02.07.2019

Můj poslanecký mandát v EP končí

Nastal konec dalšího parlamentního období a mé pětileté práce v roli poslance Evropského parlamentu, a proto bych rád poděkoval všem,...

Více

30.05.2019

Petr Ježek v rozhovoru pro Info.cz o výsledcích evropských voleb a budoucnosti hnutí Hlas

Povolební situaci zhodnotil Petr Ježek (hnutí Hlas) v rozhovoru s Lucií Bednárovou pro Info.cz, ve kterém kromě výsledku shrnuje průběh...

Více

Parlamentní činnost

S předsedou vlády Japonska Šinzó Abem v japonském parlamentu (Diet)
Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S japonským ministrem obrany Icunorim Onoderou S předsedou horní komory japonského parlamentu Chuichim Datem S předsedou dolní komory parlamentu Tamadorim Oshimou S japonským ministrem zahraničí Taró Konem
S americkým kongresmanem Stevem Pearcem během mise výboru TAX3 ve Washingtonu Na setkání s unijním vyjednavačem o brexitu Michelem Barnierem Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem S komisařem pro hospodářské a měnové záležitosti Pierrem Moscovicim
S předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim, francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem a členem Evropského parlamentu Elmarem Brokem Petr Ježek

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

 

 

 

 

 

 

zavřít okno

Novinky

Můj poslanecký mandát v EP končí

Nastal konec dalšího parlamentního období a mé pětileté práce v roli poslance Evropského parlamentu, a proto bych rád poděkoval všem, kteří se mnou spolupracovali a podporovali mě.

Více

Petr Ježek v rozhovoru pro Info.cz o výsledcích evropských voleb a budoucnosti hnutí Hlas

Povolební situaci zhodnotil Petr Ježek (hnutí Hlas) v rozhovoru s Lucií Bednárovou pro Info.cz, ve kterém kromě výsledku shrnuje průběh kampaně a vysvětluje, proč nebylo možné spojit se s existujícími politickými subjekty. Nastiňuje také, jaké jsou další ambice hnutí Hlas, které založil společně s kolegou Teličkou a dalšími. 

Více

Petr Ježek je dvacátým nejvlivnějším europoslancem dle prestižního serveru Vote Watch

Prestižní mezinárodní server Vote Watch sledující činnost Evropského parlamentu a Rady EU zveřejnil na svých stránkách žebříček 100 nejvlivnějších europoslanců za aktuální volební období Evropského parlamentu 2014 – 2019 kombinující kvalitativní i kvantitativní ukazatele, ve kterém se členové hnutí Hlas Pavel Telička a Petr Ježek umístili na 13. a 20. příčce z celkových 751 europoslanců. Hodnocení zahrnuje údaje o legislativní činnosti, tedy zpravodajství EP či frakce daného poslance, zastávání vedoucích pozic, výsledky hlasování a další faktory, které ovlivňují míru vlivu poslance v Evropském parlamentu.

Více

Hlasování Evropského parlamentu o návrhu aktualizující pravidla pro finanční deriváty a clearing

Štrasburk – Evropský parlament dne 18. 4. 2019 přijal návrh, který reviduje nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR) z roku 2012, jež představuje důležitý krok pro vytvoření unie kapitálových trhů. Pro tento revidující návrh, jenž cílí na aktualizaci a zjednodušení pravidel nařízení EMIR, je Petr Ježek (Hlas) zpravodajem frakce ALDE. Pro návrh hlasovalo 452 poslanců, 74 bylo proti a 22 se zdrželo.

Více

Evropský parlament schválil nařízení posilující systém dohledu nad ústředními protistranami

Štrasburk – Evropský parlament dne 18. dubna 2019 schválil návrh nařízení, jež posiluje systém dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry nad tzv. clearingovými institucemi poskytujícími služby EU, a to zejména v důsledku dopadů brexitu na evropský finanční systém. Jedná se o návrh revidující nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR). Pro návrh hlasovalo 435 poslanců, 57 bylo proti a 51 se zdrželo. Pro tento návrh je Petr Ježek (Hlas) zpravodajem své frakce ALDE. 

Více

Článek Petra Ježka pro Gibraltar Chronicle k vyjednávání o unijní legislativě zavádějící bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu

Petr Ježek (Hlas) objasnil v článku pro Gibraltar Chronical, nejdéle vycházející deník na Gibraltaru, průběh unijního vyjednávání o kontroverzním návrhu na zavedení bezvízového styku pro občany Spojeného království v případě tzv. tvrdého brexitu, během něž se Španělsku podporovanému členy Rady EU podařilo do návrhu začlenit poznámku pod čarou označující Gibraltar za kolonii Spojeného království a odkazující na spor Španělska se Spojeným královstvím ohledně suverenity tohoto území.

Více

Hnutí Hlas představilo kandidáty i program. Na tiskové konferenci odstartovalo horkou fázi kampaně a vyráží do regionů

Praha - Další otvírání jednotného vnitřního trhu EU, zlepšení podmínek pro malé a střední podniky a začínající start-upy i boj proti globálnímu oteplování a ochrana životního prostředí. To jsou jen jedny z priorit, na které se ve svém programu zaměřuje hnutí Hlas, v jehož čele stojí místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Ve čtvrtek 11. dubna představilo novinářům nejen kompletní program, ale také kandidáty, volební spot a plán kampaně. 

Více

Studenti Jihomoravského a Karlovarského kraje zavítali na návštěvu do Evropského parlamentu

Na pozvání Petra Ježka (Hlas) se téměř šedesátičlenná skupina studentů a učitelů středních škol a gymnázií z Jihomoravského a Karlovarského kraje zúčastnila ve dnech 1. – 4. dubna 2019 poznávací exkurze do Evropského parlamentu v Bruselu a dalších okolních měst. Studenti navštívili budovu Evropského parlamentu a pohovořili o jeho fungování s poslancem Petrem Ježkem, krom toho měli také možnost seznámit se s ostatními institucemi EU, včetně Evropské centrální banky se sídlem ve Frankfurtu.

Více

Rozhovor s Petrem Ježkem k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu a k založení nového hnutí Hlas

Petr Ježek (Hlas) poskytl rozhovor pro Info.cz, ve kterém se vyjadřuje k nadcházejícím květnovým volbám do Evropského parlamentu (24. – 25. května 2019), ke směřování nového hnutí Hlas, které založil společně se svým kolegou, místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou, a také k motivaci stojící za jeho rozhodnutím znovu kandidovat v evropských volbách.  

Více

Evropský parlament odhlasoval kontroverzní návrh na zavedení bezvízového styku pro občany Spojeného království po brexitu

Evropský parlament (EP) přijal na svém dnešním plenárním zasedání v Bruselu návrh nařízení, které zavádí bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu v případě britského odchodu z EU bez dohody. Pro se vyslovilo 502 poslanců, 81 hlasovalo proti a 29 se zdrželo. Tomuto hlasování předcházel proces dlouhého bezvýchodného vyjednávání, kde dosažení shody mezi EP a Radou EU bránil návrh Španělska podporovaný členskými státy v Radě EU na začlenění poznámky pod čarou, která označuje Gibraltar za kolonii Spojeného království. Petr Ježek (Hlas) působil jako stínový zpravodaj frakce ALDE, po sérií událostí (viz níže) se však rozhodl z této funkce odstoupit.

Více

Výbor ECON potvrdil výsledek politické dohody nad návrhem posilujícím systém dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry

Členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) dnes na svém zasedání odhlasovali kompromisní text nařízení, které posiluje systém dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry nad ústředními protistranami (tzv. nařízení EMIR 2.2), na němž se shodli členové EP, Rady EU a Komise během posledního trialogového jednání, jež se uskutečnilo dne 13. března 2019. Pro návrh hlasovalo 29 členů, 3 byli proti a 3 se zdrželi. Pro tento návrh působí Petr Ježek (Hlas) jako zpravodaj své frakce ALDE.

Více

Evropský parlament přijal závěrečnou zprávu výboru TAX3 obsahující hlavní zjištění a doporučení v oblasti finanční trestné činnosti

Dnes, 26. března 2019, schválili poslanci Evropského parlamentu na plenárním zasedání ve Štrasburku závěrečnou zprávu Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3). Zpráva byla přijata 505 hlasy, 63 poslanců hlasovalo proti a 87 se zdrželo. Zpráva potvrzuje odhodlání Evropského parlamentu hrát vedoucí úlohu v boji proti finanční kriminalitě a daňovým podvodům a předkládá sérii doporučení, jejichž naplnění by mělo zajistit lepší předcházení této trestné činnosti. Výbor za předsednictví Petra Ježka (Hlas) přijal zprávu na svém zasedání dne 27. února 2019, přičemž text navazuje na aktivity výboru TAX3 a jeho tří předchůdců.   

Více

Poslanci Evropského parlamentu projednali závěrečnou zprávu výboru TAX3

Dnešní plenární zasedání ve Štrasburku bylo zahájeno rozpravou nad závěrečnou zprávou Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), kterému Petr Ježek (Hlas) předsedal. Rozprava se uskutečnila před úterním hlasováním o návrhu zprávy, jež získala velkou podporu členů výboru TAX3, kteří o ní hlasovali na svém zasedání dne 27. února 2019. Přijetí zprávy zároveň ukončilo činnost výboru TAX3, jehož mandát trval 12 měsíců.

Více

Petr Ježek jako host na panelu věnovanému aktivitám EU v oblasti boje proti terorismu

Petr Ježek (Hlas) přijal pozvání zúčastnit se jako host panelové diskuze věnující se problematice terorismu a spolupráce v této oblasti na úrovni EU. Debata se uskuteční dne 22. března 2019 od 10:00 do 12:00 ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí. Akce je přístupná veřejnosti.

Více

Výbor Evropského parlamentu TAX3 vydává třetí Newsletter

Zvláštní výbor Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), kterému Petr Ježek (Hlas) předsedá, vydal další Newsletter, ve kterém shrnuje aktivity výboru v uplynulých třech měsících. Odkazuje také na závěrečnou zprávu TAX3, na jejímž základě by nově zvolený Evropský parlament měl pokračovat v dosavadní činnosti v oblasti finanční kriminality. 

Více

Dosažení politické dohody o nařízení posilující systém dohledu nad ústředními protistranami a návrhu na posílení Evropského systému centrálních bank

Po celodenním jednání dosáhli dnes zástupci Evropského parlamentu, Komise a Rady EU politické dohody k podobě návrhu nařízení, které posiluje systém dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry nad ústředními protistranami (tzv. nařízení EMIR 2.2), a k návrhu na posílení Evropského systému centrálních bank (ESCB) a Evropské centrální banky (ECB), který ze zmíněného nařízení vychází. Pro oba tyto návrhy působí Petr Ježek jako zpravodaj své frakce ALDE.

Více

Poslanci Evropského parlamentu schválili návrh směrnice k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Plénum Evropského parlamentu na svém dnešním zasedání přijalo text návrhu směrnice zpřísňující pravidla pro boj proti podvodům a padělání v oblasti bezhotovostních prostředků, na kterém se během čtyř interinstitucionálních setkání shodli zástupci Evropského parlamentu, Komise a Rady EU. Směrnice tak představuje jeden z návrhů EU cílící na boj proti kybernetické trestné činnosti. Petr Ježek je zpravodajem frakce ALDE pro zprávu EP k tomuto návrhu.

Více

Plénum Evropského parlamentu bude hlasovat o návrhu směrnice k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Poslanci Evropského parlamentu budou na svém dnešním plenárním zasedání hlasovat o návrhu směrnice o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání. Hlasovat tak budou o kompromisní podobě textu, který vzešel z politické dohody zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise, které bylo dosaženo po čtvrtém politické trialogu dne 11. prosince 2018. Pro zprávu EP k tomuto návrhu působí Petr Ježek jako zpravodaj frakce ALDE.

Více

Plénum Evropského parlamentu přijalo zprávu k návrhu nařízení zřizující nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz

Členové Evropského parlamentu přijali dne 13. března 2019 během plenárního zasedání ve Štrasburku zprávu EP k návrhu nařízení, kterým se zřizuje nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz jako součást Fondu pro integrovanou správu hranic a které cílí na účinnou ochranu vnějších hranic EU. Pro tento návrh působí Petr Ježek jako zpravodaj své frakce ALDE.

Více

Politický trialog k nařízení posilující systém dohledu nad ústředními protistranami a návrhu na posílení Evropského systému centrálních bank

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 13. března 2019, zúčastní politického trialogu, jenž se bude týkat dvou návrhů, a sice návrhu nařízení posilující systém dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry (tzv. nařízení EMIR 2.2) a s tím souvisejícího návrhu na změnu článku 22 statutu Evropského systému centrálních bank (ESCB) a Evropské centrální banky (ECB). Pro oba tyto návrhy působí Petr Ježek jako zpravodaj své frakce ALDE. Očekává se, že se bude jednat o poslední meziinstitucionální setkání a dojde tak k dosažení politické dohody.

 

Více

Hlasování výboru LIBE o návrhu na posílení zabezpečení průkazů totožnosti

Petr Ježek (ALDE) se včera, 11. března 2019, zúčastnil hlasování ve Výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) o kompromisním návrhu textu nařízení na posílení zabezpečení průkazů totožnosti, který vzešel z politické dohody třístranného jednání zástupců Evropského parlamentu, Evropské komise a Rady EU. Návrh textu byl výborem přijat, pro se vyslovilo 30 poslanců, 20 hlasovalo proti návrhu, 2 se zdrželi. Petr Ježek svým hlasem návrh podpořil, a to na základě níže uvedených důvodů.

Více

Výsledky pátého trialogu k návrhu na zavedení bezvízového styku pro občany Spojeného království po brexitu: politické dohody nebylo dosaženo

Ani dnešní, již páté setkání zástupců Evropského parlamentu, Evropské komise a Rady EU k návrhu, jenž zavádí bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu v případě britského odchodu z EU bez dohody, nevedlo k dosažení politické dohody. Kontroverzní poznámka pod čarou odkazující na Gibraltar jako na kolonii Spojeného království tak nadále brání v nalezení shody. O výsledku informoval Petr Ježek (ALDE), jenž je zpravodajem své frakce ALDE k tomuto návrhu, na twitteru.  

Více

Plénum Evropského parlamentu projedná návrh nařízení zřizující nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz

Členové Evropského parlamentu projednají dnes, 12. března 2019, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku návrh nařízení zřizující nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz, jenž bude součástí Fondu pro integrovanou správu hranic. Pro tento návrh působí Petr Ježek jako zpravodaj frakce ALDE. Diskuze bude předcházet hlasování o návrhu, které proběhne zítra, 13. března 2019, od 12:00.

Více

Evropský parlament bude usilovat o dosažení politické dohody nad návrhem zavádějící bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu

Členové Evropského parlamentu budou tento týden během plenárního zasedání ve Štrasburku usilovat o dosažení politické dohody mezi zástupci Evropského parlamentu, Evropské komise a Rady EU nad návrhem, jenž zavádí bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu, a to v případě britského odchodu z EU bez dohody. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Petr Ježek se zúčastnil prvního politického trialogu k návrhu na posílení Evropského systému centrálních bank

Dnes, 6. března 2019, se Petr Ježek jako zpravodaj frakce ALDE zúčastnil prvního meziinstitucionálního vyjednávání k návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění článek 22 statutu Evropského systému centrálních bank (ESCB) a Evropské centrální banky (ECB).

 

Více

Pátý politický trialog k nařízení posilující systém dohledu nad ústředními protistranami

Petr Ježek (ALDE) se dne 5. března 2019 zúčastnil již pátého meziinstitucionálního vyjednávání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Komise týkající se návrhu nařízení posilující systém dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry s cílem zajistit finanční stabilitu v rámci EUKonkrétně se jedná o návrh nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 1095/2010 o zřízení Evropského orgánu dohledu (Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy) a nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o postupy a orgány zapojené do povolování ústředních protistran a požadavky na uznávání ústředních protistran ze třetích zemí (návrh Komise EMIR II), pro něž je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE.

 

Více

Hlasovací maraton výboru TAX3 o závěrečné zprávě o finanční trestné činnosti, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňových únicích

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dne 27. února 2019 uskuteční poslední zasedání Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), na kterém budou členové hlasovat o návrhu závěrečné zprávy o finanční trestné činnosti, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňových únicích.

 

Více

Zavedení bezvízového styku pro občany Spojeného království po brexitu v ohrožení

Zatímco se blíží datum vystoupení Spojeného království z EU, ke kterému by mělo dojít dne 29. března 2019, dosažení politické dohody nad návrhem zavádějící bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu komplikuje neshoda nad formulací textu vztahujícího se k postavení Gibraltaru. Problém představuje poznámka pod čarou, která by dle Španělska měla označovat Gibraltar za „britskou kolonii“ namísto navrženého označení „zámořské území“.

 

Více

Petr Ježek vystoupí na konferenci Future Finance Summit na panelu věnovanému boji proti praní peněz v EU

Petr Ježek (ALDE) přijal pozvání vystoupit na panelu věnovanému boji proti finančním podvodům a praní peněz, jenž se uskuteční dne 21. února 2019 v Paříži v rámci celodenní konference Future Finance Summit 2019. Již čtvrtý ročník této high-level konference pořádané prestižními zpravodajskými servery Politico a L'Agefi se zaměří na výzvy a příležitosti evropského finančního sektoru a na možné posilování finanční architektury v EU.

Více

Třetí trialog k návrhu zavádějící bezvízový styk pro občany Spojeného království po jeho vystoupení z EU

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 20. února 2019, zúčastní již třetího meziinstitucionálního setkání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Komise k návrhu nařízení, kterým se v souvislosti s vystoupením Spojeného království z Unie mění nařízení Rady (ES) č. 539/2001 stanovující seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci musí mít při překračování vnějších hranic vízum, jakož i seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci jsou od této povinnosti osvobozeni. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

 

Více

Diskuze členů výboru TAX3 s komisařkou Vestager a španělskou státní tajemnicí pro finance Rafael

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) proběhne dnes, 19. února 2019, diskuze členů Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) s komisařkou pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager a státní tajemnicí španělského ministerstva financí Inés María Bardón Rafael.

Více

Čtvrtý politický trialog k nařízení o posílení systému dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry

Petr Ježek (ALDE) se dne 19. února 2019 zúčastní čtvrtého meziinstitucionálního jednání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Komise s cílem projednat návrh nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 1095/2010 o zřízení Evropského orgánu dohledu (Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy) a nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o postupy a orgány zapojené do povolování ústředních protistran a požadavky na uznávání ústředních protistran ze třetích zemí (návrh Komise EMIR II). Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE.

 

Více

Petr Ježek bude předsedat diskuznímu panelu k boji proti finanční trestné činnosti, vystoupí i bývalý ředitel Europolu Sir Rob Wainwright

Petr Ježek (ALDE) přijal pozvání předsedat panelu věnovanému otázkám spojeným s bojem proti finanční kriminalitě, který se uskuteční zítra, 19. února 2019, v Bruselu. Diskuze se bude soustředit zejména na současný právní rámec EU, jenž se snaží finanční systém ochránit před daňovými úniky a praním peněz, a jeho možné reformy, včetně posílení dohledových orgánů.

