10.12.2018

Výměna názorů s komisařkou Věrou Jourovou tématem zasedání výboru TAX3

Dnes, 10. prosince 2018, se za předsednictví Petra Ježka uskuteční ve Štrasburku poslední letošní zasedání Zvláštního výboru pro...

Více

05.12.2018

Druhý politický trialog k návrhu na snížení poplatků za přeshraniční platby a konverzi měny

Dnes, 5. prosince 2018, se podruhé sejdou zástupci Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise, aby společně projednali návrh nařízení...

Více

03.12.2018

Hospodářský a měnový výbor EP schválil zprávy k balíčku opatření ke zdanění digitální ekonomiky

Členové Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu dnes, 3. prosince 2018, na svém zasedání hlasovali ve prospěch zpráv EP...

Více

Parlamentní činnost

Japan new 1
Japan new 4 S Kenji Kosakou, předsedou japonské parlamentní delegace pro vztahy s EU Petr Ježek na Art Prague Foto 8 Foto 9
Foto 10 Predvolebni kampan_1 PJ_kampan_ve_fabrice PJ_predvolebni kampan_2_s_mikrofonem_na_podiu vsichni_klasika_1_popisek
Petr Ježek hovoří v EP

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

Praha

+420 234 767 222

Poslanecká kancelář
Týn 2/640
Praha 1
110 00

 

Místní asistentky:

  • Tereza NOVÁKOVÁ
  • Denisa JEČMENOVÁ

 

 

 

 

Štrasburk

+33(0)3 88 1 75415

Parlement européen
Bât. Winston Churchill
M02069
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex

Brusel

+32(0)2 28 45415, +32(0)2 28 49415

Parlement européen
Bât. Altiero Spinelli
09G242
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel

Akreditovaní asistenti:

BOITEUX Sarah
MACKIN Christopher Patrick

liberals democrats

zavřít okno

Evropská komise musí vyhodnotit nově přijatou finanční regulaci

Petr Ježek diskutoval na pondělním plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku o zprávě hodnotící finanční regulaci přijatou v EU v důsledku finanční krize z roku 2008.

Zpráva vyzývá Evropskou komisi, aby tuto legislativu systematicky vyhodnocovala, přichází podle Petra Ježka v pravou chvíli, kde se pozornost posouvá od odstraňování legislativních mezer k unii kapitálových trhů.

„Klíčovým aspektem zprávy je výzva Evropské komisi, aby podnikla kumulativní zhodnocení dopadů veškeré nové legislativy přijaté v důsledku finanční krize. Tuto výzvu plně podporuji,“ prohlásil europoslanec Ježek.

„Podle mého názoru je naprosto nezbytné, aby se hodnocení zabývalo tím, jak na sebe jednotlivá legislativní opatření EU v oblasti finanční regulace vzájemně působí. Existují mezi nimi mezery? Vedou k nezamýšleným důsledkům? Omezila v globálním měřítku konkurenceschopnost Evropy?“ dotázal se Petr Ježek.

Ve svém vystoupení na plénu EP Petr Ježek zdůraznil, že Evropa bude konkurenceschopná pouze tehdy, budeme-li mít ucelený rámec pro vztahy s třetími zeměmi a zároveň zajistíme malým a středním podnikům přístup k financování.

„Musíme mít jistotu, že existující regulace tento proces nebrzdí. Musíme také co nejvíce omezit překážky financování malých a středních podniků, které vznikly v důsledku nadbytečné regulace,“ uzavřel Petr Ježek.

Na jeho vystoupení reagoval eurokomisař pro finanční stabilitu, služby a trh Jonathan Hill, který se ve svém závěrečném slově navázal na stanovisko Petra Ježka a prohlásil, že je nyní třeba brát ohled i na konkurenceschopnost Evropy.

„Jak bylo řečeno, musíme přemýšlet o naší konkurenceschopnosti a způsobu, jak vybudovat důvěru spotřebitelů v trhy,“ prohlásil eurokomisař Hill.

Archiv novinek