02.07.2019

Můj poslanecký mandát v EP končí

Nastal konec dalšího parlamentního období a mé pětileté práce v roli poslance Evropského parlamentu, a proto bych rád poděkoval všem,...

Více

30.05.2019

Petr Ježek v rozhovoru pro Info.cz o výsledcích evropských voleb a budoucnosti hnutí Hlas

Povolební situaci zhodnotil Petr Ježek (hnutí Hlas) v rozhovoru s Lucií Bednárovou pro Info.cz, ve kterém kromě výsledku shrnuje průběh...

Více

Parlamentní činnost

S předsedou vlády Japonska Šinzó Abem v japonském parlamentu (Diet)
Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S japonským ministrem obrany Icunorim Onoderou S předsedou horní komory japonského parlamentu Chuichim Datem S předsedou dolní komory parlamentu Tamadorim Oshimou S japonským ministrem zahraničí Taró Konem
S americkým kongresmanem Stevem Pearcem během mise výboru TAX3 ve Washingtonu Na setkání s unijním vyjednavačem o brexitu Michelem Barnierem Petr Ježek jako předseda Zvláštního výboru Evropského parlamentu pro finanční trestné činy, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (TAX3) S francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem S komisařem pro hospodářské a měnové záležitosti Pierrem Moscovicim
S předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim, francouzským ministrem financní Brunem Le Mairem a členem Evropského parlamentu Elmarem Brokem Petr Ježek

Petr Ježek

Působil jako diplomat, z toho 10 let ve vysokých funkcích, které se týkaly vztahů s Evropskou unií. Byl například vrchním ředitelem Sekce evropské integrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, či zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti. Pracoval také jako ředitel sekce předsedy vlády Vladimíra Špidly. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na šipku pod textem.

Kontakty

 

 

 

 

 

 

liberals democrats

zavřít okno

Evropská komise musí vyhodnotit nově přijatou finanční regulaci

Petr Ježek diskutoval na pondělním plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku o zprávě hodnotící finanční regulaci přijatou v EU v důsledku finanční krize z roku 2008.

Zpráva vyzývá Evropskou komisi, aby tuto legislativu systematicky vyhodnocovala, přichází podle Petra Ježka v pravou chvíli, kde se pozornost posouvá od odstraňování legislativních mezer k unii kapitálových trhů.

„Klíčovým aspektem zprávy je výzva Evropské komisi, aby podnikla kumulativní zhodnocení dopadů veškeré nové legislativy přijaté v důsledku finanční krize. Tuto výzvu plně podporuji,“ prohlásil europoslanec Ježek.

„Podle mého názoru je naprosto nezbytné, aby se hodnocení zabývalo tím, jak na sebe jednotlivá legislativní opatření EU v oblasti finanční regulace vzájemně působí. Existují mezi nimi mezery? Vedou k nezamýšleným důsledkům? Omezila v globálním měřítku konkurenceschopnost Evropy?“ dotázal se Petr Ježek.

Ve svém vystoupení na plénu EP Petr Ježek zdůraznil, že Evropa bude konkurenceschopná pouze tehdy, budeme-li mít ucelený rámec pro vztahy s třetími zeměmi a zároveň zajistíme malým a středním podnikům přístup k financování.

„Musíme mít jistotu, že existující regulace tento proces nebrzdí. Musíme také co nejvíce omezit překážky financování malých a středních podniků, které vznikly v důsledku nadbytečné regulace,“ uzavřel Petr Ježek.

Na jeho vystoupení reagoval eurokomisař pro finanční stabilitu, služby a trh Jonathan Hill, který se ve svém závěrečném slově navázal na stanovisko Petra Ježka a prohlásil, že je nyní třeba brát ohled i na konkurenceschopnost Evropy.

„Jak bylo řečeno, musíme přemýšlet o naší konkurenceschopnosti a způsobu, jak vybudovat důvěru spotřebitelů v trhy,“ prohlásil eurokomisař Hill.

Archiv novinek