Více

Výbor LIBE bude hlasovat o návrhu nařízení zřizující nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz

Členové Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) budou na svém zasedání dne 19. února 2019 hlasovat o přijetí návrhu zprávy k nařízení, kterým se zřizuje nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz jako součást Fondu pro integrovanou správu hranic. Petr Ježek působí jako zpravodaj své frakce ALDE k této zprávě.

Více

Petr Ježek na setkání členů výborů ECON a TAX3 se zástupci národních parlamentů

Za spolupředsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 18. února 2019, v Bruselu setkají členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) a Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky EP (TAX3) se zástupci národních parlamentů členských států EU. Předmětem diskuze bude legislativní i nelegislativní práce Evropského parlamentu v oblasti boje proti praní peněz a daňovým únikům a v oblasti zdanění digitální ekonomiky. Toto setkání se uskuteční v rámci meziparlamentního setkání European Parliamentary Week a konference pořádané k tématu stability, hospodářské koordinace a vládnutí v Evropské unii.

Více

Evropský parlament schválil nařízení snižující poplatky za přeshraniční platby a konverzi měny

Poslanci Evropského parlamentu schválili dnes, 14. února 2019, na plenárním zasedání ve Štrasburku nařízení, jenž navrhuje snížit poplatky za přeshraniční platby v Unii a konverzi měny a rozšířit tak působnost nařízení (ES) č. 924 z roku 2009, které snižuje či přímo zrušuje poplatky za tyto služby v zemích platících eurem. Legislativa, jež přispívá k dobudování jednotného unijního trhu, by se měla dotknout zejména občanů pocházejících z členských států stojících mimo eurozónu, kde by poplatky za přeshraniční platby neměly dle nařízení přesáhnout výši poplatků za domácí transakce. Bezprostředně se tak návrh dotkne českých spotřebitelů a firem.

Více

Petr Ježek vystoupil na plénu EP k návrhu na snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Petr Ježek (ALDE) vystoupil dnes, 13. února 2019, na plénu Evropského parlamentu v rozpravě k nařízení, jenž navrhuje snížení poplatků za přeshraniční platby v Unii a konverzi měny a rozšiřuje tak působnost nařízení (ES) č. 924 z roku 2009, které snižuje či přímo zrušuje poplatky za tyto služby v zemích platících eurem. Poplatky se s přijetím tohoto nařízení mají snížit i občanům pocházejících ze států stojících mimo eurozónu a legislativa se tak bezprostředně dotkne také českých občanů. O návrhu, pro nějž je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE a jenž přispívá k dobudování jednotného trhu v EU, bude plénum hlasovat zítra, dne 14. února 2019.

 

Více

Setkání stínových zpravodajů k návrhu nařízení zřizující nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 12. února 2019, zúčastní jednání stínových zpravodajů k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se jako součást Fondu pro integrovanou správu hranic zřizuje nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz. Za vypracování zprávy k návrhu nařízení je zodpovědný Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).

 

Více

Trialog k nařízení zavádějící bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu

Dnes, 12. února 2019, se uskuteční již druhé meziinstitucionální setkání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Komise k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se v souvislosti s vystoupením Spojeného království z Unie mění nařízení Rady (ES) č. 539/2001, kterým se stanoví seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci musí mít při překračování vnějších hranic vízum, jakož i seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci jsou od této povinnosti osvobozeni. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

 

Více

Třetí politický trialog k nařízení o posílení systému dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 12. února 2019, zúčastní ve Štrasburku již třetího meziinstitucionální setkání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Komise s cílem projednat návrh nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 1095/2010 o zřízení Evropského orgánu dohledu (Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy) a nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o postupy a orgány zapojené do povolování ústředních protistran a požadavky na uznávání ústředních protistran ze třetích zemí (návrh Komise EMIR II). Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE.

 

Více

Členové výboru TAX3 budou s maltským ministrem spravedlnosti řešit případy možného praní peněz na Maltě

Za předsednictví Petra Ježka se dnes, 11. února 2019, uskuteční ve Štrasburku veřejné slyšení Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), jenž se zaměří na případy možného praní peněz na Maltě a zapojení politiků do této činnosti. V této souvislosti došlo k v minulosti k výměně dopisů mezi členy výboru TAX3 a maltskými představiteli, ve kterých členové výboru žádali o vysvětlení role vlády v případech údajného praní peněz a vyjasnění kroků, jenž byly ze strany vlády podniknuty.

Více

Delegace výboru TAX3 pod vedením Petra Ježka míří na pracovní cestu do Estonska a Dánska

Šestičlenná delegace členů Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) se pod vedením svého předsedy Petra Ježka (ALDE) zúčastní ve dnech 6. – 8. února 2019 pracovní cesty do estonského Tallinu a dánské Kodaně. Cílem této třídenní mise je pokročit ve vyšetřování vedeného výborem TAX3 ve věci údajného praní špinavých peněz estonské divize dánské společnosti Danske Bank a daňových úniků souvisejících s kauzou „cum-ex“.

Více

První trialog k nařízení zavádějící bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu

Dnes, 6. února 2019, se v Bruselu uskuteční první meziinstitucionální setkání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Komise k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se v souvislosti s vystoupením Spojeného království z Unie mění nařízení Rady (ES) č. 539/2001, kterým se stanoví seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci musí mít při překračování vnějších hranic vízum, jakož i seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci jsou od této povinnosti osvobozeni. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Dosažení politické dohody nad návrhem revidující nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 5. února 2019, se za účasti Petra Ježka (ALDE) uskutečnil již čtvrtý politický trialog k návrhu revize nařízení o infrastruktuře evropských trhů (European Market Infrastructure Regulation – EMIR), jenž vyústil v dosažení politické dohody mezi zástupci Evropského parlamentu, Rady EU a Komise. Nyní bude muset dohodu stvrdit svým souhlasem Evropský parlament a Rada EU, a to dle standardního postupu při schvalování legislativy. V Evropském parlamentu tak bude nyní následovat hlasování v Hospodářském a měnovém výboru (ECON), následně v plénu EP.

Více

HNUTÍ HLAS - Východiska a směřování

Svět prožívá bouřlivý vývoj. Moderní technologie a s nimi související sociální, obchodní a další změny přinášejí lidem velké množství dříve nepoznaných výhod. Posiluje se pohyb přes hranice států a kontinentů. Globalizace však přináší i některé stinné stránky, na něž vládnoucí elity v řadě zemí dostatečně nereagují. Prohlubují se rozdíly mezi těmi, kteří využívají otevřených možností, především nových technologií a jejich průniku do řady tradičních odvětví, a těmi, kteří tento vývoj nezachytili nebo zachytit nemohli. V důsledku toho nyní zápasí s problémy.

Více

O slovo se hlásí hnutí HLAS. Telička s Ježkem zakládají novou politickou sílu, prvním úkolem je uspět v eurovolbách

Poslanci Evropského parlamentu Pavel Telička a Petr Ježek zakládají nové politické hnutí HLAS. Jeho prvním cílem bude uspět v květnových evropských volbách. Dlouhodobě má ambici etablovat se jako otevřená politická platforma hájící principy liberální demokracie a prosazující moderní ekonomiku i zmenšování rozdílů ve společnosti.

Více

Čtvrtý trialog k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 5. února 2019, se uskuteční v pořadí čtvrté meziinstitucionální setkání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise k projednání návrhu revize nařízení o infrastruktuře evropských trhů (European Market Infrastructure Regulation – EMIR) a dosažení politické dohody. Mělo by se tak jednat o poslední trialog k tomuto návrhu, pro nejž je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Politico: Deutsche Bank se distancuje od svého zapojení do skandálu praní peněz estonské pobočky Danske Bank

O konání včerejšího veřejného slyšení zaměřeného na případy praní peněz a daňové úniky Deutsche bank pořádaného Zvláštním výborem Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), jemuž Petr Ježek (ALDE) předsedá, informoval dnes server Politico.

Více

Dopad daňových úniků a praní peněz na lokální trhy s nemovitostmi tématem slyšení výboru TAX3

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 5. února 2019, uskuteční veřejné slyšení Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), jenž se bude zabývat dopadem daňových úniků a praní peněz na místní trhy s nemovitostmi, zejména co se týká konkrétních evropských měst. Slyšení bude rozděleno do dvou panelů, přičemž diskutovanými otázkami bude, jak praní peněz prostřednictvím nemovitostí ovlivňuje cenové hladiny a jaké jsou možnosti v případě boje proti zvyšování cen za nemovitosti. 

 

Více

Výbor LIBE schválil zprávu k nařízení zřizující program Pericles IV na ochranu eura proti padělání

Členové Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) na svém zasedání dnes, 4. února 2019, schválili zprávu k nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se na období let 2021 až 2027 zřizuje program výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles IV“). Pro tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE. Zpráva byla přijata všemi hlasy přítomných poslanců (celkem 43).

Více

Případy údajného praní peněz a daňových úniků zahrnující Deutsche Bank tématem slyšení výboru TAX3

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 4. února 2019, uskuteční v Bruselu veřejné slyšení Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), jenž se zaměří na údajné aktivity související s praním peněz a daňovými úniky zahrnující Deutsche Bank, jednu ze světových systémově důležitých bank.

Více

Hlasování o nařízení zřizující program Pericles IV na ochranu eura proti padělání tématem výboru LIBE

Dnes, 4. února 2019, proběhne ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) hlasování o zprávě k nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se na období let 2021 až 2027 zřizuje program výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles IV“). Pro tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu: výsledky hlasování ve výboru LIBE

Členové Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) na svém dnešním zasedání, 29. ledna 2019, přijali návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se v souvislosti s vystoupením Spojeného království z Unie mění nařízení Rady (ES) č. 539/2001, kterým se stanoví seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci musí mít při překračování vnějších hranic vízum, jakož i seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci jsou od této povinnosti osvobozeni. Návrh byl přijat všemi přítomnými členy, tedy 53 hlasy. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

 

Více

Výbor LIBE projedná návrh nařízení zřizující program Pericles IV na ochranu eura proti padělání

Členové Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) projednají na svém zasedání dnes, 29. ledna 2019, předložené pozměňovací návrhy ke zprávě k nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se na období let 2021 až 2027 zřizuje program výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles IV“). Pro tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Hlasování výboru LIBE o návrhu na bezvízový styk pro občany Spojeného království po brexitu

Členové Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) budou dnes, 29. ledna 2019, na svém zasedání hlasovat o přijetí o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se v souvislosti s vystoupením Spojeného království z Unie mění nařízení Rady (ES) č. 539/2001, kterým se stanoví seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci musí mít při překračování vnějších hranic vízum, jakož i seznam třetích zemí, jejichž státní příslušníci jsou od této povinnosti osvobozeni. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Členové výboru TAX3 projednají pozměňovací návrhy k závěrečné zprávě výboru

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 29. ledna 2019, uskuteční zasedání Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), během nějž členové výboru projednají předložené pozměňovací návrhy k návrhu závěrečné Zprávy o finanční trestné činnosti, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňových únicích. Zasedání výboru se uskuteční po skončení veřejného slyšení TAX3 na téma Ruské vazby v případech praní peněz a jejich vliv na EU.

Více

Ruské vazby v případech praní peněz a jejich vliv na EU tématem veřejného slyšení výboru TAX3

Dnes, 29. ledna 2019, se za předsednictví Petra Ježka (ALDE) uskuteční veřejné slyšení Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), jenž se bude soustředit na nedávno odhalené případy praní peněz, do kterých byly či jsou zapojeni jednotlivci pocházející z Ruské federace, a vliv těchto případu v EU. Slyšení bude sestávat ze dvou částí.

Více

Druhý trialog k nařízení o posílení systému dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy

Dnes, 29. ledna 2019, se v Bruselu uskuteční již druhé meziinstitucionální setkání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Komise s cílem projednat návrh nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 1095/2010 o zřízení Evropského orgánu dohledu (Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy) a nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o postupy a orgány zapojené do povolování ústředních protistran a požadavky na uznávání ústředních protistran ze třetích zemí (návrh Komise EMIR II). Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE.

Více

Slyšení výboru TAX3 k případu finanční kriminality na Slovensku a k odhadům daňových mezer

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 24. ledna 2019, v Bruselu uskuteční veřejné slyšení pořádané Zvláštním výborem pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), které proběhne ve dvou částech.

 

Více

Petr Ježek ve vysílání České televize k projevu britské premiérky Theresy May v dolní komoře parlamentu

Petr Ježek (ALDE) vystoupil dnes, 21. ledna 2019, ve vysílání ČT24 věnovanému problematice brexitu, konkrétně představení náhradního plánu v případě vystoupení Spojeného království z EU z úst premiérky Theresy May v Dolní sněmovně (House of Commons). Premiérka ve svém projevu vyjádřila zdrženlivost k uspořádání druhého referenda o setrvání Spojeného království v EU a k ukončení procedury dle článku 50, naopak zdůraznila potřebu dosažení většinové podpory parlamentu pro výstupovou dohodu uzavřenou s EU a naplnění výsledků prvního referenda z roku 2016. Premiérka zároveň zdůraznila, že bude v nadcházejících dnech jednat se všemi politickými stranami za účelem získání podpory pro výstupovou dohodu. Zároveň vyloučila možnost vystoupení Spojeného království bez dohody.

Více

První trialog k návrhu nařízení o posílení systému dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy

Dnes, 17. ledna 2019, se zástupci Evropského parlamentu, Rady EU a Komise sešli v rámci prvního interinstitucionálního vyjednávání k návrhu nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 1095/2010 o zřízení Evropského orgánu dohledu (Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy) a nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o postupy a orgány zapojené do povolování ústředních protistran a požadavky na uznávání ústředních protistran ze třetích zemí (tzv. návrh Komise EMIR II). Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE.

Více

Poslanci EP schválili návrh nařízení zřizující nástroj pro finanční podporu vybavení pro celní kontroly

Poslanci Evropského parlamentu schválili dnes, 15. ledna 2019, na plenárním zasedání ve Štrasburku zprávu k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se jako součást Fondu pro integrovanou správu hranic zřizuje nástroj pro finanční podporu vybavení pro celní kontroly. Pro tento návrh je Petr Ježek navrhovatelem stanoviska své frakce ALDE ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). Poslanci rovněž odhlasovali navrácení návrhu zprávy do zodpovědného Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO), jenž bude nyní vést společně se zástupci Rady EU a Komise interinstitucionální vyjednávání o kompromisní podobě návrhu.

Více

Výbor LIBE schválil směrnici k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Členové Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) na svém zasedání dnes, 10. ledna 2019, schválili návrh kompromisního textu směrnice o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání, jenž vzešel z interinstitucionální dohody mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí, které bylo dosaženo dne 12. prosince 2018 během čtvrtého politického trialogu. Pro tento návrh je Petr Ježek stínovým zpravodajem frakce ALDE. Pro přijetí se vyslovilo 45 poslanců, 1 poslanec hlasoval proti.

Více

Výbor Evropského parlamentu TAX3 vydává druhý Newsletter

Výbor Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) zveřejnil druhý Newsletter shrnující jeho činnost za poslední tři měsíce, období od vydání prvního Newsletteru, a plánované aktivity a mise v nadcházejících měsících.

 

Více

Dosažení politické dohody na návrhu na snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Dnes, 19. prosince 2018, dosáhli zástupci Evropského parlamentu a Rady politické dohody na návrhu nařízení EP a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 924/2009, pokud jde o některé poplatky za přeshraniční platby v Unii a za konverzi měny. Této dohodě předcházely celkem tři neformální trialogy, nyní bude kompromisní text vzešlý z politické dohody podléhat projednání a schválení v Evropském parlamentu a Radě EU dle standardních procedur. Půjde-li vše hladce, změny spotřebitelé a firmy pocítí odhadem na konci jara příštího roku. Pro tento návrh působí Petr Ježek jako zpravodaj frakce ALDE.

Více

Evropský parlament podpořil přijetí opatření ke spravedlivému zdanění digitální ekonomiky

Poslanci Evropského parlamentu schválili na plenárním zasedání ve Štrasburku dnes, 13. prosince 2018, zprávy EP k návrhům dvou směrnic stanovující nová pravidla pro zdanění digitální ekonomiky. Pro obě tyto zprávy je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Evropský parlament schválil uzavření dohod o volném obchodu a strategickém partnerství s Japonskem

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 12. prosince 2018, na plenárním zasedání ve Štrasburku schválili velkou většinou uzavření Dohody mezi EU a Japonskem o hospodářském partnerství (EPA) a Dohody o strategickém partnerství (SPA). Petr Ježek (ALDE) působí jako předseda Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem.

Více

Plénum Evropského parlamentu bude hlasovat o návrzích ke zdanění digitální ekonomiky

Poslanci Evropského parlamentu projednají dnes, 12. prosince 2018, na plenárním zasedání ve Štrasburku zprávy EP k návrhům dvou směrnic stanovující nová pravidla pro zdanění digitální ekonomiky. Diskuze tak bude předcházet hlasování, které se uskuteční zítra, 13. prosince 2018. Pro obě zprávy EP je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Dohoda na návrhu směrnice k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Čtvrtý politický trialog zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise vyústil dne 11. prosince v dosažení politické dohody o podobě návrhu směrnice o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání a o nahrazení rámcového rozhodnutí Rady 2001/413/SVV. Pro zprávu EP k tomuto návrhu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Výsledky třetího trialogu k návrhu na snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Dne 11. prosince 2018 se uskutečnilo třetí meziinstitucionální setkání zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Komise k návrhu nařízení EP a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 924/2009, pokud jde o některé poplatky za přeshraniční platby v Unii a za konverzi měny. Zástupci dosáhli kompromisu na většině části textu, některé jeho aspekty však musí ještě předsednictví projednat s členskými státy. Pro zprávu EP k tomuto návrhu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Petr Ježek vystoupil na plénu Evropského parlamentu v debatě k uzavření dohod mezi EU a Japonskem

Petr Ježek (ALDE), předseda Delegace EP pro vztahy s Japonskem, vystoupil dnes, 11. prosince 2018, na plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku v diskuzi o uzavření Dohody mezi EU a Japonskem o hospodářském partnerství (EPA) a Dohody o strategickém partnerství (SPA).

Více

Čtvrtý trialog k návrhu směrnice k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Dnes, 11. prosince 2018, se ve Štrasburku počtvrté sejdou zástupci Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise k projednání návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání a o nahrazení rámcového rozhodnutí Rady 2001/413/SVV, za jejíž vypracování je odpovědný výbor EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). Pro tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Meziinstitucionální trialog k návrhu na snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Dnes, 11. prosince 2018, se ve Štrasburku uskuteční třetí politický trialog zástupců Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise k návrhu nařízení EP a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 924/2009, pokud jde o některé poplatky za přeshraniční platby v Unii a za konverzi měny, a dosáhli kompromisu nad podobou některých ustanovení této legislativy. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Evropský parlament přijal stanovisko k zavedení dočasného mechanismu přenesení daňové povinnosti

Plénum Evropského parlamentu přijalo dnes, 11. prosince 2018, na svém zasedání ve Štrasburku zprávu k návrhu směrnice Rady o dočasném používání všeobecného mechanismu přenesení daňové povinnosti ve vztahu k dodání zboží a poskytnutí služeb nad určitou prahovou hodnotu. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE.

