropského parlamentu (LIBE) formálně schválil otevření třístranných rozhovorů k návrhu Směrnice o předcházení zneužití finančního systému k praní peněz a financování terorismu. 

Více

Vystoupení na plénu Evropského parlamentu

Ve čtvrtek 17. 9. jsem vystoupil na plénu Evropského parlamentu k tématu blížícího se summitu zemí zapojených do Eurozóny, jeho záznam můžete shlédnout zde .

Více