Více

Evropský parlament bude hlasovat o návrhu na zavedení dočasného mechanismu přenesení daňové povinnosti

Plénum Evropského parlamentu bude dnes, 11. prosince 2018, na svém zasedání ve Štrasburku hlasovat o návrhu zprávy k návrhu směrnice Rady o dočasném používání všeobecného mechanismu přenesení daňové povinnosti ve vztahu k dodání zboží a poskytnutí služeb nad určitou prahovou hodnotu. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE.

Více

Výměna názorů s komisařkou Věrou Jourovou tématem zasedání výboru TAX3

Dnes, 10. prosince 2018, se za předsednictví Petra Ježka uskuteční ve Štrasburku poslední letošní zasedání Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), na kterém si členové vymění názory s komisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věrou Jourovou.

Více

Druhý politický trialog k návrhu na snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Dnes, 5. prosince 2018, se podruhé sejdou zástupci Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise, aby společně projednali návrh nařízení EP a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 924/2009, pokud jde o některé poplatky za přeshraniční platby v Unii a za konverzi měny, a dosáhli kompromisu nad podobou některých ustanovení této legislativy. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Hospodářský a měnový výbor EP schválil zprávy k balíčku opatření ke zdanění digitální ekonomiky

Členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu dnes, 3. prosince 2018, na svém zasedání hlasovali ve prospěch zpráv EP k návrhům dvou směrnic stanovující nová pravidla pro zdanění digitální ekonomiky. Petr Ježek je pro oba tyto návrhy zpravodajem své frakce ALDE. Konkrétně se jedná o návrh směrnice Rady, kterou se stanoví pravidla týkající se zdanění právnických osob v případě významné digitální přítomnosti a návrh směrnice Rady o společném systému daně z digitálních služeb (DST) jako daně z příjmu z poskytování určitých digitálních služeb. 

Více

Hospodářský a měnový výbor EP bude hlasovat o balíčku dvou opatření ke zdanění digitálního odvětví

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 3. prosince 2018, zúčastní zasedání Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON), kde proběhne mimo jiné hlasování o dvou zprávách k návrhům směrnic týkajících se zdanění digitální ekonomiky, pro něž je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE. Konkrétně se jedná o návrh směrnice Rady, kterou se stanoví pravidla týkající se zdanění právnických osob v případě významné digitální přítomnosti a návrh směrnice Rady o společném systému daně z digitálních služeb (DST) jako daně z příjmu z poskytování určitých digitálních služeb. 

Více

Petr Ježek v rozhovoru pro Blesk k výhodám digitálního zdanění a snížení poplatků za přeshraniční platby

Petr Ježek (ALDE) vystoupil v rozhovoru pro Blesk k návrhům EU na snížení poplatků za přeshraniční platby a zdanění digitálního obsahu a dopadech těchto iniciativ nejen na Českou republiku. Tyto návrhy by mohly vstoupit v platnost již na jaře 2019. 

 

Více

Evropský parlament přijal usnesení ke kauze „Cum-ex“

Poslanci Evropského parlamentu přijali dnes, 29. listopadu 2018, na plenárním zasedání v Bruselu usnesení Evropského parlamentu k případu daňových úniků v souvislosti s akciovými obchody, zvanému jako kauza „Cum-ex“. Tomuto usnesení předcházela diskuze na plenárním zasedání ve Štrasburku, která se uskutečnila dne 23. října 2018. Petr Ježek (ALDE) předsedá Zvláštnímu výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), jenž se kauzou od jejího zveřejnění v říjnu 2018 aktivně zabývá.

Více

Třetí meziinstitucionální trialog k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 28. listopadu 2018, se uskuteční v pořadí třetí politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu revize nařízení o infrastruktuře evropských trhů (European Market Infrastructure Regulation – EMIR). Konkrétně se jedná o návrh nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o povinnost clearingu a její pozastavení, požadavky na oznamování, techniky zmírňování rizika u OTC derivátových smluv, jejichž clearing neprovádí ústřední protistrana, registraci registrů obchodních údajů, dohled nad těmito registry a požadavky na ně. Pro zprávu k tomuto návrhu nařízení je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Jednání stínových zpravodajů k balíčku opatření ke zdanění digitálního odvětví

Petr Ježek se dnes, 28. listopadu 2018, jako zpravodaj frakce ALDE zúčastní jednání stínových zpravodajů ke dvou zprávám k balíčku opatření ke zdanění digitálního odvětví, za jejichž vypracování je zodpovědný Ekonomický a hospodářský výbor Evropského parlamentu (ECON). Konkrétně se jedná o návrh směrnice Rady, kterou se stanoví pravidla týkající se zdanění právnických osob v případě významné digitální přítomnosti a návrh směrnice Rady o společném systému daně z digitálních služeb (DST) jako daně z příjmu z poskytování určitých digitálních služeb. Primárně se budou poslanci věnovat návrhu zavádějícího DST, konkrétně výši daně a rozsahu její působnosti.

Více

Třetí trialog k návrhu směrnice k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Dnes, 28. listopadu 2018, se v Bruselu uskuteční již třetí interinstitucionální setkání mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání a o nahrazení rámcového rozhodnutí Rady 2001/413/SVV, za jejíž vypracování je odpovědný výbor EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).Pro tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE. Trialogu bude předcházet setkání stínových zpravodajů. 

 

Více

Diskuze s komisařem Moscovicim a slyšení se zástupci Kering Group, Google a Facebook tématem výboru TAX3

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 27. listopadu 2018, uskuteční zasedání Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), jenž proběhne v několika částech.

Více

Výbor ECON schválil návrh na zavedení dočasného celoplošného mechanismu přenesení daňové povinnosti

Členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) na svém zasedání dnes, 27. listopadu 2018, schválili většinou členů návrh zprávy k návrhu směrnice Rady o dočasném používání všeobecného mechanismu přenesení daňové povinnosti ve vztahu k dodání zboží a poskytnutí služeb nad určitou prahovou hodnotu. Proti odmítnutí návrhu Komise se vyslovilo 25 členů, 22 hlasovalo pro. Pro tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Ochrana eura proti padělání v příštím víceletém finančním rámci tématem výboru LIBE

Členové Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) projednají na svém zasedání dne 27. listopadu 2018 návrh zprávy k nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se na období let 2021 až 2027 zřizuje program výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles IV“). Pro tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Výbor LIBE projedná návrh na zřízení nástroje pro finanční podporu správy hranic a víz

Poslanci Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) budou na svém zasedání dne 27. listopadu 2018 diskutovat o návrhu zprávy k nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se jako součást Fondu pro integrovanou správu hranic zřizuje nástroj pro finanční podporu správy hranic a víz. Pro tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Veřejné slyšení ke kauze „Cum-ex“ tématem společného zasedání výborů Evropského parlamentu

Za spolupředsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 26. listopadu 2018, uskuteční v Bruselu společné veřejné slyšení Zvláštního výboru pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) a Hospodářského a měnového výboru (ECON) ke skandálu „Cum ex“ a s tím spojeným mezerám v současné legislativě. Případ se týká daňových úniků v souvislosti s akciovým obchody, do kterého bylo dle informací zapojeno více než jedenáct evropských zemí.

Více

Směrnice o dočasném uplatňování přenesení daňové povinnosti tématem zasedání výboru ECON

Hospodářský a měnový výbor Evropského parlamentu (ECON) na svém zasedání dnes, 26. listopadu 2018, projedná zprávu k návrhu směrnice Rady o dočasném používání všeobecného mechanismu přenesení daňové povinnosti ve vztahu k dodání zboží a poskytnutí služeb nad určitou prahovou hodnotu, pro kterou je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE. Členové výboru povedou rozpravu nad předloženými pozměňovacími návrhy ke zprávě, o které bude výbor hlasovat 27. listopadu 2018.

Více

Mise výboru Evropského parlamentu pod vedením Petra Ježka na ostrově Man

Delegace členů Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) se pod vedením svého předsedy Petra Ježka (ALDE) zúčastní ve dnech 22. – 23. listopadu 2018 pracovní cesty na ostrov Man, samosprávné britské korunní závislé území, které je často označováno za tzv. daňový ráj.

Více

Výbor LIBE schválil stanovisko k nařízení zřizující nástroj finanční podpory vybavení pro celní kontroly

Členové Výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) schválili na svém zasedání dne 20. listopadu 2018 návrh stanoviska k návrhu Nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se jako součást Fondu pro integrovanou správu hranic zřizuje nástroj pro finanční podporu vybavení pro celní kontroly. Petr Ježek je navrhovatelem stanoviska své frakce ALDE. Zodpovědným výborem za vypracování zprávy k návrhu nařízení je Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO).

Více

Whistleblower, který odhalil skandál Danske Bank, na slyšení výboru TAX3 Evropského parlamentu

Dne 21. listopadu 2018 se za předsednictví Petra Ježka (ALDE) uskuteční v Bruselu veřejné slyšení Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma „Boj proti praní špinavých peněz v bankovním systému EU“. Slyšení proběhne za účasti expertů na danou problematiku, whistle-blowerů a zástupců jednotlivých institucí.

Více

Jednání stínových zpravodajů k balíčku opatření ke zdanění digitálního odvětví

Petr Ježek se dnes, 20. listopadu 2018, jako zpravodaj frakce ALDE zúčastnil jednání stínových zpravodajů ke dvou zprávám k návrhům směrnic týkajících se zdanění digitální ekonomiky, za jejichž vypracování je zodpovědný Ekonomický a hospodářský výbor Evropského parlamentu (ECON). Konkrétně se jedná o návrh směrnice Rady, kterou se stanoví pravidla týkající se zdanění právnických osob v případě významné digitální přítomnosti a návrh směrnice Rady o společném systému daně z digitálních služeb jako daně z příjmu z poskytování určitých digitálních služeb.

Více

První trialog k návrhu nařízení o snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Dnes, 19. listopadu 2018, se v Bruselu uskuteční první politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu nařízení EP a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 924/2009, pokud jde o některé poplatky za přeshraniční platby v Unii a za konverzi měny. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Výbor ECON projedná zprávy EP k balíčku opatření ke zdanění digitálního odvětví

Hospodářský a měnový výbor Evropského parlamentu (ECON) projedná na svém zasedání v Bruselu dnes, 19. listopadu 2018, zprávy k navrhovanému balíčku dvou směrnic týkajících se zdanění digitální ekonomiky. Jedná se již o druhé projednání balíčku poté, co byly předloženy pozměňovací návrhy členy výboru ECON.

Více

Evropský parlament schválil zprávu k návrhu směrnice o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž

Poslanci Evropského parlamentu schválili dne 14. listopadu 2018 na plenárním zasedání ve Štrasburku zprávu k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech tak, aby mohly účinněji prosazovat pravidla a o zajištění řádného fungování vnitřního trhu. Proto tuto zprávu je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE.

Více

Petr Ježek na setkání Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dne 15. listopadu 2018 uskuteční společné setkání Delegace EP pro vztahy s Japonskem a členů Výboru EP pro mezinárodní obchod (INTA), na kterém proběhne prezentace studie o Dohodě o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem. Studii nejprve představí její autor, profesor André Sapir, poté bude následovat výměna názorů se Silvou Pereirou, zpravodajem výboru INTA pro návrh doporučení EP o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi EU a Japonskem o hospodářském partnerství.

Více

Závěry a doporučení Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus

Dnes, 13. listopadu 2018, se ve Štrasburku koná zasedání Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus (TERR), kde proběhne hlasování o závěrečné zprávě obsahující hlavní zjištění a doporučení výboru v oblasti boje proti terorismu. Zároveň tím dojde k zakončení činnosti výboru, jež byla zahájena v září 2017 a jehož činnosti se Petr Ježek (ALDE) účastní.

Více

Jednání stínových zpravodajů ke zdanění právnických osob v případě významné digitální přítomnosti

Petr Ježek se dnes, 5. listopadu 2018, jako zpravodaj své frakce ALDE zúčastní jednání stínových zpravodajů ke zprávě k návrhu směrnice Rady, kterou se stanoví pravidla týkající se zdanění právnických osob v případě významné digitální přítomnosti, za jejíž vypracování je zodpovědný Ekonomický a hospodářský výbor Evropského parlamentu (ECON). Stínoví zpravodajové tak poprvé projednají pozměňovací návrhy předložené členy výboru ECON k návrhu zprávy, jež byla výboru představena dne 9. října 2018.

 

Více

Výbor ECON bude hlasovat o návrhu na snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Petr Ježek se v pondělí, dne 5. listopadu 2018, zúčastní zasedání Ekonomického a hospodářského výboru Evropského parlamentu (ECON), na kterém proběhne hlasování o návrhu zprávy k návrhu nařízení EP a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 924/2009, pokud jde o některé poplatky za přeshraniční platby v Unii a za konverzi měny. Pro tento návrh je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE. 

Více

Rozhovor s Petrem Ježkem ve vysílání BBC Radio 4 a BBC World Service

Dnes, 1. listopadu 2018, vystoupil Petr Ježek (ALDE) ve dvou rozhovorech, pro BBC Radio 4 a BBC World Service, k zásadnímu tématu předběžné dohody mezi EU a UK ohledně budoucího vztahu v oblasti finančních služeb na základě poskytnutí rovnocennosti.

Více

Petr Ježek ve vysílání Českého rozhlasu ke 100. výročí vzniku Československa

V předvečer oslav 100. výročí vzniku Československa vystoupil Petr Ježek (ALDE) s kolegy z Evropského parlamentu Pavlem Svobodou a Janem Zahradilem ve vysílání Českého rozhlasu Plus. Diskutovali o československém příspěvku do evropských dějin, vztahu států Visegrádské čtyřky a budoucnosti ČR v EU.

Více

Druhý trialog k návrhu směrnice k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Dnes, 24. října 2018, se ve Štrasburku uskutečnil již druhý politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání a o nahrazení rámcového rozhodnutí Rady 2001/413/SVV. Pro zprávu EP k danému návrhu je Petr Ježek (ALDE) zpravodajem své frakce.

Více

Petr Ježek vystoupil na plénu Evropského parlamentu v debatě ke kauze „Cum-ex“

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 23. 10. 2018, hovořili na svém plenárním zasedání ve Štrasburku o aktuální kauze týkající se daňových úniků v souvislosti s akciovými obchody označované jako skandál „Cum-ex“, do kterého bylo dle informací zapojeno více než jedenáct evropských zemí.

Více

Setkání výborů ECON a TAX3 s francouzským ministrem hospodářství a financí Brunem Le Mairem

Dnes, 23. 10. 2018, proběhne ve Štrasburku společné setkání členů Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) a Zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) s francouzským ministrem hospodářství a financí Brunem Le Mairem k tématu zdanění digitální ekonomiky.

Více

Směrnice o přenesení daňové povinnosti tématem zasedání výboru ECON

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 22. 10., zúčastní ve Štrasburku zasedání Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON), na kterém proběhne prezentace návrhu zprávy ke směrnici Rady o dočasném používání všeobecného mechanismu přenesení daňové povinnosti ve vztahu k dodání zboží a poskytnutí služeb nad určitou prahovou hodnotu, pro kterou je Petr Ježek zpravodajem své frakce. Členové výboru budou mít také příležitost k první výměně názorů nad návrhem zprávy.

Více

Petr Ježek pozval do Bruselu studenty Jihočeského a Zlínského kraje

Na pozvání poslance Evropského parlamentu Petra Ježka (ALDE) se skupina více než padesáti studentů středních škol z Jihočeského a Zlínského kraje zúčastnila ve dnech 14. – 17. října poznávací exkurze do Evropského parlamentu v Bruselu. Studenti měli také možnost seznámit se s ostatními institucemi EU, včetně Evropské centrální banky ve Frankfurtu.

Více

Zlatá víza a systémy poskytující daňová privilegia tématem veřejného slyšení výboru TAX3

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 15. října 2018, uskuteční v Bruselu veřejné slyšení zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma „Zlatá víza a další vnitrostátní systémy poskytující daňová privilegia (otevřené přístavy a zvláštní ekonomické zóny)“.

Více

Petr Ježek v rozhovoru pro Euractiv o zdanění digitální ekonomiky a nadcházejících volbách do EP

Petr Ježek (ALDE) poskytl serveru Euractiv rozhovor věnující se tématu zdanění digitálních společností a legislativním návrhům Evropské komise v této oblasti. Dotkl se také nadcházejících voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční v květnu 2019.

Více

Poplatky za přeshraniční platby tématem zasedání Hospodářského a měnového výboru EP

Členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) projednají na svém zasedání dne 9. 10. 2018 návrh zprávy k nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 924/2009, pokud jde o některé poplatky za přeshraniční platby v Unii a poplatky za konverzi měny. Jedná se již o druhé projednání této zprávy výborem ECON, tentokrát po předložení pozměňovacích návrhů členy výboru. Petr Ježek je zpravodajem frakce ALDE k tomuto návrhu.

Více

Hospodářský a měnový výbor EP projedná zprávu k balíčku opatření ke zdanění digitálního odvětví

Členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) projednají na svém zasedání dne 9. 10. 2018 návrh zprávy k balíčku dvou směrnic ke zdanění digitálního odvětví, pro kterou je Petr Ježek zpravodajem své frakce ALDE. Jedná se o první diskuzi členů Evropského parlamentu k předložené zprávě.

Více

Petr Ježek se zúčastní veřejné debaty o zdanění digitálních firem

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 5. 10. 2018, zúčastní v Praze debaty pořádané Zastoupením Evropské komise v ČR, Informační kanceláří Evropského parlamentu v ČR, Svazem průmyslu a dopravy ČR a Českou podnikatelskou reprezentací při EU (CEBRE) na téma zdanění digitálních firem.

Více

Výměna názorů s komisařem Julianem Kingem na zasedání Zvláštního výboru pro terorismus (TERR)

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 4. 10. 2018, ve Štrasburku zúčastní zasedání Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus (TERR), na kterém proběhne výměna názorů s komisařem pro bezpečnostní unii Julianem Kingem.

Více

Petr Ježek vystoupí v diskuzi věnované rizikům praní peněz v bankovním sektoru EU

Petr Ježek (ALDE) vystoupí dnes, 3. 10. 2018, na plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku v obecné rozpravě za účasti zástupců Rady EU a Evropské komise na téma „Rizika praní peněz v bankovním sektoru EU“.

 

Více

Druhý meziinstitucionální trialog k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 3. 10. 2018, se ve Štrasburku uskuteční druhý politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu revize nařízení o infrastruktuře evropských trhů (Návrh nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o povinnost clearingu a její pozastavení, požadavky na oznamování, techniky zmírňování rizika u OTC derivátových smluv, jejichž clearing neprovádí ústřední protistrana, registraci registrů obchodních údajů, dohled nad těmito registry a požadavky na ně). Pro zprávu EP k tomuto návrhu nařízení je Petr Ježek (ALDE) zpravodajem své frakce.

Více

Vztahy se Švýcarskem v oblasti daní a boje proti praní špinavých peněz tématem slyšení výboru TAX3

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 1. října 2018, uskuteční ve Štrasburku veřejné slyšení zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma „Vztahy se Švýcarskem v daňových záležitostech a v boji proti praní špinavých peněz“.

Více

První trialog k návrhu směrnice k boji proti podvodům a padělání bezhotovostních platebních prostředků

Dne 26. září 2018 se v Bruselu uskuteční první politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání a o nahrazení rámcového rozhodnutí Rady 2001/413/SVV. Pro zprávu EP k danému návrhu je Petr Ježek (ALDE) zpravodajem své frakce.

Více

Třetí země v boji proti daňové kriminalitě tématem slyšení výboru TAX3; situace po Brexitu

Dne 26. září 2018 se za předsednictví Petra Ježka (ALDE) uskuteční v Bruselu veřejné slyšení zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma „Třetí země v boji proti daňové kriminalitě, daňovým únikům a vyhýbání se daňovým povinnostem“.

Více

Europoslanec Ježek v rozhovoru pro Prostor X ke stavu demokracie ve střední Evropě

Dne 24. září 2018 vystoupil Petr Ježek (ALDE) v pořadu Prostor X Čestmíra Strakatého (Reflex) k aktuální politické atmosféře ve střední Evropě, případu možného porušování demokratických hodnot v Maďarsku a s tím spojeným krokům Evropského parlamentu v případě nedávného hlasování o návrhu na spuštění mechanismu kontroly dodržování hodnot EU dle čl. 7(1) Smlouvy o EU.

Více

Výbor Evropského parlamentu TAX3 vydává nový Newsletter

Výbor Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) dnes, 20. 9. 2018, zveřejnil Newsletter shrnující jeho dosavadní činnost a plánované aktivity a mise v nadcházejících měsících.

Více

Ochrana hodnot EU dle čl. 7 Smlouvy o Evropské unii

Členské státy se vstupem do EU zavázaly ctít společné hodnoty zakotvené v článku 2 Smlouvy o Evropské unii (SEU), na jejichž základě je EU založena, a které mají zajistit úroveň homogenity mezi státy a přispívat tak k rozvoji evropské integrace a procesu tvorby evropské identity založené na vzájemné důvěře. „Unie je založena na hodnotách úcty k lidské důstojnosti, svobody, demokracie, rovnosti, právního státu a dodržování lidských práv, včetně práv příslušníků menšin.“ (článek 2 SEU).

Více

Petr Ježek ve vysílání České televize k situaci v Maďarsku

Dne 17. 9. 2018 vystoupil Petr Ježek ve zpravodajském vysílání Události, komentáře (ČT24) k situaci v Maďarsku a hrozbě porušování hodnot EU tamní vládou v čele s Viktorem Orbánem.

Více

Delegace EP pro vztahy s Japonskem projednala obchodní dohodu a strategické partnerství

Dnes, 12. září 2018, se ve Štrasburku uskutečnilo jednání Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem za předsednictví europoslance Petra Ježka (ALDE).

Více

Evropský parlament schválil návrh směrnice o boji proti praní peněz prostředky trestního práva

Poslanci Evropského parlamentu dnes, dne 12. září 2018, schválil na svém plenárním zasedání ve Štrasburku návrh směrnice o boji proti praní peněz prostředky trestního práva, která zavádí nová pravidla v případě potrestání pachatelů trestné činnosti spočívající v praní peněz a vede k posílení unijní justiční a policejní spolupráce. Na vypracování zprávy EP k návrhu směrnice se Petr Ježek (ALDE) podílel jako zpravodaj své frakce.

Více

Poslanci Evropského parlamentu schválili návrh nařízení o kontrolách peněžní hotovosti

Evropský parlament dnes, dne 12. září 2018, schválil na svém plenárním zasedání ve Štrasburku návrh nařízení o kontrolách peněžní hotovosti vstupující do Unie nebo ji opouštějící, jenž byl Evropskou komisí předložen v prosinci 2016 a společně s dalšími návrhy má zamezit financování terorismu, praní peněz a další trestné činnosti. Na vypracování zprávy EP k návrhu nařízení se Petr Ježek (ALDE) podílel jako zpravodaj své frakce.

Více

Poslanci Evropského parlamentu schválili zprávu o rovnocennosti třetích zemí ve finančních službách

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 11. září 2018, na plenárním zasedání ve Štrasburku schválili návrh zprávy o vztazích mezi EU a třetími zeměmi v oblasti regulace a dohledu nad finančními službami, pro kterou je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Vystoupení Petra Ježka v rozpravě věnované boji proti praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ALDE) vystoupí dnes, dne 11. září 2018, na plenárním zasedání ve Štrasburku v debatě o zprávě k návrhu směrnice o boji proti praní peněz prostředky trestního práva, pro kterou je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Petr Ježek vystoupí v rozpravě ke zpřísnění kontrol peněžní hotovosti při vstupu a výstupu z EU

Petr Ježek (ALDE) vystoupí dnes, dne 11. září 2018, na plenárním zasedání ve Štrasburku v diskuzi o zprávě k návrhu nařízení o kontrolách peněžní hotovosti vstupující do Unie nebo ji opouštějící. Pro danou zprávu je Petr Ježek zpravodajem své frakce. 

Více

Petr Ježek se zúčastní rozpravy k rovnocennosti třetích zemí ve finančních službách

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 10. září 2018, zúčastní na plenárním zasedání ve Štrasburku jako zpravodaj své frakce diskuze k návrhu zprávy o vztazích mezi EU a třetími zeměmi v oblasti regulace a dohledu nad finančními službami.

Více

Zdanění digitální ekonomiky na programu výboru EP TAX3

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 10. září 2018, uskuteční ve Štrasburku veřejné slyšení zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma „Zdanění digitální ekonomiky“.

Více

Petr Ježek vystoupí na Finančním fóru EuroFi ve Vídni

Petr Ježek (ALDE) vystoupí dne 5. září 2018 na Finančním fóru EuroFi pořádaném ve Vídni ve dnech 5. – 7. září 2018 ve spolupráci s rakouským předsednictvím v Radě EU.

Více

Výbor LIBE schválil zprávu k návrhu směrnice o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků

Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci schválil dne 3. září 2018 na svém zasedání v Bruselu zprávu k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání a o nahrazení rámcového rozhodnutí Rady 2001/413/SVV, pro kterou je Petr Ježek (ALDE) zpravodajem své frakce.

Více

Členové výboru EP TAX3 pod vedením Petra Ježka v Lotyšsku

Delegace poslanců zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), pod vedením svého předsedy Petra Ježka (ALDE), uskutečňuje ve dnech 30. a 31. srpna 2018 pracovní návštěvu Rigy, s cílem jednat se svými protějšky a dalšími experty o situaci v zemi v oblasti boje proti praní peněz.

Více

Poplatky za přeshraniční platby na jednání výboru EP pro hospodářství a měnu

Členové výboru Evropského parlamentu pro hospodářství a měnu budou na svém dnešním (29. 08. 2018) jednání v Bruselu hovořit o návrhu Nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 924/2009, pokud jde o některé poplatky za přeshraniční platby v Unii a poplatky za konverzi měny. Petr Ježek je zpravodajem frakce ALDE k tomuto návrhu.

Více

Petr Ježek na jednání výboru INTA k dohodě o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem

Petr Ježek (ALDE) se jako předseda delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem zúčastní dnes, 29. srpna 2018, v Bruselu výměny názorů ve Výboru EP pro mezinárodní obchod k Dohodě mezi Evropskou unií a Japonskem o hospodářském partnerství.

Více

ECON: první výměna názorů k Návrhu směrnice pro stanovení pravidel zdanění právnických osob v případě významné digitální přítomnosti

Členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu budou dnes, 29. srpna 2018, v Bruselu diskutovat o návrhu Směrnice Rady, kterou se stanoví pravidla týkající se zdanění právnických osob v případě významné digitální přítomnosti, pro který je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE.

Více

Hospodářský a měnový výbor EP jedná o dani z digitálních služeb

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 29. srpna 2018 zúčastní v Bruselu jednání Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu. Na programu je mimo jiné výměna názorů k návrhu Směrnice Rady o společném systému daně z digitálních služeb, jako daně z příjmu z poskytování určitých digitálních služeb, pro který je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Petr Ježek ve vysílání BBC

Dne 3. srpna 2018 odvysílala Britská veřejnoprávní stanice BBC 5 Live reportáž k daňovým praktikám Amazonu. Petr Ježek (ALDE), jako předseda zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3), poskytl k  tématu pro BBC rozhovor.

Více

Mise výboru EP TAX3 pod vedením Petra Ježka ve Washingtonu

Osmičlenná delegace poslanců zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) pod vedením svého předsedy Petra Ježka (ALDE) je ve dnech 16 – 18. července 2018 na pracovní cestě ve Washingtonu a jedná m.j. o posílení transatlantické spolupráce v oblasti boje proti finančním trestním činům a o zvýšení daňové transparentnosti.

Více

Podvody v oblasti DPH na programu výboru EP TAX3

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dne 28. června 2018 uskuteční v Bruselu veřejné slyšení zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma „Podvody v oblasti DPH“.

Více

Využívání daňových podvodů k financování terorismu na programu slyšení výborů EP TAX3 a TERR

Za spolupředsednictví Petra Ježka (ALDE) dne 28. června 2018 se v Bruselu uskuteční společné veřejné slyšení zvláštního výboru EP pro terorismus (TERR) a zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma „Využívání daňových podvodů – včetně podvodů v oblasti DPH a tzv. karuselových podvodů – k financování terorismu“.

Více

Komisařka Věra Jourová ve výboru TAX3 EP

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 25. června 2018, uskuteční v Bruselu jednání zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3).

Více

Veřejné slyšení výboru TAX3 na téma: „Poučení z tzv. Paradise papers“

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 21. června 2018, koná v Bruselu veřejné slyšení zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma „Poučení z tzv. Paradise papers.“

Více

Diskuze o prioritách v oblasti justice a vnitřních věcí na rok 2019 ve výboru LIBE

Členové výboru EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věcí (LIBE) hovořili na svém dnešním (20. června 2018) jednání v Bruselu i o prioritách v oblasti justice a vnitřních věcí na rok 2019 v souvislosti s mandátem EP pro vstup do jednání s Radou o návrhu rozpočtu EU na rok 2019.

Více

Stáž v Bruselské kanceláři Petra Ježka

Petr Ježek, český poslanec Evropského parlamentu za ANO, člen politické frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE) hledá stážistu do svého týmu do kanceláře v Bruselu. 

Stáž je vhodná pro uchazeče se zájmem o fungování Evropské unie a evropských institucí.  Jestli chcete získat praktické zkušenosti a dozvědět se o práci Evropského parlamentu zevnitř,  rádi Vaši žádost posoudíme.

Více

Petr Ježek na jednání zpravodajů o rovnocennosti třetích zemí ve finančních službách

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 13. června 2018, jako zpravodaj své frakce účastní ve Štrasburku jednání stínových zpravodajů k návrhu zprávy o vztazích mezi EU a třetími zeměmi v oblasti regulace a dohledu nad finančními službami.

Více

Poslanci Evropského parlamentu schválili návrh revize nařízení Evropského parlamentu a Rady o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Poslanci Evropského parlamentu  dnes, 12. června 2018, schválili návrh revize nařízení Evropského parlamentu a Rady o infrastruktuře evropských trhů (Návrh nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o povinnost clearingu a její pozastavení, požadavky na oznamování, techniky zmírňování rizika u OTC derivátových smluv, jejichž clearing neprovádí ústřední protistrana, registraci registrů obchodních údajů, dohled nad těmito registry a požadavky na ně).

Více

Revize nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR) na plénu EP

Poslanci Evropského parlamentu budou dnes, 11. června 2018, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku projednávat a návrh revize nařízení Evropského parlamentu a Rady o infrastruktuře evropských trhů (Návrh nařízení, kterým se mění nařízení (EU) č. 648/2012, pokud jde o povinnost clearingu a její pozastavení, požadavky na oznamování, techniky zmírňování rizika u OTC derivátových smluv, jejichž clearing neprovádí ústřední protistrana, registraci registrů obchodních údajů, dohled nad těmito registry a požadavky na ně).

Více

Petr Ježek vystoupí na dnešním slyšení ke kauze Facebook/Cambridge Analytica

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 4. června 2018 zúčastní v Bruselu prvního veřejného společného slyšení výborů EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE);  pro ústavní záležitosti (AFCO); pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) a pro právní záležitosti (JURI) ke kauze zneužití údajů uživatelů Facebooku společností Cambrigde Analytica. 

Více

Pátý politický trialog k návrhu směrnice o boji proti praní peněz prostředky trestního práva

Ve Štrasburku se dnes, 30. května 2018, uskuteční politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva. Při dosažení shody by dnešní trialog mohl být posledním. Petr Ježek se jednání zúčastni jako zpravodaj frakce ALDE.

Více

Trialog k návrhu směrnice o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech EU

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 30. května 2018, zúčastní ve Štrasburku jako zpravodaj frakce ALDE dalšího politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech tak, aby mohly účinněji prosazovat pravidla a o zajištění řádného fungování vnitřního trhu. Předpokládá se, že bude dosažena shoda a dnešní jednání bude poslední.

Více

Jednání k návrhu směrnice o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání

Zpravodajové politických frakcí budou dnes, 29. května 2018 ve Štrasburku diskutovat o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání a o nahrazení rámcového rozhodnutí Rady 2001/413/SVV. Petr Ježek se jednání zúčastní jako zpravodaj frakce ALDE.

Více

Rovnocennost třetích zemí ve finančních službách na programu ECON-u

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 28. května 2018, zúčastní ve Štrasburku jednání hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu. Členové výboru boudou mimo jiné posuzovat pozměňovací návrhy k návrhu zprávy o vztazích mezi EU a třetími zeměmi v oblasti regulace a dohledu nad finančními službami, pro níž je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Otevře EU své hranice všem migrantům?

Dne 18. dubna 2018 přijal Evropský parlament nezávazné usnesení o pokroku v iniciativě globálních paktů OSN o bezpečné, řízené a legální migraci a o uprchlících, které se z neznámých důvodů začalo šířit po sociálních sítích jako důkaz o tom, že chce Evropská unie otevřít své hranice všem uprchlíkům ze třetích zemí. 

Více

Francouzský deník Le Monde se věnuje tématu daňových úniků ve svém článku a rozhovoru s předsedou výboru EP TAX3 Petrem Ježkem

Francouzský deník Le Monde se ve svém vydání ze dne 12. května 2018 věnuje problematice daňových rájů. Ve svém článku popisuje, jak se měnil přístup států k boji proti praní peněz a daňovým únikům za posledních 10 let v souvislosti s odhalováním a zveřejňováním jednotlivých případů daňových podvodů.  

Více

Veřejné slyšení výboru TAX3 na téma: Boj proti nekalým daňovým postupům v Evropské unii a jiných zemích

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dne 15. května 2018 uskuteční v Bruselu veřejné slyšení zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma boj proti nekalým daňovým postupům v Evropské unii a jiných zemích.

Více

Petr Ježek se účastní 38. meziparlamentního setkání mezi Evropskou unií a Japonskem

Ve dnech 9.  - 11. května 2018 probíhá v Tokiu již 38. meziparlamentní setkání mezi Evropskou unií a Japonskem.

Více

Petr Ježek o ochraně osobních údajů pro France 24

Petr Ježek (ALDE) se zúčastnil diskuze pro France 24 na aktuální  téma ochrany osobních údajů.

Více

Boj proti praní peněz v bankovním sektoru EU na programu výboru EP TAX3

Kauzy ABLV, Pilatus a Danske Bank předmětem zájmu Evropského parlamentu

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dne 26. dubna 2018 uskuteční v Bruselu veřejné slyšení zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) na téma boj proti praní peněz v bankovním sektoru EU.

Více

ECON projedná pozměňovací návrhy k návrhu nařízení o zřízení Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy

Dnes, 24. dubna 2018, budou členové hospodářského a měnového výboru EP projednávat pozměňovací návrhy k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění Nařízení č. 1095/2010 o zřízení Evropského orgánu dohledu(Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy) a Nařízení č. 648/2012, pokud jde o postupy a orgány zapojené do povolání ústředních protistran a požadavky na uznávání ústředních protistran ze třetích zemí.

Více

Výbor EP pro terorismus se dnes věnuje radikalizaci

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 24. dubna 2018, účastní v Bruselu dalšího veřejného slyšení zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus na téma „Jak předcházet radikalizaci a bojovat proti ní.“

Více

Členové hospodářského a měnového výboru budou diskutovat o rovnocennosti třetích zemí ve finančních službách

Členové hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu budou dnes, 23. dubna 2018, na svém jednání v Bruselu mluvit mimo jiné o návrhu zprávy o vztazích mezi EU a třetími zeměmi v oblasti regulace a dohledu nad finančními službami.

Více

Další jednání zpravodajů k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 23. dubna 2018 účastní ve Štrasburku jednání stínových zpravodajů k revizi nařízení Evropského parlamentu a Rady o infrastruktuře evropských trhů.  

Více

Správa vnějších hranic tématem dnešního jednání výboru pro terorismus

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 23. dubna 2018 v Bruselu, účastní dalšího uzavřeného  zasedání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus.

Více

Poslanci Evropského parlamentu schválili revizi směrnice o praní peněz

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 19. dubna 2018, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku schválili revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu. Pro přijetí návrhu hlasovalo 574 poslanců, 13 bylo proti a 60 poslanců se hlasování zdrželo.

Více

Delegace pro vztahy s Japonskem připravuje 38. meziparlamentní setkání mezi EU a Japonskem

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se ve Štrasburku uskuteční jednání Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem za předsednictví europoslance Petra Ježka (ALDE).

Více

Diskuze o návrhu směrnice o praní peněz na plénu EP

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 18. dubna 2018, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku prodiskutují návrh revize 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

 

Více

Jednání zpravodajů k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 18. dubna 2018 účastní ve Štrasburku jednání stínových zpravodajů k revizi nařízení Evropského parlamentu a Rady o infrastruktuře evropských trhů.

Více

První trialog k návrhu směrnice o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech EU

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 17. dubna 2018, zúčastní ve Štrasburku jako zpravodaj své frakce prvního trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech tak, aby mohly účinněji prosazovat pravidla a o zajištění řádného fungování vnitřního trhu. 

Více

Na programu výboru TAX3 směrnice o praní peněz

Za předsednictví Petra Ježka (ALDE) se dnes, 16. dubna 2018, uskuteční ve Štrasburku jednání zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3).

Více

Čtvrtý politický trialog k návrhu směrnice o boji proti praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 12. dubna 2018, zúčastní v Bruselu již čtvrtého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva, pro níž je zpravodajem své frakce.

Více

Petr Ježek pozval do Štrasburku studenty Ústeckého a Moravskoslezského kraje

Na pozvání poslance Evropského parlamentu Petra Ježka (ALDE) absolvovalo více než padesát studentů gymnázií z Ústeckého a Moravskoslezského kraje ve dnech 10. – 13. března 2018 poznávací cestu do Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Více

Komisař Moscovici v ECON a TAX3

Dne 27. března 2018 se v  Bruselu uskuteční společné jednání výboru EP pro hospodářství a měnu (ECON) a zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) za spolupředsednictví Petra Ježka (ALDE).

Více

Český europoslanec zvolen předsedou výboru Evropského parlamentu

Petr Ježek (ALDE) byl dnes, 22. března 2018,  zvolen předsedou výboru TAX3 Evropského parlamentu. Stal se tak jediným poslancem EP, který předsedá výboru i zahraniční delegaci (v jeho případě delegaci pro vztahy s Japonskem  – strategickým partnerem EU s třetí největší světovou ekonomikou).

 

 

Více

„Jak zvyšovat odolnost společnosti vůči terorismu“ - další slyšení výboru EP pro terorismus

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 22. března 2018, účastní v Bruselu dalšího veřejného slyšení zvláštního vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu pro terorismus na téma „Budování kapacit pro zvýšení odolnosti vůči terorismu v Evropské unii.“

Více

Povinné očkování v České republice

V souvislosti s veřejnou konzultací Evropské komise k posilování spolupráce v oblasti onemocnění, kterým je možno předcházet očkováním se na mne v posledních týdnech obrátilo několik občanů, kteří podporují zrušení povinného očkování v České republice a přijetí jednotné politiky očkování ve všech zemích Evropské unie s výzvou, abych se připojil k francouzské poslankyni Evropského parlamentu Michèle Rivasi v kladení klíčových otázek Evropské komisi ohledně očkovacích programů a povinného očkování.

Více

Veřejné slyšení výboru EP pro terorismus

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 21. března 2018, účastní v Bruselu prvního celodenního veřejného slyšení zvláštního vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu pro terorismus na téma „Ochrana práv obětí terorismu v Evropské unii“, který úvodním projevem otevře předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani.

Více

Petr Ježek vystoupil v rozpravě o ochraně investigativních novinářů

Poslanci Evropského parlamentu se ve středu (14. března 2018) věnovali aktuální otázce ochrany investigativních novinářů v souvislosti s nedávnou vraždou slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Více

Poslanci EP schválili návrhy směrnic o společném základu daně z příjmu právnických osob

Poslanci Evropského parlamentu schválili dnes (15. března 2018) balíček legislativních návrhů směrnic Rady EU: směrnici o společném základu daně (CCTB), pro níž byl Petr Ježek zpravodajem své frakce, a směrnici o společném konsolidovaném základu daně (CCCTB).

Více

Petr Ježek se stal členem nového výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky

Evropský parlament schválil  14. března 2018  složení zvláštního výboru EP pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky, v němž bude působit i český europoslanec Petr Ježek (ALDE).

Více

První politický trialog k návrhu nařízení o kontrolách peněžní hotovosti vstupující a opouštějící EU

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 6. března 2018, zúčastní v Bruselu jako zpravodaj své frakce jednání prvního politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu nařízení o kontrolách peněžní hotovosti vstupující a opouštějící EU.

Více

Petr Ježek k migrační problematice v EU

Komentář Petra Ježka pro info.cz k migrační problematice v EU

Více

Poslanci diskutovali o vyjmutí některých zemí ze seznamu nespolupracujících jurisdikcí

Poslanci Evropského parlamentu včera večer (28. února 2018) na svém plenárním zasedání v Bruselu diskutovali o rozhodnutí Rady vyjmout některé země z unijního seznamu nespolupracujících jurisdikcí, který byl schválen Radou v prosinci 2017 s cílem prosazovat po celém světě řádnou správu v oblasti daní, aby úsilí o předcházení daňovým podvodům a daňovým únikům bylo co největší.

Více

LIBE: jednání o návrhu směrnice o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 28. února 2018, účastní v Bruselu jednání zpravodajů politických frakcí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o potírání podvodů v oblasti bezhotovostních prostředků pro placení a jejich padělání a o nahrazení rámcového rozhodnutí Rady 2001/413/SVV.

Více

ECON schválil zprávu k návrhu směrnice o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech EU

Hospodářský a měnový výbor Evropského parlamentu schválil dnes, 27. února 2018, na svém zasedání v Bruselu zprávu k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech tak, aby mohly účinněji prosazovat pravidla a o zajištění řádného fungování vnitřního trhu, pro níž je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Petr Ježek k dohodě o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem na Evropě plus

Rozhovor s poslacem EP  Petrem Ježkem (ALDE), předsedou Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem o dohodě o hospodářském partnerství mezi Evropskou unií a Japonskem, který odvysílal Český rozhlas dne 24. února 2018 si můžete vyslechnout zde:

Více

Členové výboru ECON schválili návrh směrnice o společném základu daně z příjmu právnických osob

Členové hospodářského a měnového výboru EP schválili na svém zasedání dne 21. února 2018 balíček legislativních návrhů směrnic Rady EU: směrnice o společném základu daně z příjmu právnických osob (CCTB), pro níž je Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE, a směrnici o společném konsolidovaném základu daně z příjmu právnických osob (CCCTB).

Více

Petr Ježek vystoupil v ECONu jako zpravodaj frakce k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 21 února 2018, projednávali členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu (ECON) návrhy legislativních zpráv ke dvěma návrhům nařízení Evropského parlamentu a Rady:

Více

Další politický trialog k návrhu směrnice o boji proti praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 21. února 2018, účastní v Bruselu již druhého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva, pro níž je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Jednání k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 20. února 2018, zúčastní v Bruselu jednání zpravodajů politických skupin Evropského parlamentu k revizi nařízení EP a Rady o infrastruktuře evropských trhů. 

Více

Petr Ježek vystoupí na téma finanční služby mezi EU a Asií po brexitu

Petr Ježek (ALDE) dnes, 20. února 2018, v Bruselu vystoupí jako hlavní řečník v rámci kulatého stolu „Finanční služby mezi EU a Asií".

Více

Členové Delegace EP pro vztahy s Japonskem hovoří s hlavním vyjednavačem dohody o volném obchodě

Ve čtvrtek 8. února 2018 se ve Štrasburku uskuteční schůze Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem za předsednictví europoslance Petra Ježka (ALDE).

Více

ECON: jednání zpravodajů k návrhu směrnice o společném základu daně z příjmu právnických osob

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 23. ledna 2018, účastní v Bruselu jednání zpravodajů politických skupin k návrhu směrnice Rady o společném základu daně (CCTB) a společném konsolidovaném základu daně (CCCTB) z příjmu právnických osob.

Více

ECON: Petr Ježek na jednání zpravodajů k návrhu směrnice o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech EU

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 23. ledna 2018, účastní v Bruselu jednání zpravodajů politických skupin k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech tak, aby mohly účinněji prosazovat pravidla a o zajištění řádného fungování vnitřního trhu. 

Více

Petr Ježek na jednání výboru EP pro terorismus

Petr Ježek (ALDE) se dnes, 23. ledna 2018 v Bruselu, zúčastnil dalšího uzavřeného  zasedání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus.

Více

První politický trialog k návrhu směrnice o praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 17. ledna 2018, zúčastní ve Štrasburku prvního politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva, pro níž je Petr Ježek zpravodajem své frakce.

Více

Rozhovor s Petrem Ježkem pro Euractiv.sk

Rozhovor s poslancem Evropského parlamentu Petrem Ježkem pro Euractiv.sk o aktuálních evropských otázkách si můžete přečíst zde:

https://euractiv.sk/rozhovory/danova-politika/petr-jezek-hovorit-o-tvrdom-integracnom-jadre-v-eu-nema-zmysel/

Více

Členové výboru pro terorismus diskutovali se šéfem Evropského protiteroristického centra

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 14. prosince 2017, zúčastnil uzavřeného jednání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus. Na dnešním jednání členové výboru diskutovali se šéfem Evropského protiteroristického centra, které je součástí agentury EUROPOL, panem Manuelem Navarretem Paniaguaem.

Více

Bude dnešní trialog k revizi směrnice o praní peněz poslední?

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 13. prosince 2017, účastní ve Štrasburku jako zpravodaj své frakce již devátého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Petr Ježek se zúčastnil tiskové konference ke zprávě a doporučením výboru PANA

Petr Ježek se dnes, 13. prosince 2017, jako zpravodaj výboru PANA zúčastnil ve Štrasburku tiskové konference ke zprávě z vyšetřování a doporučením výboru Evropského parlamentu pro prošetření kauzy tzv. panamských dokumentů PANA. Tiskové konference se kromě Petra Ježka zúčastnil předseda výboru PANA Werner Langen (EPP) a druhý zpravodaj výboru Jeppe Kofod (S&D).

Více

Další vítězové studentské soutěže

Dnes přinášíme videa, která se umístila na druhém a třetím místě v soutěži, kterou pro studenty základních a středních škol ve věku mezi 14 a 20 lety vyhlásil v září 2017 poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek.

Více

Stáž v Bruselské kanceláři Petra Ježka

Petr Ježek, český poslanec Evropského parlamentu za ANO, člen politické frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE) hledá stážistu do svého týmu do kanceláře v Bruselu. 

Více

Petr Ježek vystoupil na plénu EP k zprávě z vyšetřování výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) vystoupil dnes, 12. prosince 2017, jako zpravodaj výboru PANA na plenárním zasedání Evropského parlamentu na úvod rozpravy k zprávě z vyšetřování a doporučeních výboru EP k prošetření kauzy tzv. panamských dokumentů PANA.

Více

Bezpečnostní unie a boj proti praní peněz prostředky trestního práva na programu LIBE

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 11. prosince 2017, zúčastní ve Štrasburku mimořádného zasedání výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).

Více

Odmítne EP potřetí seznam vysoce rizikových třetích zemí připravený Evropskou komisí?

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 4. prosince 2017, zúčastní společného jednání výborů EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a hospodářského a měnového výboru EP (ECON). 

Více

Společné jednání ECON a LIBE i o kontrolách peněžní hotovosti při vstupu a výstupu z EU

Dnes, 4. prosince 2017, proběhne v Bruselu společné jednání výboru EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a Hospodářského a měnového výboru (ECON). Na programu bude mimo jiné hlasování o přijetí zprávy k návrhu nařízení o kontrolách peněžní hotovosti vstupující a opouštějící Evropskou unii, pro nějž je Petr Ježek zpravodajem své politické skupiny ALDE.

Více

Výbor EP PANA dnes o kauze Paradise Papers a praní peněz v Ázerbájdžánu a Slovinsku

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 28. listopadu 2017, jako zpravodaj výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní dvou veřejných slyšení výboru PANA.

Více

Studenti základních a středních škol soutěžili o poznávací cestu do Bruselu

„Vytvořte krátké, minutové video propagující Evropskou unii na základě reálných informací,“ znělo zadání soutěže, kterou pro studenty základních a středních škol v celé České republice ve věku mezi 14 a 20 lety vyhlásil v září 2017 poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek.

Více

Další jednání výboru EP pro terorismus

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 22. listopadu 2017 v Bruselu, účastní dalšího uzavřeného  zasedání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus.

Více

Japonský velvyslanec při EU na jednání Delegace EP pro vztahy s Japonskem

Ve čtvrtek 16. listopadu ve Štrasburku zasedala Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem za předsednictví europoslance Petra Ježka (ANO, ALDE).

Více

Zpřísnění kontrol peněžní hotovosti při vstupu a výstupu z Evropské unie

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 16. listopadu 2017, zúčastní jednání stínových zpravodajů k návrhu nařízení, jehož cílem je posílit kontroly peněžní hotovosti při vstupu a výstupu z Evropské unie.

Více

Další trialog k revizi směrnice o praní peněz

Ve Štrasburku se dnes koná další, v pořadí už osmý politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Kauza „Paradise papers“ na plénu Evropského parlamentu

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 14. listopadu, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku hovořili o aktuální kauze týkající se daňových úniků a vyhýbání se daňovým povinnostem „Paradise Papers“ s představiteli estonského předsednictví v Radě EU a komisařem Moscovicim.

Více

Výbor EP PANA přijal zprávu z vyšetřování

Dne 18. října 2017 přijal výbor Evropského parlamentu pro prošetření tzv. panamských dokumentů zprávu z vyšetřování a doporučení. 

Více

Přešlapy Miloše Zemana

Všechny přešlapy prezidenta Miloše Zemana zpracované občanem Davidem K. z Prahy si můžete přečíst zde:

Více

Přehled aktuální agendy Petra Ježka

Aktuální přehled všech návrhů, na kterých v současné době pracuje v Evropském parlamentě poslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) jako zpravodaj, či stínový zpravodaj, naleznete zde:

Více

Jednání zvláštního výboru EP pro terorismus

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 26. října 2017, zúčastnil uzavřeného jednání zvláštního výboru Evropského parlamentu pro terorismus. Na dnešním jednání si členové výboru vyslechli informaci a odpovědi na své dotazy koordinátora Evropské unie pro boj s terorismem Gilla de Kerchove.

Více

Setkání Petra Ježka s komisařem EK Pierrem Moscovicim

V úterý, 24. října 2017, se Petr Ježek (ANO, ALDE) setkal se členem Evropské komise pro hospodářské a měnové záležitosti Pierrem Moscovicim.

Více

Nařízení o sekuritizaci na plénu EP

Poslanci Evropského parlamentu projednávali dnes, 25. října 2017, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku návrh Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci. Hlasování o návrhu nařízení proběhne zítra, 26. 10. 2017.

Více

Poslanci projednávali návrh rozpočtu EU na rok 2018

Na dnešním (24. 10.2017) plenárním zasedání Evropského parlamentu projednávali poslanci návrh rozpočtu Evropské unie na rok 2018. Hlasování o návrhu rozpočtu EU na rok 2018 proběhne zítra, 25. 10. 2017. 

Více

Výbor EP k tzv. panamským dokumentům schvaluje zprávu z vyšetřování a doporučení připravené zpravodaji Petrem Ježkem a Jeppe Kofodem

Po více než roce své činnosti vyšetřovací výbor Evropského parlamentu ke kauze tzv. panamských dokumentů (PANA) hlasuje zítra, 18. října 2017, o zprávě z vyšetřování a doporučeních, které připravili zpravodajové výboru Petr Ježek (ANO, ALDE) a Jeppe Kofod (S&D).

Více

Jednání zpravodajů k textu zprávy vyšetřovacího výboru PANA pokračuje

Petr Ježek (ANO, ALDE) povede dnes, 11. října 2017, jako jeden ze dvou zpravodajů vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů další jednání se stínovými zpravodaji výboru k finálnímu textu zprávy vyšetřovacího výboru PANA. 

Více

Komisař EK Julian King ve speciálním výboru EP pro terorismus

Speciální výbor Evropského parlamentu pro terorismus, o jehož zřízení rozhodli poslanci Evropského parlamentu na plenárním zasedání dne 6. července 2017, zahájil dnes svoji činnost debatou s komisařem pro bezpečnostní unii Julianem Kingem.

Více

Řecký tisk si všimnul vystoupení Petra Ježka o daňových únicích ve fotbalu

Vystoupení Petra Ježka na slyšení výboru Evropského parlamentu PANA si všimnul i řecký časopis Reporter:

Více

ECON: Výměna názorů se zástupci národních parlamentů k legislativním návrhům na zvýšení daňové transparentnosti 

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 10. října 2017, zúčastní v Hospodářském a měnovém výboru Evropského parlamentu jako zpravodaj své frakce výměny názorů se zástupci národních parlamentů k balíčku legislativních návrhů směrnic Rady EU o společném základu daně (CCTB) a společném konsolidovaném základu daně (CCCTB) z příjmu právnických osob.

Více

Petr Ježek vystoupil v ECON-u k revizi nařízení o infrastruktuře evropských trhů (EMIR)

Dnes, 10. října 2017, se v hospodářském a měnovém výboru EP (ECON) konala první výměna názorů ke dvěma nárhům nařízení Evropského parlamentu a Rady

Více

Členové výboru ECON diskutovali o návrhu směrnice o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech EU

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 9 října 2017, zúčastnil jako zpravodaj své frakce jednání Hospodářského a měnového výboru EP (ECON) o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech tak, aby mohly účinněji prosazovat pravidla, a o zajištění řádného fungování vnitřního trhu.

Více

Zpráva o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích schválena plénem EP

Poslanci Evropského parlamentu dnes, 5. října 2017, na svém plenárním zasedání ve Štrasburku projednali a schválili Zprávu o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích v členských státech Evropské unie.

Více

Diskuze o fiskálním kompaktu na plénu EP

Poslanci Evropského parlamentu dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku hovořili o začlenění fiskálního kompaktu do legislativy Evropské unie.

Více

Sedmý trialog k revizi směrnice o praní peněz

Petr Ježek (ANO, ALDE) se jako zpravodaj své frakce zúčastní dnes, 3. října, již sedmého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu. 

Více

Jednání zpravodajů k textu zprávy vyšetřovacího výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) jako jeden ze dvou zpravodajů vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů se setká dnes, 2. října, ve Štrasburku se stínovými zpravodaji výboru. Jednání budou pokračovat ve čtvrtek 5. října 2017.

Více

Petr Ježek vystoupí v Madridu na semináři Evropa a její výzvy 

Petr Ježek (Ano, ALDE) se dne 28. září 2017 zúčastní semináře organizovaného Nadací Carlose Amberese v Madridu pod názvem Evropa a její výzvy.

Více

Výbor PANA: dnes o temné stránce profesionálního fotbalu

Petr Ježek, (ANO, ALDE) se dnes, 26. září 2017,jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastnil veřejného slyšení na téma „Football leaks“.

Více

Prezident Evropské centrální banky ve výboru ECON

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 25. září 2017, jako člen hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu zúčastní třetího měnového dialogu s Mariem Draghim, prezidentem Evropské centrální banky v tomto roce.

Více

Soutěž pro studenty

Zapojte se do soutěže a vyhrajte předvánoční poznávací cestu do Evropského parlamentu v Bruselu s europoslancem Petrem Ježkem ve dnech 28. 11. 2017 – 3. 12. 2017

Více

Petr Ježek bude působit v novém výboru EP pro terorismus

Evropský parlament schválil dnes, 12. září 2017, na svém plenárním zasedání složení zvláštního vyšetřovacího výboru pro terorismus, v němž bude působit i český europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE).

Více

Výbor LIBE schválil stanovisko k návrhu rozpočtu EU na rok 2018

Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) dnes, 31. srpna 2017, schválil konečné stanovisko k návrhu rozpočtu Evropské unie na rok 2018 pro oblast občanských svobod, spravedlnosti a vnitřních věcí, které jako zpravodaj připravil, projednal a předložil Petr Ježek (ANO, ALDE).

Více

Petr Ježek ve výboru ECON k legislativním návrhům na zvýšení daňové transparentnosti

Petr Ježek (ANO, ALDE) dnes, 30. srpna 2017, vystoupil jako zpravodaj své frakce na jednání Hospodářského a měnového výboru EP (ECON), který posuzoval návrh zpráv k balíčku legislativních návrhů směrnic Rady EU o společném základu daně (CCTB) a společném konsolidovaném základu daně (CCCTB) z příjmu právnických osob.

Více

Setkání Petra Ježka s poslanci japonského parlamentu

Europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) se jako předseda Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem setkal dnes, 29. srpna 2017, v Bruselu s delegací  poslanců japonského parlamentu.

Více

Trialog k revizi směrnice o praní peněz poprvé za estonského předsednictví

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 12. července 2017, jako zpravodaj své frakce účastní již šestého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu. Zároveň jde o první setkání vyjednavačů za estonského předsednictví v Radě.

Více

Ministři financí Německa, Itálie, Irska a Nizozemska ve výboru PANA

Europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 11. července 2017, jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastnil jednání výboru s ministry financí Německa, Itálie, Irska a Nizozemska. 

Více

Výbor Evropského parlamentu PANA projedná návrh zprávy z vyšetřování

Petr Ježek (ANO, ALDE) dnes, 10. července 2017, jako jeden ze dvou zpravodajů vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů představí na zasedání výboru návrh zprávy z vyšetřování a doporučení.

Více

Předseda Delegace EP pro vztahy s Japonskem komentuje vzájemnou obchodní dohodu pro Politico

Komentář českého europoslance a předsedy Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem Petra Ježka (ANO, ALDE ) ke vzájemné obchodní dohodě mezi EU a Japonskem pro Politico ke zhlédnutí zde.

Více

Meziparlamentní jednání mezi EU a Japonskem uvítala rámcovou dohodu o volném obchodu

Ve dnech 5. a 6. července 2017 se ve Štrasburku uskutečnilo již 37. meziparlamentní setkání mezi Evropskou unií a Japonskem. Z titulu funkce předsedy delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem mu předsedal český europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) společně se svým japonským protějškem M. Gotodou. Členem japonské delegace byl i státní ministr pro hospodářskou a fiskální politiku N. Ishihara.

Více

Meziparlamentní setkání mezi EU a Japonskem

Ve dnech 5. a 6. července 2017 se ve Štrasburku uskuteční již 37. meziparlamentní setkání mezi Evropskou unií a Japonskem.

Více

Komisařka Věra Jourová na slyšení výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 3. července 2017, jako zpravodaj výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní veřejného slyšení s komisařkou Evropské komise pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věrou Jourovou.

Více

Boj proti praní peněz prostředky trestního práva

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 29. června 2017, účastní jako zpravodaj své frakce projednávání návrhu Směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji proti praní peněz prostředky trestního práva ve výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.

Více

Pátý trialog k revizi směrnice o praní peněz

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes jako zpravodaj své frakce účastní v pořadí už pátého politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Petr Ježek se účastní mise vyšetřovacího výboru PANA v Portugalsku

Delegace vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetření kauzy tzv. panamských dokumentů provádí ve dnech 22. a 23. června 2017 průzkumnou misi v Portugalsku. Petr Ježek (ANO, ALDE), který je zpravodajem výboru PANA, je členem delegace.

Více

Vedení vyšetřovacího výboru EP PANA vyzývá Radu EU k větší transparentnosti a spolupráci

Vedení vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA, ve kterém působí Petr Ježek (ANO, ALDE) jako zpravodaj, vydalo tiskové prohlášení, ve které vyzývá Radu EU k větší transparentnosti v daňových otázkách a intenzivnější spolupráci s Evropským parlamentem v boji proti praní peněz a vyhýbání se daňovým povinnostem.

Více

Výbor EP LIBE schválil návrh Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích

Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) schválil dnes, 21. června 2017, návrh Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích v členských státech Evropské unie. Petr Ježek (ANO, ALDE) je stínovým zpravodajem k této zprávě.

Více

Přehled aktuální agendy Petra Ježka

Aktuální přehled všech návrhů, na kterých v současné době pracuje v Evropském parlamentu europoslanec Petr Ježek (nestr. za ANO, frakce ALDE) jako zpravodaj či stínový zpravodaj naleznete  zde.

Více

Spolupráce finančních zpravodajských jednotek a případ ruské globální pračky peněz na programu výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 21. června 2017, jako zpravodaj výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní veřejného slyšení na téma spolupráce finančních zpravodajských jednotek a případu ruské globální pračky peněz.

Více

Slyšení vyšetřovacího výboru PANA a výboru pro právní záležitosti JURI k problematice ochrany oznamovatelů v rámci Evropské unie

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 21. června 2017, jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní veřejného slyšení na téma jednotné ochrany oznamovatelů, kteří jednají ve veřejném zájmu při zveřejňování důvěrných informací firem a veřejných orgánů v Evropské unii.

Více

Stáž v bruselské kanceláři Petra Ježka

Studujete v současné době evropské záležitosti/ evropské právo? Nebo jste čerstvým absolventem a chcete pracovat v oblasti evropských záležitostí? Chcete získat praktické zkušenosti a dozvědět se o práci Evropského parlamentu zevnitř? Jestli ano, pak možná hledáme do týmu právě Vás:

Více

Panamské dokumenty a respektování zásad právního státu na Maltě projednávány na plénu Evropského parlamentu

Jen týden po svém vítězství v předčasných parlamentních volbách musel dnes, 14. června 2017, maltský premiér Joseph Muscat odpovídat na otázky poslanců Evropského parlamentu ve vztahu ke korupčnímu skandálu v jeho labouristické straně, propojení na kauzu tzv. panamských dokumentů a respektování zásad právního státu na Maltě.

Více

Nařízení EP a Rady o prospektu a fondech peněžního trhu byla dnes slavnostně podepsána

Petr Ježek se dnes, 14. června 2017, zúčastnil slavnostního podpisu Nařízení EP a Rady o prospektu (COD 2015/268) předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim a ministryní pro evropské záležitosti Malty Helenou Dalli.

Více

Hlasování výborů EP o návrhu směrnice k zavedení pravidel veřejné daňové transparentnosti pro nadnárodní společnosti

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 12. června 2017, zúčastní ve Štrasburku společného hlasování hospodářského a měnového výboru a výboru pro právní záležitosti EP o rozhodnutí vstoupit do jednání s Radou a Evropskou komisí k návrhu směrnice, kterou se mění Směrnice 2013/34/EU o účetnictví Evropské unie, pokud jde o zveřejňování informací o dani z příjmu ze strany některých podniků a poboček.

Více

Setkání monitorovací skupiny pro Japonsko k vyjednávání dohody o volném obchodě

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dne 7. června 2017 jako předseda Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem zúčastnil zasedání monitorovací skupiny k vyjednávání dohody o volném obchodě a hospodářském partnerství mezi Evropskou unií a Japonskem, které vede Evropská komise.

Více

Tisková konference k ročnímu působení vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dne 8. června 2017 v 10:00 hod. zúčastní jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA tiskové konference k ročnímu působení výboru. Spolu Petrem Ježkem se tiskové konference zúčastní předseda výboru PANA Werner Langen a druhý zpravodaj Jeppe Kofod.

Více

Další trialog k revizi Směrnice proti praní peněz

Dnes, 7. června 2017, se konal v pořadí už čtvrtý politický trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Sedmý trialog k nařízení o sekuritizaci přinesl úspěch

Evropský parlament, Evropská rada a Evropská komise dosáhly na svém včerejším jednání dohody o konečné podobě Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci a Nařízení o změně nařízení o kapitálových požadavcích. Petr Ježek se jednání zúčastnil jako zpravodaj své frakce (ALDE).

Více

Co se zeptal Petr Ježek předsedy EK Junckera?

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dne 30. května 2017 zúčastnil jako zpravodaj výboru Evropského parlamentu PANA veřejného slyšení s předsedou Evropské komise Jeanem –Claudem Junckerem.

Více

Bude sedmý trialog k nařízení o sekuritizaci poslední ?

V pořadí už sedmým trialogem pokračuje jednání mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu nařízení o sekuritizaci, které je součástí balíčku dvou legislativních návrhů připravených Evropskou komisí v září 2015 (Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci a Nařízení o změně nařízení o kapitálových požadavcích).

Více

Jean-Claude Juncker na slyšení výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů

Petr Ježek se dnes, 30. května 2017 v 15:00 hodin, jako zpravodaj výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů zúčastní veřejného slyšení s prezidentem Evropské komise Jeanem –Claudem Junckerem.

Více

Návrh zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích opět na jednání výboru EP LIBE

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 30. května 2017, zúčastnil jako zpravodaj své frakce dalšího projednávání návrhu Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích v členských státech Evropské unie ve výboru EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). 

Více

Jednání o rozpočtu EU na rok 2018 pokračuje

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 29. května 2017, zúčastní jako zpravodaj stanoviska Evropského parlamentu pro rozpočet v oblasti občanských svobod, spravedlnosti a vnitřních věcí (LIBE) jednaní zpravodajů výborů se zpravodajem rozpočtového výboru o rozpočtu EU na rok 2018.

Více

Měnový dialog a veřejné slyšení s Mariem Draghim, prezidentem ECB v hospodářském a měnovém výboru EP

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 29. května 2017, v hospodářském a měnovém výboru Evropského parlamentu zúčastní druhého letošního měnového dialogu s Mariem Draghim, prezidentem Evropské centrální banky.

Více

Mohou subjekty mimo instituce EU ovlivňovat její legislativu?

Přikládám korespondenci se starostkou menší obce. Domnívám, že  její obsah má širší informační hodnotu: ukazuje, že jakkoli rozhodovací proces na úrovni institucí EU může být složitý a jevit se jako vzdálený, existují mechanismy, které umožňují se do něj zapojit.   

Více

Šestý trialog k nařízení o sekuritizaci - bude dosažena dohoda?

Dnes, 16. května 2017,  se koná další, v poradí už šestý trialog mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k návrhu nařízení o sekuritizaci, které je součástí balíčku dvou legislativních návrhů připravených Evropskou komisí v září 2015 (Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci a Nařízení o změně nařízení o kapitálových požadavcích).

Více

Komisařka Jourová na jednání výborů LIBE a ECON k revizi směrnice o praní peněz

Petr Ježek (ANO, ALDE) se 15.5.2017 zúčastní společného jednání koordinátorů výborů EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a hospodářského a měnového výboru EP (ECON) a vyjednávacího týmu k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu (AMLD).

Více

Jakým tématům se v EP věnuji jako zpravodaj

Přehled témat, na kterých aktuálně v Evropském parlamentu pracuji jako zpravodaj, či stínový zpravodaj

Více

Třetí politický trialog k revizi Směrnice proti praní peněz

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 10. května 2017, jako zpravodaj své frakce zúčastní jednání třetího politického trialogu mezi Evropským parlamentem, Radou EU a Evropskou komisí k revizi 4. směrnice EU o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu.

Více

Madeira, Gibraltar a Normanské ostrovy ve vyšetřovacím výboru PANA

Petr Ježek (ANO, ALDE) se dnes, 9. května 2017, jako zpravodaj vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu k prošetření kauzy tzv. panamských dokumentů (PANA) zúčastnil veřejného slyšení výboru na téma „Spolupráce v daňových otázkách s evropskými jurisdikcemi“.

Více

Slyšení výboru PANA s komisařem pro hospodářské a finanční záležitosti, daně a cla Pierrem Moscovicim

Europoslanec Petr Ježek se 4. května 2017 zúčastnil slyšení vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu PANA se členem Evropské komise pro hospodářské a finanční záležitosti, daně a cla Pierrem Moscovicim

Více

Delegace EP pro Japonsko jednala s japonským ministrem o únosech japonských občanů KLDR

Ve čtvrtek 4. května 2017 se Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem, za předsednictví europoslance Petra Ježka a Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s korejským poloostrovem setkala s ministrem japonské vlády pověřeným záležitostmi únosů japonských občanů Severní Koreou p.  Katsunobu Kato a zástupci rodin unesených japonských občanů.

Více

Hospodářský a měnový výbor EP o návrhu Směrnice o CCCTB

Europoslanec Petr Ježek (ANO, ALDE) se jako zpravodaj své politické skupiny zúčastnil dne 3. května 2017 veřejného slyšení Hospodářského a měnového výboru EP (ECON) k návrhu Směrnice o Společném konsolidovaném základu daně právnických osob.

Více

Soutěž pro učitele středních škol

Čeští europoslanci Petr Ježek a Pavel Telička vyhlásili soutěž pro učitele gymnázií a středních škol v České republice.

Více

Slyšení výboru PANA k vyšetřování kauzy tzv. Panamských dokumentů

Ve čtvrtek, 27. dubna 2017, si členové výboru PANA vyslechli a projednali závěry dvou studií o dopadu praní peněz a vyhýbání se daňovým povinnostem na ekonomiky vybraných členských států Evropské unie a efektivitě boje národních administrativ s tímto problémem.  

Více

Petr Ježek zahájil jednání o rozpočtu EU v oblasti justice a vnitřních věcí na rok 2018

Petr Ježek (ANO, ALDE) jako zpravodaj Evropského parlamentu pro rozpočet v oblasti občanských svobod, spravedlnosti a vnitřních věcí (LIBE) zahájil  27. 4. 2017 jednání se zástupci ostatních politických skupin EP o prioritách rozpočtu EU na rok 2018.

Více

Výbor LIBE projedná návrh Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích

Výbor EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) projedná dne 27. dubna 2017  návrh Zprávy o vězeňských systémech a podmínkách ve věznicích v členských státech EU.

Více

Setkání zástupců výboru EP PANA se zástupci speciálního výboru Belgického parlamentu

Petr Ježek se ve středu, 26. dubna 2017, jako zpravodaj výboru Evropského parlamentu vyšetřujícího praní peněz, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (PANA) zúčastní setkání se zástupci Speciálního výboru Belgického parlamentu zřízeného k vyšetřování mezinárodních fiskálních podvodů a Panamských dokumentů.

Více

Odlehčený tvít Petra Ježka k britským volbám populární v ostrovních médiích

@theresa_may sets the date of @jeremycorbyn departure

 

Více

Přehled aktuální agendy Petra Ježka

Přehled zpráv, na kterých v současné době pracuje poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek (ANO, frakce ALDE) jako zpravodaj či stínový zpravodaj.

 

Více

Dopad zavedení systematických kontrol na vnějších hranicích Schengenu na slovinsko-chorvatské hranice

Od 7. dubna 2017 se systematické kontroly na vnějších hranicích schengenského prostoru bez vnitřních hraničních kontrol staly realitou.

Více

Koná se pátý trialog k nařízení o sekuritizaci

Petr Ježek se dnes, 12. dubna 2017, zúčastní pátého trialogu  k návrhu nařízení o sekuritizaci.

Více

Informace k posílení kontrol na vnějších hranicích EU

Dnes vstupuje v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení č. 562/2006 (ES), pokud jde o posílení kontrol na vnějších hranicích na základě příslušných databází.

Více

Zpravodaj výboru PANA Petr Ježek se účastní dalšího slyšení k vyšetřování kauzy tzv. panamských dokumentů

Vyšetřovací výbor Evropského parlamentu PANA dnes na svém 12. slyšení pokračuje v prošetřování tzv. panamských dokumentů

Více

Evropský parlament rozhoduje o zrušení víz pro občany Ukrajiny

Evropský parlament bude dnes projednávat a zítra (7. 4. 2017) schvalovat zrušení vízové povinnosti pro ukrajinské občany.

Více

Evropský parlament schvaluje nařízení EU o fondech peněžního trhu - i díky návrhu Petra Ježka

Evropský parlament (EP) bude dnes projednávat a zítra hlasovat o dohodě vzešlé z jednání EP, Rady EU a Evropské komise o nařízení EU o fondech peněžního trhu, které má zvýšit jejich odolnost a bezpečnost a přispět k hladkému fungování trhu krátkodobého financování.

 

Více

Evropský parlament bude projednávat nařízení o prospektu, jehož zpravodajem je Petr Ježek

Petr Ježek, (ANO, ALDE) vystoupí dnes (4.4.2017) na plénu jako zpravodaj Evropského parlamentu k nařízení o prospektu, které bude EP  schvalovat na svém zítřejším zasedáni.

 

 

 

 

Více

Petr Ježek se dnes zúčastní politického trialogu k revizi směrnice proti praní peněz

EP, EK a Rada EU dnes podruhé revidují směrnici o praní špinavých peněz. Petr Ježek je zpravodajem frakce ALDE.

Více

EP projedná tři zprávy, jejichž (stínovým) zpravodajem je český poslanec Petr Ježek

Program plenárního zasedání EP v týdnu od 3. dubna 2017

Více

Setkání delegace pro Japonsko s japonskými poslanci

Dne 9. 3. 2017 se uskutečnilo setkání delegace Evropského parlamentu pro Japonsko, které Petr Ježek předsedá, se třemi japonskými partnery.

Více

Prošetřování tzv. Panamských dokumentů pokračuje

V pondělí 6. března proběhlo již třetí slyšení k úloze prostředníků a tentokrát jsme se zaměřili na francouzské a švýcarské případy.
 

Více

Občané by měli mít přístup k údajům o majitelích firem

Podle pozměňovacích návrhů přijatých v úterý 28. února 2017 k návrhu směrnice o praní špinavých peněz by občané EU mohli vstupovat do registru skutečných vlastníků společností, aniž by museli prokázat oprávněný zájem. Tento stávající požadavek v současné době významně omezuje přístup do rejstříku.

Více

Evropský parlament schválil důležitou směrnici o boji s terorismem

Teroristické útoky, kterým Evropa v posledních letech čelí, si žádaly adekvátní změnu přístupu ze strany Evropské unie, aby se Evropa dokázala lépe postavit teroristickým hrozbám. 

Více

„Evropa teď bude mít své zákony upravené tak, aby co nejlépe odpovídaly novým hrozbám“

V Evropském parlamentu (EP) se dnes debatovalo o zásadní Směrnici o boji proti terorismu. Český poslanec EP Petr Ježek je zpravodajem své frakce ALDE k této směrnici, o které se bude zítra v EP hlasovat. Byl tedy u všech jednání, jež vedla ke vzniku této směrnice a trvala více jak rok.

Více

Vyšetřovací výbor PANA - další setkání s bankéři, právníky a účetními

Dnes se diskuse zaměřila na příklady ze Skandinávie a Německa. Cíl: zjistit, zda je možné vzít si inspiraci

Více

Ve výboru LIBE schválena stanoviska k absolutoriu rozpočtu

Dnes bylo přijato všech 11 stanovisek, která navrhl Petr Ježek (ANO, frakce ALDE)

Více

Petr Ježek píše Donaldu Tuskovi kvůli posledním krokům americké administrativy

V dopise upozorňuje na „exekutivní příkaz“ prezidenta USA Trumpa z 27. ledna, který podle něj jasně porušuje mezinárodní právo

Více

Důležitá ekonomická legislativa je o krok blíže přijetí

Hospodářský a měnový výbor EP (ECON) schválil 25. ledna 2017 dohodu z trialogu, týkající se nařízení o prospektu.

Více

Výbor PANA - práce v tomto týdnu

Europoslanec Petr Ježek (ANO, frakce ALDE) je spolu s dánským kolegou Jeppe Kofodem (S&D) jedním ze dvou zpravodajů EP ve zvláštním vyšetřovacím výboru PANA.

Více

Kurzy EK pro neziskovou a akademickou sféru

Petr Ježek sdílí informace o kurzech, které mohou pomoci v boji proti vyhýbání se daňovým povinnostem a daňovým podvodům

Více

Směrnice o praní špinavých peněz: dnes jednání zpravodajů

Dnes se ve Štrasburku mj. sejdou i stínoví zpravodajové, kteří pracují na revizi Směrnice o praní špinavých peněz. Je mezi nimi i Petr Ježek, zpravodaj frakce ALDE.

Více

Zahajují se jednání v trialogu. Cíl: jednoduchá a transparentní sekuritizace

Ve čtvrtek, 19. ledna 2017 se poprvé setkají zástupci Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise v tzv. trialogu a začnou projednávat nařízení o sekuritizaci.

Více

Na čem Petr Ježek pracoval v Evropském parlamentu v r. 2016?

Především šlo o ekonomickou legislativu, směrnici o boji s terorismem, pružnější mechanismus pozastavení bezvízových dohod, kauzu Panama Papers a další

 

Více

Hledáme stážistu/ku do bruselské kanceláře Petra Ježka

Do dynamického prostředí bruselského týmu poslance Evropského parlamentu Petra Ježka (ANO, ALDE) hledáme stážistu/ku. Hlavní pracovní náplní bude příprava pracovních podkladů poslance a jeho administrativní podpora.

Více

Přehled aktuální agendy Petra Ježka

Europoslanec předkládá pravidelný přehled zpráv, na kterých v EP pracuje jako zpravodaj či stínový zpravodaj

Více

EP schválil tzv. suspenzní mechanismus. Konec víz pro Ukrajinu se přibližuje

„Vyzývám členské státy, aby už rozhodnutí o vízové liberalizaci s Ukrajinou neodkládaly,“ řekl včera Petr Ježek v rozpravě na plénu EP

Více

Další slyšení Výboru PANA se členem EK: seznam daňových rájů by mohl být hotov v roce 2017

Člen EK Pierre Moscovici se zúčastnil slyšení PANA v EP, jedním ze dvou zpravodajů výboru je Petr Ježek

Více

Dnešní ECON: schváleny dva důležité závěry

Výbor schválil závěry trialogu k MMF a stanovisko k sekuritizaci. P. Ježek zpravodajem ALDE.

Více

Dohoda mezi EP a Radou o tzv. suspenzním mechanismu schválena

Včera a dnes dostali Ukrajinci ohledně víz z Bruselu pozitivní zprávy

Více

Dohoda o konečné podobě nařízení o prospektu je uzavřena!

Včera večer byla úspěšně dokončena jednání trialogu o legislativě, která je základem pro unii kapitálových trhů

Více

Výbor LIBE schválil text protiteroristické směrnice

5. 12. schválil výbor LIBE v EP text Směrnice o boji s terorismem, Petr Ježek zpravodajem frakce ALDE

Více

Další kroky v boji proti praní peněz a financování terorismu

Ve čtvrtek, 1. prosince 2016 proběhlo první společné jednání výborů ECON a LIBE Evropského parlamentu k návrhu zprávy k revizi Směrnice o předcházení využívání finančního systému k praní peněz a financování terorismu

Více

Evropa nesmí rezignovat na situaci v Aleppu

Poslanec EP Petr Ježek (nestr. za ANO, frakce ALDE) dnes poslal dopis Donaldu Tuskovi a Federice Mogheriniové

Více

Na čem teď pracuji

Přehled aktuální agendy europoslance Petra Ježka - co má na starosti jako zpravodaj EP a své frakce

Více

Modernizace stávajícího systému DPH je nezbytná, říká Petr Ježek

Poslanec hovořil v rozpravě na plénu Evropského parlamentu o „reverse charge“  

Více

Státy EU budou mít lepší nástroj na boj s terorismem

Zástupci tzv. trialogu se shodli na znění důležité směrnice o boji s terorismem, zpravodajem frakce ALDE byl Petr Ježek

Více

Prof. Stiglitz: ti, kdo nedodržují pravidla, by měli pocítit sankce

Ve středu, 16. listopadu 2016 byl hostem vyšetřovacího výboru PANA v EP profesor Joseph Stiglitz, držitel Nobelovy ceny za ekonomii.

Více

Vítězství Donalda Trumpa je pohroma

Uvidíme, zda bude systém v USA dost silný, aby mu zabránil v uskutečnění jeho nejhorších nápadů

Více

Slyšení Výboru PANA v EP: tentokrát s dominantně českou účastí

Vyšetřovacího výboru EP ke kauze panamských dokumentů se zúčastnila komisařka Jourová.

Více

V britském parlamentu se teď bude hrát o „měkkou“ nebo „tvrdou“ formu brexitu

Poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek byl v pátek 4. listopadu hlavním hostem pořadu 90´ na ČT 24.

Více

Instituce EU zahájily „česko-slovenská“ jednání o konečné podobě nařízení o prospektu

Harmonizovaný prospekt EU je „vstupní branou“ pro společnosti...

Více

Evropský parlament při plenárním zasedání zpovídal Komisi ohledně Bahama leaks

Existuje silná politická vůle vymýtit praní špinavých peněz, daňové úniky a vyhýbání se daňovým povinnostem.

Více

Petr Ježek vystoupil na veřejném slyšení k Panama Papers

Na slyšení ve výboru PANA mluvili i novináři, kteří informace zveřejnili.

Více

Výbor LIBE schválil zrušení víz pro ukrajinské občany

Výsledek hlasování je povzbuzením pro další reformy na Ukrajině. 

Více

Bahama Leaks potvrzují potřebu prověřování daňových rájů

Novými informacemi se bude zabývat i výbor PANA.

Více

Co chcete vědět o Panama Papers?

Investigativní novináři budou odpovídat na dotazy poslanců výboru PANA.

Více

EP přijal zprávu Petra Ježka snižující byrokracii při vydávání burzovních prospektů

Nová pravidla usnadní přístup malých a středních podniků k financím.

Více

To hlavní v Junckerově projevu nezaznělo

Petr Ježek k projevu předsedy EK o stavu unie.

Více

Petr Ježek vystoupí na Finančním fóru EuroFi v Bratislavě

Europoslanec bude moderovat debatu o finančních trzích ve střední a východní Evropě.

Více

Blíží se konec víz pro ukrajinské občany cestující do EU?

Petr Ježek jednal s dalšími zpravodaji EP o návrhu na liberalizaci vízového styku s Ukrajinou.  

Více

Výbor ECON odmítl návrh Evropské komise na regulaci investičních produktů

Komise nevzala do úvahy námitky europoslanců, říká zpravodaj ALDE Petr Ježek.

Více

Německo nadřazuje mezinárodní právo svým hospodářským zájmům

Petr Ježek v Událostech komentářích o roli Německa v rusko-ukrajinské krizi.

Více

Ví Evropská komise, jak funguje italská návratová politika?

Evropská komise odpovídá na interpelaci Petra Ježka.

Více

Jak pracují čeští europoslanci? Některé není v europarlamentu vidět

MF Dnes o aktivitě českých poslanců v Evropském parlamentu.

Více

Na řešení migrační krize se musíme dohodnout

Na ČT24 o sporu mezi prezidentem Zemanem a komisařem Oettingerem.

Více

Dánská média informují, že Petr Ježek je spolu s dánským kolegou zpravodajem výboru pro Panama Papers

Výbor PANA bude zkoumat mezery v evropské daňové legislativě.

Více

Chce Europarlament více moci?

Hospodářské noviny o pravomocích EP v souvislosti s vyšetřovacím výborem k Panama Papers.

Více

Petr Ježek jednal s ukrajinským prezidentem o bezvízové dohodě

Delegace ALDE se v Kyjevě setkala také s ministrem zahraničí a dalšími představiteli.

Více

Petr Ježek s delegací ALDE na Ukrajině

Europoslanci budou jednat mimo jiné o bezvízovém režimu s EU.

Více

Nová protiteroristická směrnice by měla být přijata do konce roku

Směrnice mimo jiné zavádí postih za přípravu teroristického činu včetně výcviku.

Více

Sbližování azylových pravidel může mít smysl, centrální systém ne

Petr Ježek k základním rysům návrhu Evropské komise na reformu azylového systému.

Více

Přesídlování uprchlíků: půjde to i bez kvót?

Nový plán Evropské komise je realističtější než dosavadní návrhy, říká Petr Ježek.

Více

Nová pravidla pro burzovní prospekty: méně byrokracie, více pracovních míst

Zprávu Petra Ježka schválil Výbor pro hospodářské a měnové záležitosti.

Více

Česká stopa v Panama Papers

Petr Ježek zpravodajem vyšetřovacího výboru EP pro daňové úniky.

Více

V Bruselu tento týden ještě prázdniny nezačaly

Petra Ježka čeká mj. vyjednávání s Evropskou komisí a Radou i první schůze výboru k Panama Papers.

Více

Europoslanci sjednocují zákony proti terorismu, nově chtějí trestat už samotné vycestování

Zpráva aktuálně.cz o protiteroristické směrnici, na které v EP pracuje Petr Ježek.

Více

Výbor LIBE schválil protiteroristickou směrnici

Směrnice zavádí postihy pro „zahraniční bojovníky“.

Více

Za odchod Velké Británie nemůže Evropská komise

Většina zastánců Brexitu hlasovala pro ochod kvůli suverenitě a migraci, řekl Petr Ježek v Událostech, komentářích.

Více

EU na světové scéně oslabí

Petr Ježek o Brexitu na ČT24.

Více

Na teroristické hrozby musíme reagovat společně

Petr Ježek na plénu EP ocenil snahu Evropské komise o předcházení radikalizace.

Více

Britům bych nic nedoporučoval, ale kdybych byl Brit, hlasoval bych pro setrvání v EU

Odpovědi Petra Ježka v anketě ČTK k britskému referendu o setrvání v Evropské unii.

Více

Co tento týden čeká Petra Ježka?

Europoslanci se budou zabývat protiteroristickou směrnicí, sekuritiazací a dalšími tématy.

Více

Petr Ježek nominován do zvláštního výboru k Panama papers

Nový výbor bude vyšetřovat nedostatky evropského práva týkající se daňových úniků.

Více

Petr Ježek v Ústí nad Labem a Teplicích

Europoslanec navštívil cizineckou policii a debatoval s gymnazisty.

Více

O kontrole zbraní ještě není rozhodnuto

Petr Ježek k návrhu Evropské komise na zpřísnění pravidel pro držení střelných zbraní.

Více

Evropská migrační krize: pomohou kvóty?

Přijďte v Brně diskutovat o alternativních řešeních migrační krize.

Více

Petr Ježek v čele delegace europoslanců v Japonsku

Jednání zástupců EP a japonského parlamentu se koná týden před summitem G7.

Více

Před zrušením víz musí Turecko splnit všechny podmínky EU

Petr Ježek o návrzích EK na ČT24.

Více

Jak chrání Itálie vnější hranice EU?

Petr Ježek interpeluje Evropskou komisi ohledně nelegálních přechodů italských hranic.

Více

ECON: inovace virtuálních měn je třeba podpořit, nikoli brzdit

Výbor přijal všechny pozměňovací návrhy Petra Ježka ke zprávě o virtuálních měnách

Více

EU by se měla připravit na možný neúspěch dohody s Tureckem

Rozhovor Petra Ježka pro ČRo Plus o dohodě EU-Turecko.

Více

Petr Ježek mezi signatáři dopisu Vladimíru Putinovi požadující propuštění Nadiji Savčenkové

Rozsudek nad ukrajinskou pilotkou a poslankyní je podle europoslanců protiprávní a vykonstruovaný.

Více

Nové teroristické hrozby vyžadují nové přístupy

Žádná země tyto hrozby nezvládne sama, řekl Petr Ježek europoslancům.

Více

Jak by se mělo postihovat cestování za účelem terorismu?

Zpravodajové EP diskutovali o návrhu protiteroristické směrnice.

Více

S reformou azylového systému EU ještě vyčkejme

Rozhovor v Událostech, komentářích na ČT24 o návrzích EK na reformu azylového systému

Více

K návrhům na reformu azylového systému

Vyjádření Petra Ježka k návrhům Evropské komise na reformu azylového systému. 

Více

Odhaleními Panama Papers se bude zabývat výbor TAXE

Nový skandál potvrzuje význam EP při potírání nekalých daňových praktik, říká Petr Ježek.

Více

Vzájemné pochopení? Nedostatkové zboží

Komentář Petra Ježka pro Lidové noviny o rozdělené české společnosti.

Více

Evropská unie podcenila počet lidí náchylných k teroru

Petr Ježek komentuje návrh evropské protiteroristické směrnice.

 

Více

Bruntálští gymnazisté zasedali v Evropském parlamentu

Výherci soutěže pro gymnazisty se v Bruselu setkali s europoslancem Petrem Ježkem.

Více

EU by měla znovu zvážit dočasnou ochranu pro uprchlíky

Petr Ježek komentuje návrh dohody EU s Tureckem na ČT24.

Více

Petr Ježek se podílí na tvorbě evropské strategie proti terorismu

Trestný by měl být i výcvik u teroristických skupin.

Více

Odchod Británie z EU by byl prohrou pro všechny

Rozhovor Petra Ježka o summitu EU a vyjednávání s Velkou Británií v pořadu Události, komentáře na ČT24.

Více

Komisařka Vestagerová debatovala s českými europoslanci

Na snídani pořádané Petrem Ježkem ve Štrasburku se mluvilo o hospodářské soutěži, migraci a dalších otázkách.

Více

„Vážné ohrožení” - Petr Ježek na plénu EP o evropské reakci na terorismus

Musíme se soustředit na příčiny a financování terorismu a zajistit vnitřní i vnější bezpečnost EU.

Více

Evropská komise musí vyhodnotit nově přijatou finanční regulaci

Petr Ježek debatoval na plenárním zasedání EP o legislativě přijaté po finanční krizi.

Více

Klíčem k řešení migrace je ochrana hranic

Petr Ježek k aktuálnímu vývoji migrační krize v Událostech, komentářích na ČT24.

Více

Od návštěvy F. Mogheriniové čekám otevřenou výměnu názorů

O pondělní cestě šéfky unijní diplomacie do Prahy Praze hovořil Petr Ježek na ČT24.

Více

V EU došlo ke změně myšlení a zabezpečí svou vnější hranici

Petr Ježek hostem pořadu Evropa plus v ČRo.

Více

Rejstřík majitelů firem omezí korupci

Komentář Petra Ježka k zavádějícím informacím o chystaném rejstříku vlastníků právnických osob.

Více

EP v boji proti daňovým únikům a podvodům

Petr Ježek je členem i nového výboru EP vyšetřujícím daňové úniky.

Více

Europoslanci žádají důkladnější vyhodnocení finanční regulace

Výbor ECON podpořil i návrhy Petra Ježka.

Více

Výbor LIBE schválil stanovisko Petra Ježka ke zprávě o boji proti korupci

Instituce EU by měly jít příkladem, říká Petr Ježek.

Více

Europoslanci požadují spravedlivější daňový systém pro nadnárodní firmy

Evropský parlament schválil zprávu výboru TAXE.

Více

Stanovisko českých europoslanců k návrhu změny směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní

O tématu jsme hovořili na setkání českých poslanů a poslankyň EP a s některými z nich jsme došli ke společnému stanovisku, říká Petr Ježek.

Více

Jak zajistit bezpečnou Evropu?

Rozhovor s Petrem Ježkem ve Studiu 6 o bezpečnosti EU po teroristických útocích v Paříži.

Více

O budoucnost světa se budeme muset poprat

Komentář Petra Ježka pro ČT24 o důsledcích teroristických útoků v Paříži.

Více

Dohoda o volném obchodu s Japonskem by měla jít dál než TTP

Petr Ježek jedná v Japonsku o obchodní dohodě s EU.

Více

Petr Ježek vyzval k zavedení cílených sankcí proti válčícím stranám v Jižním Súdánu

Europoslanec se také ptal Federicy Mogheriniové na strategii EU k ukončení jihosúdánského konfliktu.

Více

Evropská komise musí hrát klíčovou roli při výměně daňových informací mezi státy EU

Europoslanci chtějí ukončit praxi nespravedlivých daňových výhod pro velké korporace.

Více

Evropský parlament schválil konec poplatků za roaming

Legislativu, která roaming zruší k polovině roku 2017, podpořil i Petr Ježek.

Více

Výbor TAXE žádá konec nespravedlivých daňových výhod

Klíčový je podle schválené zprávy přístup Evropské komise k daňovým informacím.

Více

Debata „Uprchlíci mezi Západem a Východem“ ukázala rozdíly ve vnímání migrační krize.

O migrační krizi diskutovali v Praze europoslankyně ALDE, zástupci MVČR a Evropských hodnot.

Více

Sledujte přímý přenos debaty o migraci

Petr Ježek pořádá konferenci o rozdílných pohledech na řešení migrační krize.

Více

Evropská komise zakročila proti nespravedlivým daňovým výhodám

Doufám, že případ firem Fiat a Starbucks je jen začátek, říká Petr Ježek.

Více

Summit EU: po slovech musí přijít činy

Petr Ježek v Interview ČT24 o summitu EU k migraci.

Více

Příští plenární zasedání EP se bude věnovat Jižnímu Súdánu

Návrh Petra Ježka získal podporu všech frakcí Evropského parlamentu.

Více

Uprchlíci mezi Západem a Východem

Petr Ježek pořádá konferenci o rozdílných pohledech na řešení migrační krize.

Více

Jak jsme se poučili z finanční krize?

Výbor ECON hodnotil dopady regulace přijaté v důsledku světové finanční krize.

Více

EU by měla zintenzívnit boj proti korupci

Petr Ježek přestavil ve výboru LIBE zprávu o protikorupčních opatřeních EU.

Více

Proč nezavedeme dočasnou ochranu uprchlíků?

Petr Ježek o setkání europoslanců s premiérem Sobotkou.

Více

S premiérem chci mluvit o dočasné ochraně uprchlíků

Petr Ježek na ČT24 před setkáním premiéra Bohuslava Sobotky s českými europoslanci.

Více

OECD představilo plán boje proti daňovým únikům

Nadnárodní společnosti by měly platit daně tam, kde vzniká jejich zisk.

Více

Japonsko zajímá reakce EU na migrační krizi

Petr Ježek navštívil v čele delegace EP Tokio.

Více

S premiérem chceme koordinovat přístup k migrační krizi

Petr Ježek chce využít setkání s B. Sobotkou k debatě o migraci.

Více

Evropská komise navrhla kvóty bez odborných konzultací

Komise není schopna uvést, s kým plán na řešení migrační krize konzultovala, říká Petr Ježek.

Více

Migrační krize ohrožuje celý evropský projekt

Petr Ježek v dopise předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi upozorňuje na mechanismus dočasné ochrany.

Více

Kvóty vedou EU do slepé uličky

Komentář Petra Ježka k rozhodnutí redistribuovat azylanty mezi členské země.

Více

Proč EU nevyužívá dočasnou ochranu pro uprchlíky?

Petr Ježek o nástroji tzv. dočasné ochrany a jeho možném využití při řešení uprchlické krize. 

Více

Delegace EP pro Japonsko jednala s expertem na dohody o volném obchodu

Přínosy dohody EU-Japonskem by mohly být vyšší než u TTIPu.

Více

Ve výboru TAXE „grilovali” Junckera

Poslanci se předsedy EK ptali na aféru Luxleaks i na váznoucí spolupráci s komisí.

Více

Jak funguje regulace finančních služeb v EU?

Výbor ECON projednal zprávu o dopadech legislativy přijaté po finanční krizi.

Více

Výbor ECON projednal zprávu o výměně daňových informací

Evropské komise musí mít k informacím přístup, říka stínový zpravodaj ALDE Petr Ježek.

Více

„K migrační krizi musí EU a OSN přistoupit komplexně“

EU by měla vytvořit zvláštní skupinu pro migrační krizi, uvedl Petr Ježek pro televizi France 24.

Více

Juncker přichází pouze s pasivními návrhy

Petr Ježek k projevu předsedy Evropské komise o stavu unie.

Více

EU přislíbila přes 107 milionů eur na pomoc Jižnímu Súdánu

Předseda Evropské rady Donald Tusk odpovídá na dopis Petra Ježka.

Více

Demonstrace s šibenicemi byla nepřijatelná

Petr Ježek odpovídá v anketě týdeníku Respekt.

Více

"Tlak na kvóty zabil českou debatu o migraci v zárodku"

Rozhovor Petra Ježka pro portál euractiv.cz.

Více

První rok Petra Ježka v Evropském parlamentu

Ohlédnutí za prvním rokem v Evropském parlamentu.

Více

Europoslanci podpořili povinné sdílení informací o cestujících v letadlech

Výbor LIBE schválil zprávu k navrhované směrnici o jmenné evidenci cestujících (PNR).

Více

Petr Ježek kritizoval způsob rozhodování o pomoci Řecku

Země mimo eurozónu se jednání s Řeckem neúčastní, ale možná budou muset ručit za novou půjčku.

Více

Závěry eurosummitu k Řecku

Představitelé eurozóny se dohodli s Řeckem na pomoci ze záchranného fondu s podmínkou, že Řecko rychle zahájí zásadní reformy.

Více

Europoslanci odmítli omezení svobody panoramatu

Návrh omezit focení na ulici vyvolal obavy v mnoha zemích EU.

Více

Nadnárodní společnosti by měly vykazovat výsledky v zemích působnosti

Evropský parlament schválil zprávu o daňových únicích v rozvojových zemích.

Více

Europoslanci podpořili dohodu TTIP

Evropský parlament schválil doporučení pro vyjednávání se Spojenými státy.

Více

Řecký premiér vystoupil v Evropském parlamentu

Přesvědčivý reformní plán ale nepředstavil, říká Petr Ježek.

Více

Ohrožuje pád čínských akcií globální ekonomiku?

Petr Ježek o dramatickém poklesu čínských akciových trhů.

Více

EU usiluje o užší spolupráci s Asií ve finančních službách

Evropská komise chce více spolupracovat s Asií v oblasti investic, finančních služeb a regulace.

Více

Změny u fondů peněžního trhu

Petr Ježek o regulaci fondů peněžního trhu v časopise Fond Shop.

Více

Náměty pro řešení migrační krize

Teze Petra Ježka a Pavla Teličky k řešení migrační krize.

Více

EU by měla těžit z růstu asijských trhů

Petr Ježek debatoval o internacionalizaci čínské měny.

Více

Europoslanci se dohodli na zachování tzv. svobody panoramatu

Kontroverzní návrh na omezení focení na veřejných místech bude stažen.

Více

EU by měla více spolupracovat s Asií v oblasti finančních služeb

Petr Ježek vyzývá komisaře Hilla k užší spolupráci s asijskými zeměmi při regulaci finančních služeb.

Více

Závěry evropské rady

Evropská rada se zabývala mj. migrací, obranou a bezpečností a plánovaným britským referendem o setrvání v EU.

Více

ALDE znovu nejúspěšnější frakcí v EP

Podle votewatch.eu uspěli evropští liberálové a demokraté v největším počtu parlamentních hlasování.

Více

FIFA: Musí být zvolen prozatímní předseda říká Evropský parlament

"FIFA vážně poškodila integritu světového fotbalu. Blatter by měl rezignovat a měl by být zvolen nový předseda. Smysluplná reforma organizace FIFA je nereálná, pokud Blatter zůstane na svém postu."

Více

Obchodní dohoda mezi Japonskem a EU

Komisařka Malmströmová navštívila minulý týden Japonsko, aby se zúčastnila summitu EU-Japonsko. Jedním z hlavních témat summitu byla právě dohoda o volném obchodu.

Více

Europoslanci shlédli ve Štrasburku fotografie uprchlíků

Petr Ježek uspořádal výstavu Stanislava Krupaře „Útěk do Evropy“.

Více

Nové kroky EU ke snížení financování terorismu a praní špinavých peněz

Evropský parlament přijal nová evropská pravidla s cílem zamezit praní špinavých peněz a financování terorismu.

Více

Evropský parlament uvidí fotografie uprchlíků

Výstavu Stanislava Krupaře „Útěk do Evropy“ pořádá Petr Ježek ve spolupráci s frakcí ALDE.

Více

Komisařka Verstagerová na zasedání výboru TAXE

Evropská komise by měla zjednodušit výměnu informací o daňových rozhodnutích mezi členskými státy.

Více

Výbor ECON podpořil zavedení černé listiny daňových rájů

EP se musí postavit proti daňovým podvodům v rozvojových zemích, říká Petr Ježek.

Více

K rezoluci Evropského parlamentu o migraci

Poslanci za ANO postavili proti uprchlickým kvótám.

Více

Petr Ježek: Meziparlamentní setkání EU-Japonsko bylo úspěšné

Evropští a japonští zákonodárci debatovali o dohodách o volném obchodu a strategickém partnerství, bezpečnosti a dalších tématech.

Více

EP schválil nová pravidla pro fondy peněžního trhu

Europoslanci podpořili návrh Petra Ježka omezující rizika fondů při zachování jejich role ve financování ekonomiky.

Více

Petr Ježek vede jednání s japonskými poslanci

35. meziparlamentní setkání EU-Japonsko se koná 29. a 30. dubna ve Štrasburku.

Více

EP bude hlasovat o nových pravidlech pro fondy peněžního trhu

Získá biliónový návrh Petra Ježka podporu europoslanců?

Více

Petr Ježek vystoupil na konferenci o vztazích EU a Japonska

Europoslanec zdůraznil význam spolupráce demokratických států v současném světě.

Více

Delegace pro Japonsko jednala o přípravě meziparlamentního setkání

Zasedání vedl předseda delegace Petr Ježek.

Více

Europoslanci schválili revizi rámcového rozpočtu EU

Evropský parlament po bouřlivé debatě schválil revizi víceletého finančního rámce EU na období 2014-2020.

Více

Výbor LIBE debatoval o terorismu a bezpečnosti

Musíme najít rovnováhu mezi obranou před hrozbami a zachováním osobních svobod, říká Petr Ježek.

Více

Petr Ježek: Dokončení jednotného trhu zůstává prioritou

Profil Petra Ježka v newsletteru agentury Kreab.

Více

Komisařka Mogheriniová: EU vyzývá ke zveřejnění zprávy o Jižním Súdánu

V odpovědi na dopis Petra Ježka uvádí šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová, že EU bude nadále žádat zveřejnění zprávy Africké unie o násilí v Jižním Súdánu.

Více

Komisař Hill v ECONu: Rakousko postupovalo v případě banky Hypo Alpe Adria v souladu s právem EU

Petr Ježek se ptal komisaře Hilla na případ zkrachovalé rakouské banky Hypo Alpe Adria.

Více

Studenti osmi gymnázií vyhráli cestu do Evropského parlamentu

Celkem 220 studentů gymnázií vyhrálo ve vědomostní soutěži „Co víte o Evropské unii a jejích institucích“ cestu do sídla EP.

Více

Petr Ježek přednášel na CIEE

Petr Ježek přednášel o Evropském parlamentu americkým studentům účastnícím se v Praze programu CIEE.

Více

Petr Ježek: EU se musí zapojit do nového mediačního procesu v Jižním Súdánu

V otevřeném dopise komisařce Federice Mogheriniové vyzývá Petr Ježek EU, aby se zapojilo do nového mediačního procesu v Jižním Súdánu.

Více

EP vyzývá ke svolání nové dárcovské konference pro Jižní Súdán

Evropský parlament vyzývá z podnětu Petra Ježka ke svolání nové dárcovské konference pro Jižní Súdán.

Více

EP schválil strop na poplatky za platby kartou

Evropský parlament schválil strop pro poplatky, které banky účtují obchodníkům za zpracování plateb kartou.

Více

Výbor pro daňová rozhodnutí poprvé zasedl

Zvláštní výbor EP pro daňová rozhodnutí se ve Štrasburku sešel k úvodnímu pracovnímu zasedání.

Více

Europoslanci píšou evropským ministrům kvůli roamingu

Téměř 150 europoslanců z různých frakcí žádá ministry členských států EU o podporu návrhu na zrušení roamingu.

Více

Výbor ECON schválil návrh Petra Ježka na regulaci fondů peněžního trhu

Ekonomický a měnový výbor EP dnes absolutní většinou schválil návrh Petra Ježka na regulaci fondů peněžního trhu.

Více

Petr Ježek o katastrofické situaci v Jižním Súdánu

Petr Ježek v Parlamentním magazínu upozorňuje na katastrofickou situaci v Jižním Súdánu.

Více

EK zveřejnila seznam členských států se specifickými daňovými výměry

 

Evropská komise zveřejnila po opakovaném dotazu poslanců ALDE seznam členských států, které využívají specifické daňové výměry.

 

Více

Petr Ježek v LN: protiruské sankce vyjadřují morální postoj

Petr Ježek se v Lidových novinách zamýšlí nad smyslem sankcí EU vůči Rusku.

Více

LN o chystané směrnici proti praní špinavých peněz

Lidové noviny se minulý týden věnovaly chystané evropské směrnici proti praní špinavých peněz, kterou vyjednával i Petr Ježek.

Více

Petr Ježek v ČT o dohodě eurozóny s Řeckem

Petr Ježek hovořil v pátečním vydání pořadu ČT Události, komentáře o dohodě mezi Řeckem a eurozónou.

Více

Může Velká Británie omezit volný pohyb občanů EU?

Britská vláda chce zpřísnit podmínky pro zaměstnávání občanů EU. Podle europoslanců P. Ježka a P. Teličky by ale tento krok byl v rozporu s evropskou legislativou.

Více

Hodnocení europoslanců MEP Ranking vypovídá málo o práci a vlivu v EP

MEP Ranking hodnotí Petra Ježka jako momentálně zdaleka nejaktivnějšího českého europoslance. Tento žebříček však vypovídá jen málo o skutečné práci a vlivu v EP.

Více

Petr Ježek členem daňového výboru EP

Petr Ježek byl zvolen členem nového výboru EP, jehož úkolem je sledovat daňové režimy v členských státech v souvislosti s aférou LuxLeaks.

Více

Evropský parlament žádá efektivnější protiteroristická opatření

Europoslanci požadují nová opatření k ochraně evropských občanů před terorismem a vyjadřují ochotu podpořit program sdílení údajů o cestujících v letecké dopravě.

Více

Europoslanci žádají zveřejnění zprávy o násilí v Jižním Súdánu

Skupina poslanců EP z iniciativy Petra Ježka žádá šéfku unijní diplomacie Federicu Mogheriniovou, aby se zasadila o zveřejnění zprávy Africké unie o občanské válce v Jižním Sudánu.

Více

Výbory EP schválily směrnici proti praní špinavých peněz

Výbory LIBE a ECON Evropského parlamentu schválily kompromisní návrh směrnice proti praní špinavých peněz, která zvýší kontrolu anonymních firem v ČR a dalších zemích EU.  

Více

Europoslanci ANO interpelují Evropskou komisi kvůli německé minimální mzdě

Delegace ANO v Evropském parlamentu interpeluje Evropskou komisi ve věci německé minimální mzdy. Ta se podle nového zákona vztahuje i na české a další zahraniční řidiče projíždějící Německem.

Více

Hospodářský výbor hledá kompromis k MMF

Hospodářský výbor EP debatoval ve středu o pozměňovacích návrzích k připravované regulaci fondů peněžního trhu.

Více

Výbor EP projedná legislativu o fondech peněžního trhu

Hospodářský a měnový výbor EP (ECON) projedná ve středu legislativu regulující činnost tzv. fondů peněžního trhu. Nové nařízení by mělo omezit systémová rizika spojená s činností těchto fondů.

 

 

Více

Petr Ježek: jednotná pozice vůči Rusku základem úspěchu strategie EU

Nejnovější rezoluce Evropského parlamentu k situaci na Ukrajině zdůrazňuje jednotu a soudržnost členských států jako základní předpoklad strategie EU vůči Rusku. Petr Ježek, který toto prohlášení do rezoluce navrhl, je považuje za velmi důležité i kvůli nejednoznačným výrokům představitelů některých unijních zemí včetně prezidenta Miloše Zemana.

Více

ALDE vyzývá k urychlenému přijetí směrnice pro údaje o cestujících v letecké dopravě (PNR)

Frakce Aliance demokratů a liberálů v Evropském parlamentu (ALDE) vyzvala Evropskou komisi,  aby v rámci posílení opatření proti terorismu urychleně předložila návrh směrnice pro nakládání s údaji o cestujících v letecké dopravě. ALDE také vyzvala Radu EU, aby v této souvislosti schválila směrnici o ochraně osobních údajů.

Více

Petr Ježek: Vítám rozhodnutí vlády přijmout syrské uprchlíky

Vítám dnešní rozhodnutí vlády poskytnout azyl asi patnácti rodinám syrských uprchlíků. Vedle samotné pomoci lidem v zoufalé situaci je to rovněž důležitý signál, že se České republika nezříká zodpovědnosti za řešení pokračující humanitární krize v Sýrii.

Více

Petr Ježek na pracovní večeři s HR Federicou Mogheriniovou

Na pozvání předsedy Evropského parlamentu se Petr Ježek jako předseda parlamentní delegace pro vztahy s Japonskem zúčastnil v úterý spolu s předsedy ostatních delegací pracovní večeře s vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci a místopředsedkyní Evropské komise Federicou Mogheriniovou.

Více

Evropský parlament uctil minutou ticha oběti teroristických útoků v Paříži

Poslanci Evropského parlamentu zahájili první letošní plenární zasedání minutou ticha za oběti nedávných teroristických útoků v Paříži, při nichž zahynulo 17 lidí.

Více

Frakce ALDE zahájila nový rok konferencí o investicích

Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE) zahájila nový rok v Evropském parlamentu konferencí o investicích, tedy o tématu, které má zásadní dopad na hospodářskou kondici celé unie. Na konferenci vystoupili mimo jiné i viceprezident Evropské komise J. Katainen a polský ministr financí M. Szczurek.

Více

Výbory EP projednaly agendu Petra Ježka

Dopoledne 8. ledna projednaly dva výbory Evropského parlamentu záležitosti, které má Petr Ježek na starost jako stínový zpravodaj frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE). Oba výbory zasedaly současně, takže měl Petr Ježek skutečně napilno.

Více

Nous sommes Charlie

Dnešní teroristický útok v Paříži se mě hluboce dotkl. Vražda dvanácti lidí v redakci časopisu Charlie Hebdo je nejhorším útokem na novináře v posledních letech.

Více

Jednání EU s Japonskem o partnerství a volném obchodu úspěšně pokračují

Petr Ježek v prosinci předsedal v pořadí třetímu zasedání delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem v tomto funčkním období

Více

Velká soutěž pro gymnazisty o cestu do Evropského parlamentu

Studenti vyšších ročníků gymnázií mají jedinečnou příležitost podívat se do Evropského parlamentu. Stačí se přihlásit a uspět v soutěži „Co víte o EU a jejích institucích?“, pořádanou europoslanci Petrem Ježkem a Pavlem Teličkou ve spolupráci s jejich poslaneckou skupinou ALDE.

Více

Veřejný registr vlastníků firem součástí nových pravidel EU proti praní špinavých peněz

Anonymní firmy v České republice a dalších zemích EU se dostanou pod přísnějších veřejnou kontrolu. Počítají s tím nová opatření proti praní špinavých peněz, na nichž se v  prosinci po složitém vyjednávání shodli zástupci Evropského parlamentu, Evropské komise a členských států unie.

Více

Přistoupí EU k Úmluvě o právech dítěte?

Na tento měsíc připadá 25. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte. Evropský parlament si tento milník připoměl 26. listopadu. Na plénu EP jsem na toto téma hovořil také. 

Více

Vyjádření k daňovým rájům

V pondělí 24. 11. vyšel obsáhlý článek na serveru Euractiv ke kauze LuxLeaks a daňovým rájům obecně. Mezi dotázanými jsem byl i já. 

Více

Hnutí ANO je oficiálně v rodině ALDE

V pátek 21. listopadu v Lisabonu druhým dnem pokračoval 35. kongres Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE). Do této evropské skupiny dnes bylo za 58. člena oficiálně přijato i hnutí ANO. Delegátům je představil kolega Pavel Telička, který je zároveň druhým místopředsedou frakce ALDE v Evropském parlamentu.

Více

Studenti z Prahy a Benešova v Bruselu

Ve čtvrtek 13. listopadu jsem se v bruselském sídle Evropského parlamentu setkal se studenty SOŠ pro administrativu EU z Prahy 9 a z Gymnázia Benešov. 

Více

Navrhuji svolání dárcovské konference pro Jižní Súdán

Ve středu 12.listopadu jsem v Evropském parlamentu navrhl svolání dárcovské konference pro Jižní Súdán.

Více

První jednání nové delegace EP pro vztahy s Japonskem

V úterý 11. listopadu jsem předsedal prvnímu, inauguračnímu zasedání nové delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Japonskem. Na zasedání jsme přivítali japonského velvyslance při EU, Jeho Excelenci Keiichiho Katakamiho. 

Více

Vítám úsilí o větší transparentnost EU

Evropský parlament dnes podpořil projekt na zvýšení transparentnosti EU, který jsem předložil spolu s nizozemskou kolegyní z frakce ALDE Sophie in 't Veldovou.

Více

Evropský rozpočet pro rok 2015

Evropský parlament včera hlasoval o svém postoji k rozpočtu EU na rok 2015. Byl jsem potěšen, že rozpočet zůstal na mnohem nižší úrovni než v roce 2013. 

Více

Písemné dotazy pro Jyrkiho Katainena

Ve středu 17. září 2014 přednesl na plenárním zasedání komisař Katainen prohlášení o přípravách příštího summitu eurozóny. Bohužel nemohl odpovědět na mé otázky, neboť spěchal na letiště. 

Více

Šéfem delegace pro Japonsko

V pondělí večer jsem byl v Bruselu zvolen šéfem parlamentní delegace pro Japonsko. 

Více

Gratulujeme Věře Jourové!

Základem byl její solidní výkon při slyšení čtyř výborů zabývajících se jejím rozsáhlým portfoliem.

Více

Slyšení Dimitris Avramopoulos

Dalším z "mých slyšení" byl řecký kandidát Dimitris Avramopoulos. 

Více

Slyšení Jonathana Hilla (UK)

Minulý týden jsem se kromě jiných slyšení zúčastnil také grilování britského kandidáta na eurokomisaře pro finanční stabilitu, služby a trhy Jonathana Hilla.

Více

Slyšení Pierra Moscovici

Dnes před poslance Evropského parlamentu předstoupil bývalý francouzský ministr financí Pierre Moscovici. Ptal jsem se ho, proč nepřišel do parlamentu vysvětlovat své dřívější postoje.

Více

Zpravodajem ALDE pro směrnici proti praní špinavých peněz

Ve středu 24. září Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci Evropského parlamentu (LIBE) formálně schválil otevření třístranných rozhovorů k návrhu Směrnice o předcházení zneužití finančního systému k praní peněz a financování terorismu. 

Více

Vystoupení na plénu Evropského parlamentu

Ve čtvrtek 17. 9. jsem vystoupil na plénu Evropského parlamentu k tématu blížícího se summitu zemí zapojených do Eurozóny, jeho záznam můžete shlédnout zde .

Více